Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség! Csak nálunk...

Kis korkülönbség! Csak nálunk ennyire durva a helyzet? Mesélnétek nekem Ti milyen problémákkal küzdöttetek amíg a pici is kicsike volt?

Figyelt kérdés
Nálunk a fő gond az, hogy a kicsi (2,5 hó) nagyon igénybevesz engem, így a nagyra (21 hónap)nem jut elég időm. A kicsi nagyon sírós, csak nálam nyugszik meg, sokszor kell ölben cipelni, de ha nyugodt is ott kell folyamatosan lenni mellette, pár percre lehet csak magára hagyni. A nappali alvása katasztrófa, délelőtt még így-úgy elalszik a babakocsiban, de du. már csak 3/4 órákat azt is 5 részletben.... A hordozókendőben sem alszik már mélyen nappal. Emiatt sokszor túl fáradt csak ölben cipelve jó neki semmi más. A naggyal alig tudok foglalkozni, emiatt ő eléggé nyűgös, hisztis, rengetegszer érzek rajta egyfajta csalódottságot az irányomba. Sokat szeretne ölben lenni, amit én nem mindig tudok megadni neki. A nagyot nappal délután altatni kell ami azt jelenti hogy mellé kell feküdni és énekelni neki 10-15 percet. Ezalatt a kicsit kénytelen vagyok a fürdőbe zárni ha sír (általában sír) mert csak csöndben tudom elaltatni a nagyot. Nappal nem egyszerre alszanak így házimunkát sem tudok végezni, csak este, de este meg olyan fáradt vagyok mert a kicsi éjjel 2-3 alkalommal szopizik még illetve hajnalban sokszor totál ébren van és ilyenkor én vagyok vele (ki más) hogy legalább a férjem és a nagy aludjanak. A nagy jól elvan egyébkén magában, játszik bár néha úgy érzem egy szellemi leépülés ami itthon folyik és a játékán is látom hogy csak értelmetlen dolgokkal bíbelődik, könyvek lapjait pörgeti és arra bambul meg ilyenek. A kicsit amúgy szereti (de meddig....??) Kérlek vígasztaljatok meg hogy lesz jobb ennél, mert nagyon nem erre számítottam!!
2013. nov. 18. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Lesz jobb. Nálunk 17 hónap a korkülönbség, 9 hónapos most a kicsi.

Az elején nem egyszerű. Most már a délelőtti alvás sokszor tolódik a kicsivel, délután együtt alszanak. Együtt is el tudnak játszani, legalábbis próbálkoznak. :-)

A legfontosabb az lenne, hogy az alvást is rendbe rakd nálatok, keress valami módszert. Ha a nagy egyedül aludna el, már az is jó lenne! Ha a kicsit megtanítod elaludni, az nagy könnyebbség, mert közben foglalkozhatsz a naggyal.

2013. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbáld ki, hogy a kicsit a hátadra kötöd (3 hónapos korig a hasadra) és úgy jössz-mész a kicsivel....jobbat nem tudok mondani sajnos :( Én ezért is jobban szeretném ha majd a kicsi az elsőszülöttem 3 éves korára érkezne..
2013. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 hónap a korkülönbség. Ne izgulj, lesz ez jobb. Nálunk az első 3 hónap volt katasztrófa, mert a kicsi hasfájós volt. A következő 3 hónap az összeszokás volt, de mire a kicsi fél éves lett, már délután együtt aludtak, és kialakult a mindenki számára megfelelő napirend, és a nagyobbra is több idő jutott. Mostanra nagyon jó játszópajtások, persze azért veszekednek, de nem vészes.
2013. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap van az enyémek között. Hasonló gondokkal küzdöttünk az elején, akkor lett jobb ,amikor sikerült a két gyerek alvását összehangolni.

A kicsit leraktam egy kupac érdekes holmi közé magunk mellé, amíg a nagyobbal játszottam (vagy ölben volt addig is), de az intenzív figyelmem a nagy felé fordult amikor csak lehetett. Amíg a kicsi aludt, csak a naggyal foglalkoztam, a házimunkát kvázi leépítettem minimális szintre és át is ütemeztem. Amikor csak lehetett rábíztam a kicsit valakire és csak a naggyal foglalkoztam, csináltunk kb hetente valami csakanyás programot neki, mittomén elsétáltunk a cukiba és megvett egy szelet sütit ,vagy könyvtárba mentünk vagy táncházba stb. Ezek a 2-2,5 órás programok annyira feltöltötték őt, hogy napokig táplálkozott egy-egy alkalomból.

A kicsit egyre inkább igyekeztem önállóságra szorítani, fél év körüli időszakban már tökjól elvolt anélkül, hogy állandóan rajtam csüngött volna, mint korábban. Persze lehetőleg mellettem volt, akárhol akármit csináltam, oda kellett tenni, vagy később ugye odakúszott a közelembe, és ott matatott. Mondjuk a nagyobb segített főzni, pl aprított éppen valami hozzávalót, vagy kevert-kavart, a kicsinek meg lepakoltunk néhány műanyagedényt és azokkal kalamolt. Részesévé tettük a történésnek, de mégis a naggyal foglalkoztam közben ugyebár... aztán fokozatosan őt is bevontam mindenbe.

Most 5 és 3,5 évesek (lány-fiú). Az első kb másfél év volt nálunk nehéz, azóta fokozatosan egyre jobb és jobb. Mostanra nagyon jó :) Nem mondom, néha még elkalapálják egymást első felindulásból, de alapvetően összetartóak és szoros érzelmi kötelék van köztük. Nagyon jókat játszanak, és már inkább élvezik egymás társaságát, minthogy állandó riválisként tekintsenek a másikra.

De a csakanyás/csakapás személyes figyelmet még fenntartjuk külön-külön nekik, ha csak fél óra privát idő jut fejenként nekik naponta ,akkor annyi, de enélkül egyszerűen nem működnének.

2013. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!