Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam külön...

Hogyan szoktassam külön alvásra a picit?

Figyelt kérdés

Most 5 hónapos a kislányunk, egészen nyugodt kisbaba egészen addig, amíg elérkezik az alvás idő...

Mikor haza hoztuk a kórházból, akkor úgy döntöttünk a párommal, hogy a kiságyát tegyük a mi hálószobánkba had szokja egy picit az új otthonát.

Teltek múltak a hetek egészen szépen aludt esténként.

Később úgy láttuk ideje, hogy a saját szobájában aludjon.

Folyamatosan szoktattuk hozzá, hogy megértse most már itt kell majd aludnia.

Először csak néhány órára tettük oda, aztán egyre többet és többet.

Úgy tűnt minden rendben lesz.

Aztán eljött az első éjszaka amikor végig a saját szobájában kellett volna aludnia, de egyszerűen nem ment.

Akkor picit vissza vettük a tempót vártuk 1-2 napot.

Újra próbáltuk és ugyan az...hajnalig tartó sírás.

Egyszerűen nem értem mi lehet a baj.

Pedig nem túl anyás, sem apás.

Imád a nagyszüleivel is lenni és nem sír utánunk, csak ha szoptatnom kell őt akkor jelzi, hogy idő van.

Mit tehetnénk még?



2013. okt. 8. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogadjátok el, hogy társas lény, és igényli hogy veletek aludjon. A másik lehetőség, hogy próbálj az ő szobájában aludni még egy ideig.
2013. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez most nem nagy segítség a megoldásban, de a szakemberek szerint a babának 3 éves korig semmilyen igénye nincsen a külön szobára, ez csak a szülők kényelmét szolgálja... És ha az volt a tervetek, hogy külön szobában aludjon, akkor célszerű lett volna ott kezdeni az altatást. Szerintem 5 hónaposan már nehéz átszoktatni, mert már jobban felfogja a környezetét. Szóval vagy ragaszkodtok a tervetekhez és átszoktatjátok, de következetesen, tehát nincs szünet, pár nap pihenő, mert akkor semmit sem ért, amit addig csináltatok. Esetleg egyikőtök megpróbálhatna ott aludni vele, és később majd ezen változtatni csak, ha már megszokta a helyet.


Egyébként mi egy szobában alszunk a 1,5 éves lányunkkal, pont azért, mert én hiszem, hogy jobb neki a közelünkben...

2013. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön szobában szerettétek volna altatni, akkor az elejétől erre kellett volna szoktatni. Most már egy jó darabig nem fog menni. Erre mondják, hogy csak arra szoktasd a gyereket, amit hosszú távon is szeretnél és vállalni tudsz.
2013. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is elején már határozottan oda kellett volna szoktatni.Mi oda akartuk,de első 3hétbe mindig sirt,de cicin is,köztünk is.Hát kiderült,ő hason szeret aludni.Semmi gond nem volt az alvásával attól kezdve (jó persze fogzás stb,vannak kivételek).Most volt 1 éves és sehol nem tudott aludni a saját ágyán kivül,mert nem is tudtuk vinni nagyon (messze vannak a rokonok).Első szülinapját mamáknál-papáknál ünnepeltük 130km-el odébb.Első este elaludt,de felriadt 20percre rá.Aludt utána reggelig ugyan,de mi nem tudtunk tőle,mert mocorgott mindig.Másnap csodálatos módon elaludt délbe is,de az itthoni szokásos 3óra helyett 1-1,5órát aludt.Nah aztán aznap este is elaludt ugyan 8kor,de aztán fél9től hajnal 2ig állt az ágyban és beszélt,tornázott,ugrált,csiszatolta az utazóágy huzatot stb.Rajtunk is tornázott,köztünk is.Végül nagy nehezen elaludt hajnal 2re ,de 6kor megint fenn volt és rajtam aludt 1,5órát (ilyet se csinált sosem még kendő nélkül).Délután is szintén rajtam aludt el.Itthon első éjjel jól aludt már,de tegnap pl,a második napon megint fenn volt fél9től 10ig kb.

Tehát látod,nekünk se lett hozzászoktatva máshol alvásra és nem is kellett egy nap és szenvedtünk is.

Vagy hagyod sírni és rájön,vagy próbálkozol több módszerrel.De egy ennyi idős babát már nem hagyhatsz sírni,mert jobban a lelkére veszi ,mint egy 3-4hetes.

2013. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazatok van, hogy akkor már az elején ezt kellett volna tennünk.
2013. okt. 8. 15:36
 6/6 anonim válasza:
Dögöjjön meg a pici.
2015. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!