Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Úgy meg vagyok...

Anyukák! Úgy meg vagyok ijedve, hogy a 13 hónapos kisfiamnak még csak kettő foga van, és nem is nagyon látszik, hogy fent nőne neki. Lehet ilyenkor tenni valamit?

Figyelt kérdés
Olyan rossz látni,hogy a vele egykorú kis pajtásai már szépen harapnak, esznek darabosat, én meg szórakozok itt vele,hogy tördelem neki a kaját, vagy én harapom, meg turmixolok állandóan mindent. A darabossal hadilábon áll, ha kanállal adom neki...öklendezik. Valamit mondjatok, nyugtassatok meg, hogy hamarosan kijön felül is meg alul is a többi!
2013. nov. 18. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnek 16 hónapos koráig két foga volt alul (azok 8 hónaposan nőttek ki). 3 éves korára kinőtt az összes foga. :)

Mondjuk ő mindent evett, kb. 9 hónapos korától csak darabosat. Az ínyével is remekül tud rágni, nem kell ahhoz fog. A fog a keményebb dolgokhoz kell, mint pl. dió, ilyesmi. Mindent adhatsz neki, ami nem kő kemény.

2013. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugi! Az én lányomnak még nincs egy foga se. 13 hónapos Ő is. Már vagy 2 hónapja látszanak a dudorok, meg úgy néz ki már felül áttöri bármelyik nap.

Viszont szépen eszi a darabost, csak villával nyomkodom neki össze a hamit. Kekszet picikre tördelem, elnyammogja.

zsömlét kiflit oda lehet neki adni. A tied eszi a kiflit? Vagy attól is öklendezik? Babapiskótát is összetörtem neki és elázik a szájában, így hozzászokott a darabos ételhez.

2013. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkét lányomnak 4 foga volt 1 évesen, de 9 hónapos koruktól kaptak darabos ételt (nagyon puhára főzve), és kézbe kekszet, banánt puha sajtot, párolt zöldséget és gyümölcsöt, kiflit, zsemlét. Elboldogultak vele, profin "rágtak" az ínyükkel is. Add a kezébe az ételt (bármennyire maszatol is), hamar rá fog jönni mit kell csinálnia, és élvezni fogja az evést, továbbá meg kell szoknia az állagot is.
2013. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másfél éves korig az is normálisnak számít, ha egyáltalán nincs foga. Nem fog lemaradni semmiről, majd kinőnek a fogai. Nem kell összehasonlítgatni a többi gyerekkel, a gyerekek is nagyon különböznek sok mindenben, ilyenkor meg főleg nagy eltérések mutatkozhatnak a fejlődésben.

Az én kisfiam 21 hónapos. 1 éves kora óta csak 4 foga volt, és nem is látszott, hogy jönni akarna a többi, erre a múlt héten egyszerre jött ki 5 db foga.

2013. nov. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem hasonlítgatom a fiam másokhoz...csak rossz hogy pl a paradicsomlevest rizzsel nem tudom neki odaadni csak turmixolva. Babapiskótát kekszet sajtot szokitt harapni meg a kukit is elharapja...inkább mindjuk tépi. Csak az olyan kajáktól öklendezik ami szaftos és darabok vannak benne. Voltunk már bölcsibe ilyenn játszócsoportba hogy szokja a gyerekeket. Ott volt egyszer rakott répa amiröl tudok...hálistennek pont nem aznap mentünk. Azt nemtudom higy ette volna meg. Egy két falat lehet lement volna de annyit nyámnyigna rajta hogy kihül a kaja...de megnyugtattatok hogy ez még így rendjén. Ismerőseim körében senki nem járt így a fogakkal a gyereknél.
2013. nov. 19. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!