Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg szenvedni fog a...

Tényleg szenvedni fog a kislányom a tengerparton?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint nem fogja bírni a hosszú utat, meg a nagy meleget, és ő szerinte még a vízbe sem vihetem be, akkor meg mi értelme van. Nagyon elkeserített amiket mondott, mert mi már tervezzük nagyon hogy megyünk. Lehet, hogy igaza van? Akkor el se induljunk inkább? Kislányom akkor már egy éves lesz, jövő hónapban mennénk.
2008. júl. 9. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fog szenvedni, a kicsik imádják a vizet, pancsolni, tengerparton homokban játszani, stb. Napsütés ellen kis kalap, meg árnyék.

Az utazást kevésbé szeretik, de ha este utaznátok akkor végigaludja és azzal sincs gond. Bár azt nem mondtad mivel mentek és milyen messzire.

2008. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem anyukád csak aggódik, és azért mond ilyeneket.

Az én fiam 8-9 hónapos votl amikor Horvát tengerparton nyaraltunk. és azt kell mondjam nagyon élvezte! Vittünk neki úszógumit ( olyat amibe bele tudott ülni, és nem borul fel, az egyiknek még fedele is volt), délután nagyokat aludt az utazó ágyában a levegőn, és reggel is, meg délután is mentünk a tengerbe pancsolni.

Ha van jó napvédő krém, árnyékoló vagy sátor (bár ezt sem használtuk minden nap), mi vittünk úszópelust is (bár ezt sem használtuk minden alkalommal), akkor nem lesz gond.

Volt nálunk uszonna, tízórai, víz, és semmi gond nem volt. Esténként még a városba is bementünk vacsorázni. a babakocsiban nagyokat aldut. Lehet, hogy ezt elitélik egyesek de ezt nagyon sokan így csinálják nyaraláskor....

Szeritnem nem kéne gond legyen.

2008. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolókkal értek egyet. Az én kisfiam 14 hónapos volt. Nagyon élvezte. A tenger parton ráadásul nincs is forróság. Menjetek bátran. Ha gond van az utazással az autópályákon van pihenő meg kell állni kb 3 óránként kicsit nektek felnőtteknek is jót tesz és neki is. Ha nem foglalt szállásotok van akkor lehetőleg ne váltás naján induljatok előtte vagy utána. Mert a tengerpart bedugul olyankor és a lépésben való haladást egy felnőtt is nehezen viseli. ha mégis úgy kell menni akkor tényleg érdemes éjjel menni, s legfeljebb amíg elfoglalhatjátok a helyeteket körülnbéztek mondjuk a tengerparton.

Szép nyaralást!

2008. júl. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szólnék hozzá, hogy Nivea 50faktoros baby naptejet vegyél! Különben jó nyaralást és kellemes időtöltést kívánok!!!
2008. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom anyukád azért mondta-e, mert ismeri jól a lányod és tudja, hogy nyűgös lenne melegben, idegen helyen stb, vagy csak egyszerűen azt gondolja, hogy általában az ilyen korú gyerekek ezt nem szokták bírn...

Szerintem a kislányodat te ismered a legjobban, gondolom voltatok már máskor is kirándulni, esetleg több napra is. Ha már egy éves lesz akkor biztosan el tudod dönteni hasonló helyzetben hogyan reagál.

Biztos élvezni fogja a jó levegőt és tud majd nagyokat aludni a tengerparton. Ha meg mégis valami gáz lenne akkor legfeljebb hamarabb hazajöttök és levonjátok a következtetést, hogy még kicsi hozzá..akkor sem dől össze a világ.

2008. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is megyünk, és mi csak fél évesek vagyunk! Mem hiszem hogy baj lenne... Csak alkalmazkodni kell majd a picihez! :-)
2008. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy anyukád csak azt akarja elérni, hogy ti menjetek a kislányt meg otthon hagyjátok vele? Nekem ez volt az első gondolatom. Nyugodtan menjetek el, hisz nem egy egy hónapos, hanem egy egy éves "nagylányról" beszélünk. Nagyon jó nyaralást kívánok. És szép időt.
2008. júl. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a pozitív válaszokat!

Az első válaszadó kérdésére a válaszom hogy éjjel megyünk, mert autóval nappal nagy lenne a hőség, és Omisba kb 750km-re.

A második válaszadónak: ne aggódj, nem ítél el szerintem senki, hogy este is vittétek a városba, amikor mi is voltunk még csak kettesben rengeteg babát láttunk babakocsiban nagyokat aludni és nem lett semmi bajuk.


Őszíntén a kislányommal még nem voltunk sehol napokig, de egy napra már hurcoltuk sokfelé és sosem volt vele gond. Nyugodt kislány és ezt anyu is tudja. Nem tudom miért mond ilyeneket, sokszor az az érzésem hogy irigykedik. Na de egy anya nem ilyen nem igaz?

2008. júl. 10. 07:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, én a második válaszoló vagyok.


készülj úgy a kirándulásra kb mintha egy lakatlan szigetre mennél :)

legyen nálad kis patika: lázcsillapító, panthernol - a leégésre, bepanthen/neogranormon a popsi priosodásra, fenistil csepp és gél- az esetleges alergiákra, csípésekre, hinőpor, fülpiszáló, vatta, rengeteg pospitörlő- jól jöhet kiránduláskor kéz/láb/arctisztításra, ha nincs mosdó a közelben, és ha van akkor is :), baneocin kenőcs - horzsolásokra, sebfertőtlenítésre, sebtapaszok..... stb.

Vigyétek el a kedvenc játékait, hogy otthonosan érezze magát, vigyetek könyvet amit lehet lapozgatni/olvasni este vagy akár napközben a tengerparton.

Jó szolgálatot tesz egy hűtőláda, meg egy pár thermosz az uszonna szállítására.


Mi úgy mentünk mint akik egy hónapra mennek. vittem minden eshetőségre 1 heti adag bébiételt is. biztos ami biztos. nagyon sokmindent érintetlenül hoztunk vissza. De úgy votlam vele jobb félni, mint megijedni.

Senki nem égett le, egy szúgyoggal sem találkoztunk, de azért jó volt tudni, hogy bármi van, fel vagyunk készülve :)


Szerinem minden kapható horvátországban ami itthon, egyedül a patika az amit talán mindenképpen jó itthonról vinni.


MI is Omis mellett voltunk, az utazást odafelé egyszeri megállással tudtuk végig csinálni, peidg mi csak reggel 5-kor indultunk. visszafelé este indultunk, az autóban vacsorázott kisfiam 7 körül, és 8-tól hazáig aludt.

2008. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez igen! Mi is készülünk, már minden megvan, még a kispatikát bővítgetem.

Köszönöm az átfogó tájékoztatót.

2008. júl. 12. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!