Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumira szoktatás jó vagy nem...

Cumira szoktatás jó vagy nem ennyi idősen? Egyáltalán megpróbáljam?

Figyelt kérdés
Előre mondanám, hogy már nagyon kétségbeesett vagyok, tehát a bántó kommenteket kérlek mellőzzétek. Kislányom jövőhéten lesz egy éves, keményen anyatejes még mindig, amivel egyáltalán nincs baj, de éjjel is csak cicivel az szájában alszik. Úgy értem non-stop. Tudom, hogy az én hibám, hogy idáig fajult a helyzet, nincs más mentségem, csak hogy úgy gondoltam, amíg neki jó addig hagyom. De most már nem bírom tovább. Az egy dolog hogy párommal a házas élet is kárát látja hiába minden kreatívkodás, de nem tudom mikor aludtam egy huzamban nyolc órát. Már mindent kipróbáltam amiről csak tudomást szereztem (egyedül a sirnihagyós módszert nem vagyok hajlandó megtenni) de már csak a cumiban látom a kiutat. Mivel tényleg csak cumizik a mellemen, nem éhes tuti. Nagy önzőség lenne megpróbálni cumira rászoktatni? Szigorúan alváshoz. Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. nov. 12. 18:19
 1/9 Szandy89 ***** válasza:
Mért ne? Ha cumival aludna akkor 1 próbát megér! de lehet hogy arra van szüksége hogy a közeledben legyen!
2013. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom azért mert gyereke van valakinek még nem kell kicsinálnia magát. Ha cumival aszik aludjon azzal. Mind követünk el hibákat gyerek nevelés közben, ez van. Tégy belátásod szerint, és ne bár az ember mindent megtesz a saját gyerekérét, de azért néha néha önmagára is kell gondolnia, meg aztán ha a házaséletre a családi békére is kihat a lányod alvása, és van rá megoldás akkor miért ne könnyítené meg az ember a saját életét. Neki sem lesz jó ha apuka nélkül marad egy hárpia anyukával. Ha anya boldog akkor boldog a baba is.
2013. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Második én is eljutottam már erre a gondolatmenethez, kicsit több időbe telt...:D

Első: Úgy gondoltam hogy azért mellettem aludna, csak a cicit nem akarom, mert úgy mozdulni se lehet mellőle, egy fajta pózban vagyok egész éjjel. Ma reggel Pl már a csuklómig kisugárzott a fájdalom :S

2013. nov. 12. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldönteni. Én már újszülött korban sem engedtem, hogy játszon a bimbómmal, így rögtön kapott cumit. Így nemcsak a babám, de én is kipihent és kiegyensúlyozott vagyok. Van aki annyira cumiellenes, hogy inkább kicsinálja magát, mint te. Egyébként a helyedben megpróbálnám, de nem biztos, hogy el fogja fogadni.
2013. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam cumiellenes, egyszerűen nem volt rá szüksége, vagyis beleestem abba a hibába amit te mondasz habár direktbe nem fogalmazódott meg bennem. Négy hónapig szenvedtem a tejért igazából örültem hogy szoptathatom nem érdekelt mit csinál :)
2013. nov. 12. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is ezt tettem, éjjel inkább cumit adtam neki, azóta cumival alszik el ugyan, de teljesen önállóan. Nem lesz tőle baja, azért van, hogy a szopási reflexet kielégítse, ne tedd tönkre magad, írd meg, h sikerült-e!
2013. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szandy89 ***** válasza:
Akkor adj neki cumit! hátha sikerül. nálunk az volt a baj,hogy éjfélig aludt az ágyában ügyesen,de akkor fölkelt,bár kisfiam csak teázni ébred.próbáltam,hogy adok neki egy kis teát aztán cumit és visszateszem a kiságyba,de nem aludt vissza,sőt a cumi sem kellet neki.ahogy letettem fölébredt. Ha leraktam közénk az ágyba abba a pillanatba aludt is tovább,minden nélkül. Azóta is így alszunk. :) éjfélig 1ig alszik a helyén,aztán vándorol hozzánk! :) 13 hónapos
2013. nov. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, miért ne.

az én lányom 7 hónapos korában a játékai közül kivette a cumiját berakta, azóta elválaszthatatlan barátok.Addig semmilyen formában nem fogadta el a cumit.

Most 9 hós a szopizást abbahagyta nemrégen, mellettem alszik de éjszaka továbbra is felkel.

Szóval nem biztos, hogy az ébredésekre megoldás lesz, de legalább nem rajtad "lóg"...:)

2013. nov. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, de szerintem nem /vagy nagyon nehezen/ fogja elfogadni.

Inkább válassz valami kedvenc alvókát /takarót, párnát, lapos plüsst/, ami lassan-lassan kiváltana téged. Először veled és alvókával együtt aludna, aztán ha már megszerette, akkor csak alvókával. Kivennéd a cicit a szájából, és mondanád, hogy 'itt van manóka, aki veled alszik, és vigyáz rád'. Szóval én így próbálnám meg a helyedben. 1-2 hétig próbálkoznék, ha nem jön be, jöhet valami más ötlet. Persze, csak te tudhatod mi az elfogadható módszer számodra/számotokra.

Majd megírod, mi lett?

2013. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!