Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már többször megállt...

Ha már többször megállt kapaszkodás nélkül, most miért nem akar?

Figyelt kérdés
Napokon belül 1 éves lesz. Néhány napja letettem és kapaszkodás nélkül állt percekig, másnap is tudta. Naponta többször meg is állt egyedül. Azóta nem hajlandó megállni, dülöngél összevissza. Most akkor mégsem tud egyedül állni?
2013. nov. 14. 08:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarok nagyon elkeserítő lenni, és ne legyen ilyen epizód nálatok, de nálunk 13 hónaposan megtettet az első lépéseit, ezután pedig 2 hónapon át (nem hangzik soknak, de az volt) KIZÁRÓLAG úgy ment, ha fogtam a kezét, minden egyéb lehetőség ki volt zárva. Nem ült le, nem játszott, nem mászott, nem csinált semmit, 8 héten keresztül fel-alá járkáltunk. Tudott járni, de valami miatt nem akart. Aztán az egyik reggelen elengedte a kezem (addigra már mindent kipróbáltam: nem vezetgetni, hisztizni hagyni, motiválni, provokálni, mindent), és onnantól nemhogy járni tud, hanem tökéletesen, stabilan, hiba nélkül megy, és definitíve fut. Nem tudom, hogy mi volt abban a két hónapban.
2013. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja és az egyik válaszolónak: tudhat állni kapaszkodás nélkül attól, hogy nem áll fel önállóan. Az én lányom 17 hónaposan állt fel először a földről egyedül, segítség nélkül, addig körbeszaladt a szobán valahol leült játszani, utána odamászott valamihez, amiben felállt, majd újra ment tovább. A férjem orvos, szerinte ezt gyakran teszik így a babák.
2013. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!