Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek 15...

Milyen a napirendetek 15 hónap körüli babátokkal? (Értem itt az ébredést, lefekvést, fürdést, evést, játszást, sétálást, vásárlást, főzés stb. )

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggel ébred 8-8.30 között, utána reggeli (rizstej, kenyér avokádókrémmel, szalámival, tojás, keksz, mikor mi), utána itthon játszunk/játszik (duplo, könyvek, bébikonyha, bébitaxi, rajzol (firkál), jön-megy, pakolászik), míg én megfőzök (most már sokszor "segít" is :)), meg sminkelek, hajat vasalok, stb. Ezek közben ő körülöttem babrál, vagy bébitaxizik fel-alá. Utána elmegyünk sétálni, a társasházunk udvarán van egy játszótér, ott is szoktunk lenni, de többnyire másfelé megyünk, barátnőzünk, elmegyünk a dédijét meglátogatni. Közben valami gyümit tízóraizik, vagy hipp müzliszeletet, esetleg pékségből pogit, valamit. Délben ebéd, ugyanaz, ami a miénk, most már önállóan eszi meg, addig én gyorsan összerámolok, utána picit a mi ágyunkon játszunk, simizem a hátát, csikizem, majd adok neki egy kis rizstejet (tejallergia miatt nem tud tápszert inni), és utána elalszik. Addig én netezek, olvasok, zenét hallgatok, megfőzök, dolgozok is néha itthonról. Kb. 2-3 órát alszik, ébredés után nagyon keresi az apukáját, aki 4-5 között ér haza, onnantól közös program van, gyakran jönnek ismerősök, vagy mi megyünk hozzájuk, ilyenkor csinálunk nagybevásárlást is, azt nagyon szereti a hölgy is, mert ő pakol be a kosárba, ő szedi a teszkóban a paradicsomot a zacskókba, szóval ez nála menő program. :) Este 8 körül vacsi, vagy hideg, vagy az ami nekünk, utána apukája fürdeti, míg én összeszedem a játékokat meg megágyazok neki. Ezután picit még közösen játszunk, utána alszik, 9 körül.


UGyan most már 18 hónapos, de régóta ez a napirend, kb. 13 hónapos kora óta.

2013. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hetente amúgy egyszer egy teljes napot csak kettesben töltünk a lányommal, olyankor egész délutánra átcuccolunk anyumékhoz, azt nagyon szokta még élvezni. :)
2013. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15,5 hós

Fél7-7 körül kel, megiszik egy üveg tejet vagy kakaót. Ha éppen olyanja van eszik még kenyeret. 1,5-2 óra múlva alszik 40-50 percet, addig játszik. Amíg alszik, addig főzök. Fél10-10 körül eszik gyümölcsöt. Tízórai után, ha az idő is engedi lemegyünk sétálni, ha kell pár apróság akkor bemegyünk a boltba is. Délben ebédel, fél1-től kb. 2-ig alszik. Ébredés után ismét játszás vagy van, hogy megint lemegyünk. Fél4-4 körül uzsonna. Uzsi után további játszás vagy nagy bevásárlás vagy ügyintézés ilyesmik. Fél7 körül vacsora. 7 körül fürdés. Fél8 körül kap még tejet. 8 körül alvás. Nagyjából így néz ki egy nap. Nálatok milyen?

2013. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok!

Nálunk így néz ki egy nap:

Kislányom reggel fél 9-fél 10 között ébred, vagy tápszert vagy kakaót vajas kenyérrel reggelezik, a kenyeret már egyedül eszi meg. Utána pelenkacsere következik, azután játszik, amíg fogat mosok, elkészülök, felöltözöm. Járkál a lakásban, addig megfőzök, utána adok neki tízórait, ami általában gyümölcs joghurttal, mert sajnos magában nem eszi meg. Ezután elmegyünk vásárolni, amikor hazaértünk egy kis közös játék után jöhet az ebéd, rossz evő sajnos, úgyhogy abból nem igazán eszik,a mit főzök, úgyhogy néha még bébiételt kap. Ebéd után alszik 2-2,5 órát. Addig mosok, utána pihenek, netezek stb. Ébredés után uzsonnázik vagy tejpépet vagy kenyeret szalámival, sajttal meg valamilyen zöldséggel. Uzsi után hintázik itthon, játszunk, bébitaxizik, formabedobóval játszunk, ezután viszem fürdetni, ami 8 körül van általában, 9-kor tápszer és alvás. De hamarosan kicsit változni fog a napirendünk, ugyanis a legjobb barátnőmnek nemrég babája született, úgyhogy kb. 1 hét múlva egy közös sétát is be fogunk iktatni :)!

2013. nov. 14. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!