Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Milyen a 9 hónapos...

Anyukák! Milyen a 9 hónapos babátok napirendje? Mennyit alszik? Mikor? Mit eszik?

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, bár mi csak jövő héten leszünk 9 hónaposak, de az már mindjárt itt van. Most 3 napja 7 körül kel, cici, aztán játék általában 2 órát van ilyenkor fent, majd alvás. Ébredés után cici, kicsit később banán, v vmi tízórai. Aztán 1-2 körül ebéd, előtte alvás, játék, 4-5 körül gyümi, és 7 körül cici, fürdés és alvás. Az alvás nagyon változó, ma pl 20 percet aludt összesen.

Elég sok mindent eszik, tejföl, kenyér, banán, körte, répa, alma, krumpli, cukkini, karfiol,rizs,kölesgolyó, bulata, csirke, pulyka, a héten szeretnék neki adni májat. Meg kicsit több fűszert.

Nálatok?

2013. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fiam még csak 8,5 hónapos, de azért leírom.

A reggeli kelés nagyon változó. Van, hogy már fél6-kor fent van, van, hogy 7-ig alszik. Ha korán kel, tápszer, és általában még visszaalszik, ha később, akkor tápszer, és már nem alszik vissza.

Nagyjából 3-4 órát van fent, 3 óránként eszik. Tízóraira gyümölcs, joghurttal, túrókrémmel, vagy csak magában. Ebédre különféle zöldség + hús kombó. Délután tejpépet szokott enni, este pedig megint tápszert.

6-7 között fürdés, utána eszik, és jobb esetben 8 körül alszik. Délután igyekszem, hogy 4-nél tovább ne aludjon. Kétszer alszik napközben. Egyszer még délelőtt, aztán 2-3 óra körül. Egy-másfél órát szokott aludni.

Alvások között játék, koradélután séta.

Sok mindent eszik. Szinte minden gyümölcsöt és zöldséget, csirkét, marhát, tésztát, rizst (ezeket persze pürésítve), paradicsom, spenót. Mostanában igyekszem lassanként kóstoltatni vele a darabos kajákat, amiket mi eszünk (a korának megfelelőket).

2013. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9 hónaposan a babám reggel 6-kor kelt, tejpép volt a reggeli. Utána kb. fél 9-től fél 10-ig aludt. 10 óraira gyümölcs joghurttal vagy túróval+keksz, aztán alvás volt fél 12-től fél 2-ig. Ebédre kapott valamilyen húsos ételt és ezután aludt még egyszer kb. fél 4-től fél 5-ig, uzsonnára megint gyümölcsöt adtam valamilyen gabonával. Este 3/4 8-kor fürdés, vacsira tápszer és alvás reggelig.
2013. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

9 hós a lányom pont. Olyan 6 körül kel ehhez hozzátartozik + - fél óra :)

Már reggelire nem fogadja el a tápszert sem a tejpépet csak nagyon ritkán.

Reggelire így vmilyen kenyeret kap mikor mivel kenem meg. Sok kenyérre kenhetős krémeknek a receptjét találtam itt neten azokat szoktam. Vagy sajtkrémet, teavajat... Kb 9-10 körül alszik el olyan fél órácskára.

Ha felkelt kap gyümit.

Ugye az étkezések meg az alvások között játék van neki és kinti séta, boltba menés, ügyek intézése. És ez változó általában mikorra mi hogyan esik. Ez nem teljesen rendszeres ugye. Csak a kajcsik és az alvás.

SZóval olyan 12-1 körül ebédel. Már főzök neki mindenféle levest és főzelékeket. De nagyon sokszor már azt eszi amit mi. Persze nem fűszeresen. Ebéd után alszik mindig egy nagyobbat.

Uzsira megint gyümit szoktam neki adni vagy ha jó napja van megeszi a tejpépet. Este 7-fél8 körül fürdetem utána tápszer (harc árán de megeszi) és jön az esti alvás. Éjjel esetleg kicsit inni kér de ennyi. Nem kel már fel éjszaka.


Már mindent eszik és nem nagyon szoktam pürésíteni sem csak töröm villával vagy csipkedem. A gyümölcsök közül a banánt pl egyáltalán nem töröm villával sem csak adogatom darabokba a szájába. Gyönyörűen eszik "rág" mindent a 2 fogacskájával. :) Kenyeret is darabokba adogatom persze a héja nélkül és megeszi. Sose volt még gond h nem sikerülne. Nyugodtan, megfontoltan eszik mindent.

2013. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!