Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti mit szoktatok...

Anyukák! Ti mit szoktatok altatódalnak énekelni a csöppségeteknek?

Figyelt kérdés
Már aki szokott. Én szoktam neki és nagyon élvezi:) Joan Osborne-One of us című dalát szoktam. Úgy történt, hogy egyik este nem aludt igazán jól aztán ebéd előtt én a konyhában ügyködtem, ő ült a kis székében, szólt a rádió és ez a dal ment. A dal előtt ő mondta a kis magáét, mutogatott mindenfelé aztán ahogy megszólalt ez a dal elnyugodott és elaludt. És azóta mindig ezt éneklem neki. Mintha rögtön megértette volna:) Amúgy ő most 11 hónapos. Ti mit szoktatok énekelni vagy dúdolni a kicsinek alvás előtt?:)

2013. nov. 12. 04:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a Bóbitát, de az ő nevével behelyettesítve. :)
2013. nov. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jár az óra tik-tak...


De csak akkor éneklem, ha nyűgös, amúgy semmit nem éneklek altatáshoz.

11 hónapos múlt.

2013. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Könnyű álmot hozzon az éj,és a Lencsilány,Palya Bea: Dunna...Ő szokott választani,de én is csak akkor énekelek,ha nyűgös,amúgy esti mese,összebújás.2,5éves.
2013. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

klasszikusokat

kedves álmot-jó éjt

aludj édesem már.

kisbaba kismama jó éjszakát

de rengeeteg van,soat ismerek,ha nem tudod vmelyik szövegét.

2013. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Klasszikusokat én is énekeltem neki régebben, de nem hozott akkora eredményt, mint a One of us. Valamiért erre megnyugszik és hamar elalszik.

Amúgy a Könnyű álmot hozzon az éj-t nekem anyukám énekelte, mikor ovis voltam és nem mertem elaludni, mondván, hogy van valami szörny a szobámban:)

2013. nov. 12. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor szoktam neki énekelni, ha nyűgös alváshoz nem kell neki altatódal. Lencsi babát szoktam neki énekelni nagyon szereti. Egyszer volt, hol nem volt ici-pici házikó.... :D
2013. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a Lencsilány ilyen közkedvelt? :))

Én is azt éneklem.

2013. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam énekelni a kisfiamnak, de nem kifejezetten altatókat, hanem minden féle dalt/mondókát, ami épp eszembe jut. Ma ebéd után pl. a Tavaszi szél vizet áraszt c.-re aludt el, de volt már a Csendes éj-től kezdve Hinta-palintá-ig minden. Ő igazából nem is a szöveget figyeli, csak szereti ha énekelek. Van mikor csak dúdolok neki, néha teljesen értelmetlenül, csak úgy, ami jön. Az is tetszik neki.
2013. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy én úgy örülök, hagy vannak még anyukák akik énekelnek a picinek. Annyi ilyen plüssöt lehet kapni ami lejátssza a dalt, de az nem az igazi. Én imádom nézni a drágát ahogy elalszik és szeretek neki énekelni:)
2013. nov. 12. 15:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az alvós dal a paff a bűvös sárkány :-)
2013. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!