Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, édesanyák, mi a...

Anyukák, édesanyák, mi a helyes a babának? Magyarázat lentebb.

Figyelt kérdés

Van egy kisgyerek, akit mióta hazahozták a kórházból,minden nap visznek levegőre. De nem csupán a szép tavaszi/nyári időben, hanem amikor köd van, esik a hó és szélvihar van, és mínuszok. De akkor is, mikor 35 fok felett van nyáron, a déli hőségben is.

Még késő este is, azaz télen este 10-kor is kint van az udvaron. Ilyenkor már nem aludnia kellene ????

Szerintem igenis szüksége van a hideg levegőre is télen, mert akkor tiszta igazán a levegő, de hogy órási szél-hóviharban mínuszokban elvinni babakocsiban nem 5 percre, hanem 40-50 percre.....!!!

Mi a véleményetek???


2013. nov. 15. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

ha nem a te gyereked akkor nem mindegy ?????

a szülő/k felelőssége nem a tied

szal ne foglalkozz vele

2013. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek garantáltan NEM lesz beteges, elkényeztetett valaki, hanem egészséges. Semmi baja sem lesz, amennyiben megfelelöen fel van öltöztetve.
2013. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
hülyeség, nem lenne szabad!és első nem válaszoltál a kérdésre, ne köss bele mindenbe...!
2013. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Alap hogy gyereket nyáron dél és 3 között nem viszünk ki.Télen meg -5 alatt.Eső, hó nálam sem akadály semmire(ha dolgunk van hát menni kell..de esőben nem sétálgatok csak úgy)..viszont a szelet nagyon nem szeretem, így akkor kerülök minden kimozdulást.
2013. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
edzett lesz legalább
2013. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha hozzá van szoktatva első perctől, akkor nem hiszem, hogy baja lesz tőle ha jól fel van öltöztetve, szélvédett a babakocsi. Én magam miatt sem mennék rossz időben (kánikula, erős szél, eső stb.) Szerintem kinek hogy esik jól, mindkét verzióban van igazság.
2013. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Télen akármilyen hideg lesz ki fogom vinni a most 3 hónaposomat. Majd jól felöltöztetem, de fontosnak tartom, hogy hozzászokjon. Hóviharban nem megyünk ki, nyilván, de az ritkán van.
2013. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinnem hogy baja lenne...mi is megyünk ki -10 fok ban, felöltözünk.nyàron mèg dèlben is sokszogr kint vizezett fiam a jàtszón, persze àrnyèkban.inkàbb ott voltunk mint a lakàsban...csak aludni, enni jàrtunk be.

Szerintem az rosszab mikor +10 fokban màr overál vagy tèli kabát, csizma van a gyerekeken...mert annyi ilyet látok minden nap!

Edzett lesz.

Viszont 10kor már alvásidő van jócskán legalábbis nálunk.

2013. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Délen át nyáron nem visszük ki a gyereket, mert árt a bőrének (fa alatt árnyékban is átszűrődnek a káros sugarak a lombok közt). Szélben nem visszük ki, mert könnyen fül-homlok és arcüreggyulladást kaphat. Este 10-kor alvás van, egyértelmű, és -10°C alatt nem viszem 50 percre sétálni, hogy üljön és szétfagyjon a babakocsiban.


Ezek miatt bőrrákos lehet később, de megeshet, hogy erős a szervezete, és soha semmi baja nem lesz, ezt nem lehet tudni. Ha nem hajlamos a fenti gyulladásokra, akkor nem árt vele neki. De gondolom ha hajlamos lenne rá, akkor állandóan a dokihoz járnának és folyton antibiotikumot szedne.


Szóval lényeg a lényeg: én nem tenném ezeket, de a szülő dolga. Ha az életét, az egészségét nem veszélyezteti, akkor úgy sem tudsz mit tenni, és biztos nem használ a gyereknek, hogy este 10-kor még az udvaron rohangál, de ha nem a te gyereked, akkor úgy sem tudsz mit tenni.

2013. nov. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jól teszik, ha kiviszik. Legyen jól felöltöztetve, nyáron meg ne érje nap.

A babakocsi viszonylag zárt, van lábzsák a világon, esővédő is.

2013. nov. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!