Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbeliek, munkát...

Háztartásbeliek, munkát keresők, otthon dolgozók, hogyan telik egy napotok? Mi a napi rendetek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Ehh. Ne is kérdezd.

Sajnos betegség miatt nem találok munkát, így nem elég hogy otthon ülök még rosszul is érzem magam.


A napirendem:

- vagy alszom fél12-ig vagy délután 6kor beesek az ágyba, így az előbbit szoktam választani.

- felkelek, leülök a gép elé miközben próbálom rávenni magam hogy kimenjek rendbetenni magam.

- kb egy óra múlva sikerül, majd visszaülök a gép elé és reménykedek hátha tudok beszélgetni valakivel

- a nap jórészét a gép előtt töltöm, és utálom magam amiért nem csinálom a dolgaimat. A gépen semmi értelmeset nem csinálok.

- kb. fél óra alatt összecsapom a házimunkát mielőtt a párom hazaér, aztán visszazuttyanok a depresszióba.


Ha valki tud valami "gyógymódot", szívesen veszem :) 22/N

2012. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

"Háztartásbeli" vagyok. Gyerekek csak délelőtt nincsenek, így kicsit más a helyzetem.

Negyed 7kor kelek, elkészítek mindent.

Negyed 8kor indulunk az iskolába, óvodába. Utána bevásárolok.

9 körül érzek haza. Elpakolom a reggeli lomokat, felmosogatok, takarítok, főzök, elviszem a kutyákat sétálni v csak olvasok egy könyvet. Kb ezeket, mikor mit.

12 után indulok az 5 évesért az oviba, utána felvesszük a nagyokat ha nincs valami edzés.

Otthon tanulás, játszás.

6kor érkezik az apukájuk, megvacsorázunk.

Ismét közös idő.

9re minden gyerek ágyban

Végre válthatunk két szót egymással a férjemmel :)

Szóval így gyerekkel nem sok az az itthonlét, még így sem, hogy délelőtt nincsenek. De legalább elvégzek mindent akkor, nem az együtt töltött időből megy.

2012. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Munkát keresek.


9-kor kelek általában.

Reggelizek, leülök, elolvasom a híreket.

Összeszedem a tegnap rendetlenséget...szenvedek, próbálom elütni az időt...

Ezt folytatom egész nap... hódolok a kreatív hobbijaimnak és bújom az újságot/netet állások után. Beszélgetek a családommal szkájpon, ha ráérnek (külföldön élek). Nyelvet tanulok...

1-2 fele nekiállok kitakarítani, ha van mit és főzök ebédet. Fél 5-kor hazaér a párom, és végre vége az unatkozásnak...

2012. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Minden nap megnézek az interneten egy musicalt, két hetente el is megyek az Operettbe. Néha a Madáchba, néha az Operaházba, ha baletthoz volna kedvem. Szenvedélyem a színház.:]

Ha túl vagyok fűtve érzelmekkel, akkor általában festek valamit. Szóval a képeim vagy a boldogságtól sugároznak, vagy tele vannak gyűlölettel.

Gyakran táncolgatok(imádom a balettot), folytatgatom a novelláimat.

Néha egyszerűen csak olvasok egész nap.

Egyedül élek a 15 éves lányommal, ő is nagyon lelkes színházrajongó, vele szoktam járni.

Minden este minimum 1 órát játszok a tengerimalacainkkal( és a lányommal.:)

Hetente 3x1 órát szoktam angolra tanítani, hetente 1x1 órát pedig franciára. Készülünk a nyelvvizsgára.

Most pedig azon gondolkozom, hogy meg kéne tanulnom zongorázni, szóval már keresgélem a magántanárokat.

Minden napom más, ettől szép. A házat pedig nem nehéz rendben tartani, mindenki elpakol maga után, közös munkamegosztás van.

Otthon dolgozó vagyok, egyébként, angol/francia és matematika magántanár.

2012. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
58%
Egész nap álmodozok,a többi időt meg alvással töltöm.
2012. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

8 óra körül kelt a háziállatka a tányércsapkodással, szóval felkelek, megetetem. Aztán bekapcsolom a számítógépet, megnézem az emaileket, Teszveszt, egyebeket. A háziállatka kis lelkével is törődök ilyenkor jó sokat. :)

9:30-kor neki állok a reggelinek.

10:00-kor felkeltem a férjem, reggelizünk.

10:30-kor összekészítem a szemetet, hogy a munkába menő férjem levigye. Ezután én zuhanyzok, felöltözök.

11-től Kitakarítom a ketrecet, rendbe rakom a lakást, kiporszívózok, mosogatok, leszedem a megszáradt teregetőt, elrakom a ruhát, elrakom a megszáradt edényeket, mosok kétszer. Ez kb 2 óra. Utána ebédelek.

De van, hogy délelőtt postára, bankba, bevásárolni megyek, aztán főzök, eszek, és csak utána csinálom a házimunkát, de ekkor nincs porszívózás, mert az állatkám délután alszik.

Délután a nagyobb takarítást, rendszerezést csinálom, aktívan foglalkozom az állatkánkkal, netezek, tanulok. Este meg vacsi+tv. Megvárom, hogy a férjem hazaérjen.

00:30 után ér haza a férjem, vele beszélgetünk, kicsit levezetjük a napját. Együtt eszünk, aztán szunya. :)

2012. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

1-es, milyen betegséged van? Sajnálom, hogy teljesen depresszióba zuhantál a helyzeted miatt.

Én is így vagyok. Én sem találok munkát, pedig nagyon de nagyon akarom...

Gyógymódot sajnos nem tudok, viszont a gép előtt eltöltött idő lehetne értelmesen eltöltött is. Olvass! Rengeteg PDF-et le lehet tölteni, olvass olyan témában ami érdekel vagy tanulj nyelvet, művelődj ez a lényeg!


A testedet se hanyagold el. Néha állj fel a gép elől és tornázz egy kicsit. Most ugye nincs olyan idő de a sport nagyon jót tesz a depressziósoknak. A Youtube-on rengeteg joga gyakorlat van fenn, vagy pilates, de lehet taléálni hasizom/farizom-erősítő edzéseket, rengeteg a választék. Időd meg ugye van!


Az én napi rutinom: a reggeli kávét és kekszet én készítem elő a páromnak, majd csinálok neki szendvicset a munkahelyére. Később megnézegetem az állásajánlatokat. Blogolok, olvasok, tornázok, rajzolok néha, takarítok és elintézem az ügyeket a városban, ha vannak. Kábé ennyi. Ritkán főzök is valami könnyűt.

2012. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Munkát keresek.

9 körül felkelek, megreggelizek.

Majd ha kell főzni, akkor elkezdem az ebédet.

Heti 5x aerobikozok otthon.

Hétfőn nagymosás van.

Kedden önkénteskedek.

Szerdán nagybevásárlás.

Csütörtökön általában angolt tanulok magamtól.

Pénteken meg már várom a hétvégét, hogy a párommal legyek :)

2012. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Könyörgöm, árulja már el valaki, miért lettem lepontozva? Egyetemista diák vagyok, nem láblógató!
2012. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
És mennek egyre lejjebb a százalékok! Most komolyan, kinek nem tetszik, hogy házimunkát is végzek, az állatommal is foglalkozom, meg a férjemmel, meg tanulok is? Teljesen egyértelmű, hogyha az egyetemen vagyok, akkor nem ilyen a helyzet. Plusz az utóbbi hónapokban hétfőn-kedden-csütörtökön-pénteken 8-tól 16-ig gyakorlaton voltam egy OKJ miatt, szerdánként 9-től 18-ig az egyetemen, szombaton 9-től 12-ig oktatáson, és vasárnap házimunkát végeztem, meg aludtam. A vizsgaidőszakra most próbálok valamit összehozni.
2012. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!