Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónap körüli babátoknak...

16 hónap körüli babátoknak hány foga van? Hogy viselkedik fogzáskor?

Figyelt kérdés
Ha nehezen viseli a fogacskák kibújását mit adtok neki? Van-e borostyánlánca esetleg?
2013. nov. 1. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek talán a 17. jön most.... 4 napja megy a hasa, állandóan a szájába turkál, kevesebbet eszik, többet alszik, nagyon folyik a nyála. Ez valami rágófog lehet.
2013. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14 foga van: 4 kisörlő,4-4 elől.Most jön 2 szemfoga,ezt nagyon megszenvedi,többször kakil,és volt egy kis hőemelkedése tegnapelőtt
2013. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányomnak alul van 6 foga, felül 4 elől, és most jön még kettő. Semki változás nincs, nem is tudtam az utóbbi kettőröl csak tegnap hogy nagyon nevetett nem tudtam mi van ott. Hát a foga.
2013. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek 15 foga volt, és nem igazán viselte meg a fogzás. Dologellel kentem amikor fájlalta, egyszer Nurofent is kellett neki adni szimpla fájdalomra, plusz volt pár foga, ami hőemelkedéssel járt.

A második most 15 hónapos, a 4 rágófogát egyszerre növeszti. Három már részben kint van, a negyedik még csak az ínyét feszíti. Őt minden egyes fog borzasztóan megviselte, volt, hogy még kúpot is kellett neki adnom, mert vigasztalhatatlanul ordított. Most épp nem megy a hasa, de a többi fognál az is ment. Viszont most még a fülét is fájlalja, valószínűleg pont a fogáról. Borzasztó kínokat él át, egész nap az ölemben ül, fogja a hajam, szopja az ujját, időnként felordít, mintha ölnék. Neki a hűtő gélek semmit nem érnek, egyáltalán semmit. A Nurofen szokta kicsit megnyugtatni. Sajnos megesik, hogy 1 nap kétszer is kell neki adnom, aztán vagy 4 napig semmi, majd jön pár kemény nap, amikor minden nap egyszer adni kell. És állati lassan növeszti... csak lennénk már túl ezeken a fránya fogakon...

2013. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17hónapos,10 foga van.Felül 6 alul 4.Most az alsó két kisörlője jön egyszerre.Minden napunk változó.Valamikor alszik 3 órát,valamikor csak 1-et.Olyankor megy egész estig a hiszti,nyavalygás:( Én kenegetni szoktam neki az inyét amikor már nagyon túrkál a szájában.2hétig amig felül jöttek az örlők egyszerre,addig hajnal 3-kor volt kelés minden éjjel:(
2013. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 16 hónapos 8 foga van. Fogacskái 7 hónapos korától bujogatnak lassacskán, az első 2 nagyon megviselte, a többit is mindig megéreztük mi is. Éjjel megébredt, nyügi volt, kevesebbet evett, állandóan a fülét húzkodta, olyannyira, hogy véres volt, gyakrabban kakilt ami ki is csípte seperc alatt. Az őrlők duzzadtak már, de sztem még 2-3 hónapig nem lesz új foga. Borostyán lánca van, osanitot használunk, ha nagyon gáz a helyzet akkor 2 ml nurofen.

Lányommal sokkal könnyebb volt a fogzás, nála 7-9 hónapban kijött 8 fog két részletben, majd 16-17 hónaposan újabb 8 egyszerre, az utsó 4 meg csak ott volt egyszer csak a szájában. Ő éjjel gyakrabban ébredt, ill több pelust használt el.

2013. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos koráig volt 2 foga alul. Ezek 9,5 hónaposan jöttek ki.

15 hónaposan jött ki megint 2 foga, felül az egyik középső metsző, és mellette az egyik oldalsó. :) Utána nagy hirtelen kijött még 4 valamikor, mert másfél évesen volt 8 foga. És utána megint szünet volt. Nagyon lassan és nehezen fogzik. Most 2,5 éves múlt, a hátsó 4 nagyőrlő hiányzik. Vagyis az egyik már jön, de lassan.

Régen Dentinoxot kentem rá neki. Aztán amikor már készült kibújni, akkor éjjelre kapott Nurofent, különben nem aludt, és nem csak hogy sokszor ébredt, de órákon keresztül fent volt. A rekord fél egytől 4-ig. Nurofennel is ébredt sokszor, de azért vissza lehetett altatni.

A 4 szemfoga volt az első, amivel alig szenvedett. Azt most nyáron jöttek ki nála, augusztus körül. Akkor volt 2,5 éves. Most a hátsó foga miatt sem nyűgös.

2013. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10 foga van. Felül 6, alul 4. Fogzáskor mindíg megy a hasa, estére nurofent kap hogy nyugodtan aludjon.
2013. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont 16 hónapos a fiam, 14 foga van (metszők, kisőrlők, felső szemfogak), most jön a 2 alsó szemfog. 8 hónapos kora óta folyamatosan fogzik, nem volt szünet, és azóta max 10 éjszakát aludt végig. Van hogy 10-szer is ébred. Most egész jó, éppen nem tör át fog, csak be van duzzadva. Ha nagyon nem bír aludni akkor kap Nurofent (1-2 alkalommal havonta), néha Dentinoxot, de azt csak édességnek jó. A Dologélt már régóta nem használjuk, szintén finom de nem ér semmit. Borostyánlánc van, de nem adom rá, veszélyesnek tartom. Úgy vettük hogy extra biztonságos, mert mágneses a csatja. Kb 5 perccel azután hogy ráadtam, hozzátapadt a babahintához...
2013. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17 hónapos lesz a fiam, 12 foga van. Szerencsére jól viseli a fogzást, Viburcolt szoktam adni ha nyűgösebb és nagyon ritkán Nurofent. Borostyánláncot nem használok, nem tartom biztonságosnak.
2013. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!