Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan van még ilyen...

Most komolyan van még ilyen szülő, aki ölben szállít pici babát?

Figyelt kérdés

A minap láttam, újszülöttel anyuka autóban utazik a hátsó ülésen... nem fél, hogy egy esetleges baleset során mi lesz a babával? Arra én nem alapoznék, hogy a baleset ritka, meg pont én az kizárt. Mert NEM az! A mai magyarországi közlekedési morált mindenki ismeri és a mai autók már nem csak 100-al tudnak menni.


Most komolyan, akinek telk autóra (tök mindegy milyen rossz vagy jó), annak annyit nem ér meg a gyermeke biztonsága, hogy gyerekülést szerezzen be?


Ezt valaki magyarázza el nekem, mert ez számomra komolyan felfoghatatlan és elfogadhatatlan..



2013. nov. 16. 16:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam, az orvosi rendelő elől indultak. Arra gondoltam, hogy nem saját autó volt, hanem valakit megkértek, hogy vigye őket orvoshoz. s mivel saját autójuk nincs, így gyerekülés sem.
2013. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

Pontosan amit az első is írt. Lehet nincs kocsijuk és megkértek valakit vigye el őket. Nem kell ezen ennyire fennakadni. A taxisoknak se kötelező a gyerekülés...

Akinek kocsija van az biztos vesz hordozót/gyerekülést.

2013. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Mi is vittük így. Se autó, se ülés és vagy 10 hónapig nem is kellett, aztán volt egy nagy esés, hirtelen kellett elvinni az ügyeletre, így bepattantunk egy taxiba.
2013. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

Én is vittem a lányom kendőben magamra kötve.

Utólag tudtam meg, hogy 30 ezer FT a bírság, ha rajtakap a rendőr.

Nekünk nincs autónk, a lányom élete első évében összesen talán 7-8 alkalommal utazott autóban amikor szükség volt rá.

2013. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk sem volt autónk, még két gyerekkel sem. Ennek ellenére volt két használt gyerekülésünk, és ha valaki elvitt minket valahová, akkor abban vittük őket. (Egyet kölcsön kaptuk, a kagyló ülést, és egyet vettünk)
2013. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vinném ülés nélkül őket sehova. Lehet mondani, hogy túlparázom, de sosem lehet tudni... És vannak sokan, akik meg mégis. Láttam én már 4 gyereket egy autó hátsó ülésén utazni, ahol a legkisebb a legnagyobb ölében ült. A nagy kb 12 volt, a kicsi meg 4 hónaposnak nézett ki.
2013. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Látom én a szomszéd gyereket nagyon sokszor az autóban nem a gyerekülésben ülve utazni, vagy ha be is ül a gyerekülésbe, nincs mindig bekötve. Most 6 éves, és ez rendszeres, sajnos. Sőt, majdnem naponta az apja ölében az utcánkban. Jó, nyugis helyen lakunk, de egy kitolató autó, kifutó gyerek vagy macska bármikor előfordulhat.
2013. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Ha nincs kocsijuk és sürgős esetben kellett menni még megértem. Mit szoljak én : barátnőmék simán autópályàn is hagyjàk hagy mászkálkon a gyerek a kocsiban, hiába a gyerekülés. ( hozzàteszem a férje nem is vezet normálisan , vadul vezet, van hogy részegen.:(
2013. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Rengeteget taxizunk, abban sem kell gyerekülés. Egyébként a saját autónkban nyilván használunk, de nem kell azért ennyire kiborulni.
2013. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Persze kedves utolsó, meg a buszon sem kell, csak rohadtul nem biztonságos sajnos. :(

És hiába a legjobb forma 1-es sofőr a férjed, a balesetet az is okozhatja, ha belétek mennek pl. hátulról álló helyzetben, tehát még menni sem kell hozzá. Ha egy másik autós hibázik, akkor is kész a baj.

(Nekem az utóbbi két évben két ilyen balesetem is volt, hogy belém jöttek. Egyszer hátulról, egyszer oldalról. Mindkétszer bent ültek a gyerekeim, bekötve, hála Istennek semmi bajuk nem lett.)

2013. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!