Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kislányom nagyon...

1 hónapos kislányom nagyon sokat alszik. Ami még aggasztóbb, hogyha fent van napközben sem ölben, sem sehogy nem szeret lenni. Szenved, nyugtalan. Valakinek volt már ilyen, hogy a babája nem szeretett sem ölben sem sehogy lenni? Nem sír csak szenved

Figyelt kérdés
Éjszaka úgy hogy letesszük 7 órakor aludni egyszer kel fel hajnali 3 kor, utána csak reggel 7 fele. Napközben simán alszik 4-5 órákat, sőt szerintem többet is, ha nem keltegetném. Enni napközben átlagosan 5x eszik+ az éjszakai egy.3070 grammal hoztuk ki a kórházból most 3900 gramm.

2013. nov. 12. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem szeretett ölben lenni úgy 4-5 hónapos koráig, és ő is viszonylag sokat aludt mindig is, ő éjjel is ébredés nélkül aludt 5 hetes korától, úgy, hogy nappal (kb. 1 hónaposan) 20 percet volt ébren 3-4 óra alvás között. De eléggé nyugis volt, ha mégis ébren volt. Hasfájás?
2013. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanígy volt, szenvedett csak ha fent volt. A doktornőnk szerint refluxos. Megemeltük az ágyát, lassabban etetjük, és már pár nap után jobban lett. Az orvos szerint marja a sav a gyomrát, nyelőcsövét, torkát, ezért a szenvedés. A védőnőnk, amikor panaszkodtam neki, azt mondta, hogy biztos frontérzékeny, és hát most abból kijutott bőven. Szüleim szerint szomjas, mert nem kap teát, kolléganőm szerint unatkozik, úgyhogy magyarázat van ezer meg egy.
2013. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A világon semmi baja (szépen is gyarapszik), csak szeret aludni, ilyen típus. Nekem a legidősebb lányom volt ilyen, de úgy 3 hónapos kora körül elkezdett nyitni a világra, és egyre éberebb lett. Ő sem szeretett kézben lenni, csak az ágyában. Később sem díjazta, ha sokat ölelgettük, viszont korához képest mindig önállóbb volt. Most 3 éves, már kicsit bújósabb, és még mindig szeret aludni. :)
2013. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Igen, valószínűleg hasfájós baba:-(. Tegnap óta én is próbálom a lassabban etetést, vagyis hogy szünetet tartunk közbe, de képzeljétek, amint nincs cicin iszonyú nyugtalanná, feszültté válik, rágja a kezét, úgyhogy nehéz a lassabban evés :-) Az ágy megemelését még megpróbáljuk. Szerintetek az probléma ha most 1 hónaposan még "csak" a fejét tudja fordítani egyik oldalról a másikra, meg nézelődik, de pl.: hangra akár az én hangomra, nem igazán reagál. Nektek mit tudott a babátok ennyi idősen?
2013. nov. 13. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
1 hónaposan? :))) Nem sok mindent! :) Fejet forgatni biztosan, gőzöm nincs, hogy reagált-e már a hangomra, elképzelhető, hogy akkor még nem. Viszont sokszor nyújtogatta a nyelvét! :)) 1 hónposan még eléggé on-off lények, nem nagy tudásra kell számítani.
2013. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mikortól jön el az, hogy egy picit nyit a világ fele? Úgy értem, hogy nemcsak alszik, eszik, nézelődik, hanem játszani is akar?
2013. nov. 14. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 3-4 hónapos korában már nagyon jókat buliztam vele otthon. :) Most 18 hónapos, és játszópajtinak hívjuk egymást (tudom, hogy baromi hülyén hangozhat így, csak mutatja, hogy ez a helyzet, az eszik-alszik üzemmód csak átmeneti, én is untam egyébként NAGYON. :))


5. voltam.

2013. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 5-ös! :-) Akkor reménykedem, hogy 3 hónapos korában már azért dob egy mosolyt, mert az állandó eszik-alszik-sír-nyűglődik egy picit kiborított idegileg és eljutottam odáig, hogy biztos én csinálok mindent szarul, hogy egy nyugodt pillanta sincs.
2013. nov. 15. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!