Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napi rendetek (ha...

Milyen a napi rendetek (ha már kialakult) egy másfél-két hónapos babával?

Figyelt kérdés

Mi sehogy sem boldogulunk, nappal csak aludna, éjszaka fenn van. :-( Mikor alszotok, hogyan, mikor van a séta, mennyit eszik, felébresztitek enni stb.?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. febr. 21. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Két hónaposak múltunk.

Nagyon nekünk sincs még, de már kezd egy-két dolog beállni.

Pl. reggel 5-6 között ébred. Ilyenkor,ha éppen éhes, megetetem és visszaalszik,ha nem éhes, csak pelus csere és úgy alszik.

Ilyenkor kb. fél órát alszik. Aztán szinte egész délelőtt fent van. 1-2 óra körül szokott még aludni szintén kb. fél órát, és úgy 5-6 körül ájul el!:) Szóval az enyém keveset alszik napközben. Viszont, ha elaludt 5-6 körül, akkor csak enni és fürödni kel fel.

Kb. 10 körül etetem, utána csak hajnal 2-3 körül és ugye kell 5-6-kor!

Séta akkor van, amikor az idő engedi. Ma pl. másfél órát sétáltunk délelőtt!

Enni nem keltem soha, ha éhes felébred úgy is!

2012. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapcsolsz éjjel lámpát ha felkel? Beszélsz hozzá vagy cserélsz pelenkát? Ha igen, akkor ne tedd! 2 hónaposan nekünk is csak a fürdés volt fix. Most 4.5 hónapos és most kezd alakulni a dolog.
2012. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia!Enyhe fény van, sajnos hasfájós nagyon, ált. 2 kakis pelus is van, amit ki kell cserélni, ilyenkor kapcsolok csak.
2012. febr. 21. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ilyenkor nincs pontos napirend. Nálunk a pici lány 2,5hónapos általában 7-kor kell, aztán alszik 8-9, séta kb10-kor van, ekkor is alszik, 11-12között eszik újra, aztán "játék"13-kor ismét alszik, aztán 15-16körül felkel és fent van 19-ig, ekkor fürdés aztán 21-kor alvás. Éjszaka egész jól alszik 2-kor vagy 4-kor kell eszik és alszik.

Az éjszakáknál ne oltsál villanyt még csak esti fény se legyen. Ha alszik ne keltsd fel enni(ha csak a doki nem mondja), amikor eszik ne beszélj hozzá, ne simogasd, tudja hogy este van és az más. Nappal pedig ne legyél csendbe, érezze a különbséget.

Egyébként az egész gyermek függő is. A fiam (2,5éves) nehéz esett volt, nem aludt, és mivel kicsi volt a súlya szigorúan keltettem 3 óránként enni(doki mondta). Kb 1éves volt amikor volt átaludt éjszaka.

Kitartás! Egyre könnyebb lesz ahogy növekszik a pici.

2012. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 hónapos a kislányom (2 éves a fiam)

- a lányom 6 körül kel, eszik, kevés séta, utána visszaalszik és alszunk kb. 8-ig. Akkor Apa kel, kelek én is, 9 körül ébred a fiam, 10 körül ébred a kislány, eszik, utána nézelődik, játszik, mi a naggyal főzünk, takarítunk, ágyat vetünk stb. Délben ebédel a fiam, lekeszik aludni. Utána kel a kislány, ő is eszik, velem van a konyhában, én csinálom a dolgom, ő játszik és nézi a hordozóból. Utána megint leteszem aludni és alszanak mindketten kb. 4.30-ig. Addig dolgozok. Utána kelnek mindketten, peluscsere, biliztetés, eszik egyik, eszik másik, játszanak. 8 körül fürdik a pici, vacsorázik, lefektetem, utána vacsorázik a nagy, majd fürdik és őt is leteszem 9.30 körül. A kislány kétszer kel éjjel, 2 és 6 körül, de volt már, hogy csak 3.30-kor vagy 5.30-kor ébredt először. Mi a férjemmel éjfél körül fekszünk.


Sétatime nincs, mert nagy volt a hó, betegek voltak és két gyerekkel nem merek elindulni még. Ha dolgom van a városban, a nagyot viszem magammal, a kicsi marad anyósommal, ő ki szokta vinni. Most még az udvarra sem tudom őket kitenni, mert építkezünk, nincs talpalattnyi hely az udvaron.

2012. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!