Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes anyukák. Ti hogy...

Két gyerekes anyukák. Ti hogy oldottátok meg tök egyedül? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Most 7 hónapos a kisfiam.

Amikor született éppen folyt a lakás felújítás, és egy barátnőmnél laktunk aki külföldön dolgozott. Mivel 3 héttel hamarabb érkezett, a lakás nem lett kész, a védőnő segitségével anyaotthonba mentem 1 hónapra. A barátnőm hazaérkezett, oda nem mehettünk a férjem a szétbombázott lakásban kempingezett.

Hazaköltöztünk, de a férjem egy hónap múlva elveszítette az állását, alkalmi munkákból sikerült pénzt keresni, aztán jött egy osztrák lehetőség, elfogadta, de ingázott. Nem bírtuk, segítségem nem volt nagyszülők nincsenek, a hugom nem szeretne vigyázni rá, csak messziről szereti a gyerekeket. Az anyaotthon után rémálomnak éreztem az életem.

A frissen felújított lakást kiadtuk mi meg leköltöztünk a határ mellé. Ez novemberben volt. Mivel kint jól keres, elhatároztuk hogy még kb 2 évig vállaljuk ezt az életvitelt, aztán feltudunk építeni egy házat, ha a pestit is eladjuk.

Na és itt jön a dilemmám, a 2. gyereket illetően. Évvégén megszűnik a munkahelyem jogutód nélkül, ami azt jelenti felmondanak alanyi jogon kapom a gyedet, de 2. gyerek után már csak gyes fog járni.

A babámat soha senkire nem tudtam rábízni, mert nem volt kire. Vittem a fogorvoshoz , a szemészetre, beteg is voltam, oda is vittem a beteg emberek közé, és a fodrászt is mindig lemondtam ,mert a férjem nem ért haza, aludt ügyet intézett stb...

Hogy fogom bírni egyedül 2 gyerekkel? Ja és 38 vagyok, tehát ha dolgozni mennék az egy év, hogy újra kapjak gyedet, de akkor már lehet hogy nem fogok szülni.


2011. jan. 25. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ez bizony nem könnyű életvitel. Azt viszont nem értem, hogy akkor minek "erőltetni" a második gyereket? Nekem ilyen helyzetben eszembe sem jutna... Szerintem a gyerek érdekeit is nézd, ne csak, hogy fogod-e birni. Ha te hulla vagy, a férjedet meg sosem látja, miért is akartok másodikat vállalni?
2011. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
38 évesen sem vállanék még egy gyereket. De ebben a helyzetben semmiképpen.
2011. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, egy babád van, de szeretnél másodikat is? Tök egyértelmű, el kell menned dolgozni, ha a gyes nem elég.

A pici megy bölcsibe, vagy ha addig vársz oviba, te dolgozol legalább egy évet, teherbe esel és kapod a gyedet tovább.

Vagy maradsz otthon, szülsz és kapsz gyest.

Ezt nektek kell eldönteni, hogy mennyit bírtok.

Amúgy én az elsővel is már gyesre mentem, ne mondom, hogy könnyű, de megoldható. És férjem közben volt munkanélküli 2 hónapot, most fele annyit keres, mint annó...

2011. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
én is csak gyest kapok, férjem dolgozik, de nem vmi fényesen 70et kap kb, és terhes vagyok a 2. babával...h mi lesz még én sem tudom, albérletben lakunk...nekünk szerencsére segítség akad, de az is vidéken, mi meg pesten vagyunk.igaz én még fiatal vagyok...
2011. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szia 22.11-es!

Akkor neked ezek szerint 2 van.

Azért szeretnénk másodikat, hogy ne legyen egyedül nagy korában sem, mint most mi. Nekem van egy hugom aki amúgy segít, ha valamit intézni kell.

meg ha dolgozni megyek, akkor betöltöm a 40-t is és már még öregebb leszek mint most.

2011. jan. 25. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:
ha kint maradtok tovább nem elég a gyes?
2011. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi Magyarországon vagyunk a férjem ingázik, lehet hogy elég a gyes, nem igazán gondolkodom még ezen, inkább a 2 gyerek nevelése egyedül, mert most a 7 hónapos baba mellett is kivagyok pedig jó baba. Most is aludhatnék , de ilyenkor nem tudok.
2011. jan. 25. 22:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lazíts. Valahogy menni fog. És a korod se rémítsen. 43 évesen szültem az elsőt babámat(4 vetélés után!), aki tündéri és most 9 hónapos. A háziorvostól, gyerekorvosig, nőgyógyásztól a védőnőig, kollegák, barátok, mindenki bátorít, hogy vállaljunk 2.-at.
2011. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha a férjed kint dolgozik igényelhetitek kintről a családi pótlékot és a gyest is.abból vigan megtudtok élni.én is kintről kapok mindnt
2011. jan. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én ilyen körülmények közé nem szülnék másodikat, a korod miatt sem.

De ha mindenáron akarsz másodikat, akkor add bölcsibe most a babád, menj el dolgozni, így időt nyersz.

2011. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!