Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mrnnyi idoskoratol...

Kinek mrnnyi idoskoratol aludta at az ejszakat a babaja? Volt e napi rendetek? Ha igen mi?

Figyelt kérdés

Tudom egy parhetes babanak meg nincs igazan kialakulva a napi rendje. De pl. Mikor volt furdetes? Mindig egy idoben? Csinaltatok e babamasszazst? Vagy esti setara jartatok? Mikor aludt el a kicsitek es mikor ebredt fel? Hasfajos volt e? A delutani alvas hogy volt elotte?Stb... stb...

Elore is koszonom a valaszokat.

6 hetes lesz penteken a kisfiam. Sajnos hasfajos. Reggel altban 8-9 ha szerencsesebb napunk van 10-11 korul ebred. Ez fugg attol is ejjel, hogy ker enni. Ha felebredt szinte egesznap ebren van nyugoskodik... sir a pocakja miatt. Majd du 3korul elalszik es kb 6-7 korul ebredt. Akkor eszik majd megpihen, masszazs , torna, furdetes, meg egy etetes es kb 10 korul alvas. (Neha 9-11) hajnalba 1x ker enni olyan 3 korul. Sztan meg csak reggel 5-6-7 korul. Ha szerencsenk van akkor meg visszaalszik. Bar az egyre ritkabb. Kivancsi vagyok masnal hogy mennek a napok?


2013. nov. 12. 13:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekem nem kell altatnom. beteszem az ágyába, és azonnal elalszik, elfordítja a fejét. ha nem azonnal, akkor elnézelődik, majd elalszik. először vele is nehéz volt, de kitartó munkával sikerült így szoktatni. és soha de soha nem teszem az ágyába, csak este és délutáni alváshoz. így tudja, hogy az a hely arra való.
2013. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
De jó. Hogyan szoktattad rá?. Mennyi időbe telt? Adok egy zöld kezet, es mindenkinek. Köszönöm, ha válaszolsz.
2013. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát, először is úgy, hogy ahogy írtam, aludni oda teszem. Játék nincs az ágyában, és nem is teszem be napközben oda.

Csak amikor jön a délutáni hosszabb alvás.

A hozzászoktatást pedig úgy csináltam, hogy betettem az ágyába. Az estének volt egy rituáléja, ahogy másoknál is megvan ez. Fürdés, evés. Az etetést már a szobájában tartottam este, sötétben, vagy félhomályban. Már nem beszéltem hozzá. Max halkan suttogtam. Betettem az ágyába. Jött a sírás...Ugye alap :D Akkor elkezdtem simizni a nózijánál lefelé a két szeme között és dúdoltam, vagy susogtam neki. Cumit kapott. Ha ez nem vált be, kivettem, és addig az ölemben tartottam, amíg meg nem nyugodott. Nem vártam meg, hogy elaludjon az ölemben, még ébren visszatettem. Ha megint kezdte a sírást, előről. A lényeg, hogy az ágyában aludjon el, ne az ölemben, ne cicin, ne máshol. Volt olyan, hogy este 8tól hajnali kettőig játszottuk ezt. De akkor sem vittem be közénk, és akkor sem hagytam, hogy a kezemben aludjon. Egyre kevesebb időbe telt, míg elaldt az ágyban. Kb 2-3 hét volt. Most leteszem, ott is hagyom. Nincs duma, nincs simi, semmi. És az elejétől sötétben altattam, nincs lámpa.

De jól sikerült, úgy érzem :)

2013. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, az nagyon fontos, hogy csak és kizárólag alvás céljából szabad betenni az ágyba a gyereket. A kiságy nem játszóhely, nem a büntetés helye (nagyobbaknál), nem "tároló", ha valamiért nem ér rá az ember a gyerekre figyelni. A fiam is csak akkor volt/van a kiságyában, ha alvásidő van. Nem is volt soha gond az elalvással, mert tudja, hogy most eljött az alvás ideje.
2013. nov. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem tudom miért írtam, hogy a 2. vagyok A 7-es válaszoló vagyok.
2013. nov. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

En ezzel az elvvel nem igazan ertek egyet, dehat ahany haz, annyi szokas..

Nalunk a kisagy nemcsak fekhelykent funkcional, rengeteget jatszunk is itt,a lanyom sokat gagyog a plusseinek meg a forgokajanak, aztan ha elfarad, akklr magatol elalszik, sokszor az esti elalvas is igy jon ossze.

Persze minden baba mas, de en azert konkretan igy nem ajanlanam egyik kismamanak vagy ujdonsult anyukanak, hogy a babajat csak es kizarolag altatasnal tegye az agyba..

Mondjuk hozza kell tenni azt is, hogy mi felnottek is mashogy hasznaljuk az agyunkat, van aki csak ejszaka alszik rajta, de van aki a fel eletet az agyban tolti, ott alszik, pihen, eszik, gepezik stb... mi az utobbiak taborat erositjuk:D

2013. nov. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
utolsó, nem tudom most mekkora a babád, ha már 3-4 éves, akkor tényleg jó az úgy, de ha még baba, és majd 1 évesen felkel, és az ágyában játszani fog meg sikogatni és nem lehet lelőni, akkor az azért volt, mert erre lett szoktatva. ezért nincs játék az ágyban. van járókája, játszószőnyege, pihenőszéke, játsszon ott. az ágyában meg aludjon
2013. nov. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!