Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok? Vagy mit...

Mit csinálnátok? Vagy mit csináltok? Nem hiszem hogy egyedül az én fiam ilyen "zizi".15hónapos. Egésznap nyűglődik, vísít mindenért. Már ha valamihez hozzányúl, tudja hogy nem szabad, nyűszög közben. Aztán a 3. nem szabadra ordítás.

Figyelt kérdés
nem bírom idegekkel!mit tegyek?
2009. nov. 17. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, majd idővel lecsendesedik egy kicsit! Az enyém is ilyen egyébként, sajnos még mindig, pedig már 19 hónapos. De már nagyon sokat alakult, nagyon jól lehet vele kommunikálni, tehát sokszor meggyőzhető a dolgokról.

Még egy trükk: vidd állandóan a szabadba! Naponta akár 2x is menjetek ki, az nagyon jól leköti és lefárasztja őket, és utána nagyot alszanak! Mi is megyünk boltba bevásárolni, játszótérre, csak úgy sétálni, mindenhova, csak mozogjon. Otthon - ha egy-két nap nem tudunk kimenni - én is megőrülök vele.

2009. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 14 hónapos, és totál iyen!!!!állandóan nyűglődik:)))

én is sokszor megőrülök tőle.

pedig már tud menni régen, oda megy, ahova akar, azt csinál, amit akar, jön velem mindenhova, de mégis...

az egész napos sírástól sokszor már kivagyok, megfájdul a fejem.

a séta nálunk is beválik, azt jól tűri, és ki szoktam venni a babkocsiból, ahol lehet(pl. téren).

de itthon, az ááááá borzalom :)))

(az enyém születése óta sírós)

2009. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17 hós fiam ugyanilyen volt.papi vigyázott rá egy nap,nem bírt vele.megmosdatta hideg vizben( amikor épp semmi oka nem volt a cirkuszra és mégis csinálta.)megtörölte és bevitte a szobába.mondta neki ha jó fiú vagy kijöhetsz.azóta egy angyal.néha még próbálkozik ...akkor mondom neki hogy megyünk mosakodni és be a szobába.biztos megérti mert cirkusz vége...próbáld ki
2009. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

14 hónapos lányom dettó. Csak aza baj, h nem tudunk kimenni, mert napok óta esik az eső, beteg is volt. Ráadásul ahol lakunk, csinálják a járdát, és nem tudunk még a boltig sem elmenni, mert mindenhol nyakig ér a sár, nagy markolós gépek mindnenhol, és nincs járda :)

Szóval kezdek kicsit befordulni idebent. Depi=öngyi

2009. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is nyűglődik sokszor.

Pláne, ha nem tudok vele foglalkozni, mert a naggyal leckézünk. :(

Nem könnyű. Mindig kitalálok valamit, de csak 3-6 percre lehet lekötni. Lufi, kockák, autó, keksz, papír+ceruza...

Nem értem, hogy miért nem ül le játszani.

Amíg főzök, mosogatok addig 20x mászik fel a székre, asztalra. Hiába a dádá, kicsit rácsapok a fenekére, de semmit nem használ. Ha 100x mondom neki, akkor sem.

Mindent megpróbál elérni, van, hogy sikerül is neki, a nyomában kell lenni egész nap.

2009. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj egy kicsit engedékenyebb lenni, nem kell mindent tiltani, hagy tanuljon a kisebb balesetekből.

Vagy próbáld lefoglalni. Nem tudom, hogy mennyit sétálsz vele, de lehet, hogy az is segítene neki. Azt biztos élvezni szokta. Jah, és kitartás, most jön ez a korszak :)

2009. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha tudod, add be bolcsibe! Ha felnapra is, de inkabb add be, mert ha ideges vagy hozza, annal "zizibb" lesz. Csak hogy a te szavaiddal eljek:)

Vagy add le minel tobbet nagyszulokhoz, testveredhez, barhova, amig te egy kicsit fellelegzel.

De a bolcsi a legjobb ilyenkor, reggel viszed du. hozod. Meg masnap reggelig ugyis eleget lehetsz vele.

2009. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Kedves utolsó, könnyebb lepasszolni, mint, hogy inkább foglalkozni vele? Ne vedd bántásnak, de egy gyerek már csak ilyen, nem csak akkor kell szeretni, amikor jó gyerek.
2009. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nem szeretném bölcsibe adni, se "lepasszolni".

de úgy érzem nagyon rossz gyerek(bár ahogy olvasom, nem csak ő)

félek olyan lesz akit nemtudnak megnevelni a szülei.

mindig próbálok következetes lenni.

nem is ezzel van baj, hanem kiröhög.

mászik fel az asztalra, mondom nem szabad, kiröhög.

huzom vissza,röhög.

aztán az ordításs.

tépi a függönyt,vinném el máshova röhög, szalad vissza.

ha épp nincs a szemem elött, a szemetesnél kell keresnem mindig ott kukázik.(veszünk gyerekzárat a szekrényajtóra)

kigondol valamit az ő kis fejében, és abban a pillanatban kell, abban a pillanatban ordít.

de nagyon tud bújni, ha olyanja van, nemtudnék mit csinálni, ovi elött nem megy sehova!

2009. nov. 21. 23:28
 10/14 A kérdező kommentje:
de nagyon tud bújni, ha olyanja van, nemtudnék NÉLKÜLE mit csinálni, ovi elött nem megy sehova!
2009. nov. 21. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!