Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mekkor korkülönbség...

Anyukák! Mekkor korkülönbség van a gyerekeitek között? Miben jó miben rossz ez? Mik voltak a nehézségek és mik a könnyebségek? A második szülésed milyen volt az elsöhöz képest?

Figyelt kérdés
10 hónapos lesz a kisfiam. Szeretnénk még egy gyerkőcöt.Csak nem tudom mire számítsak mennyire lesz nehéz.Belevágjunk vagy várjunk még?

2013. okt. 31. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

25 hónap van a fiaim között.

Első szülésem sem volt vészes(7-8 óra),a 2.meg nagyon könnyű volt:)itthon vajúdtam kb 1 órát,ami keményebb volt, aztán a kórházba 45 perc alatt meglett a picim:))

hát nehéz....a "nagy" a dackorszak közepén, nekem a pici extrán sírós volt.Igazából azt mondom,ha nem sírt volna annyit,hanem hozta volna az "átlagbabát" akkor nem lett volna olyan vészes.Elég hamar bele lehet jönni, talán onnantól elég könnyű,ha megvan a közös napirend.Oké,persze az elején voltak nagy hisztik,mikor a pici szopizott, a nagy meg azt akarta hogy bújjak mellé.De szerintem az első pár hét alatt simán össze lehet rázódni.

Mi mindenbe bevontuk a nagyot,segített pelenkázni,ő is mindig megfoghatta a picit,persze segítséggel,stb.

Most már 3 a nagy, a pici most lesz 1 és vannak jobb-rosszabb napok,de alapjában véve én nagyon élvezem velük.

Szerintem belerázódik az ember elég hamar.Tényleg nehéz az eleje,de azért nem annyira vészes!

Még nem játszanak együtt,de bohóckodni már nagyon szeretnek, és jól elvannak.Persze van piszkálódás a nagy részéről,de szerintem ez mindenhol előfordul.

Amúgy te ismered a határaidat...igaz erre nem igazán lehet előre felkészülni,de ha vágysz még egy babára,akkor szerintem nincs ok várni(persze ha párod is szeretné).Biztosan felnősz majd a feladathoz:)

Ja és mindig mondják hogy nincs jobb érzés mint mikor a gyermeked rád mosolyog...hát azért vitatkoznék,mert amikor a pici kb 3 hónaposan először kacagott a bátyjának,akkor bizony könnybe lábadt a szemem:)

2013. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen a párom is szeretné. Igazából a szüléstől félek nagyon. Az elsőnél nem féltem,de kellett volna.Köszönöm a válaszod.
2013. okt. 31. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 év 1 hónap van a lányok között (sajnos mindkettő császár volt). Ez nekem ideális korkülönbség, mert a kicsi érkezésekor a nagy már elég sok dolgot megértett, pl. hogy picit várjon ha szoptatok, ne okozzon fájdalmat a kicsinek és persze addigra már bőven szobatiszta lett, nem kellett két gyereket pelenkáznom. Tudom gyerekfüggő, de sokan panaszkodnak a kisebb korkülönbségnél arra, hogy a nagyobbik mindent akkor akar - pl. WC, evés-ivás - amikor anyuka a másik gyerekkel van elfoglalva. A bátyáméknál egyszer pont láttam, hogy a másfél évvel idősebb nagytesó virágfölddel próbálta megetetni a kicsit..! DE: a kisebb korkülönbségnél sokkal nagyobb az esély, hogy egymásra hangolódnak a gyerekek és összenőnek, ami mindkettőnek és a szülőknek is nagy könnyebbség a későbbiek folyamán. Szóval azt mondanám, hogy minél kisebb a korkülönbség annál jobb lehet a gyerekeknek, minél nagyobb annál kényelmesebb a szülőknek. Czeizel is azt mondta, hogy a max. 5 év korkülönbségnél (úgy emlékszem ennyit mondott) még játszótársat is kap a nagyobbik, az ennél nagyobbnál viszont már csak testvért. A döntés rajtatok áll!
2013. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

10 éves múlt a fiam, sajnos idáig nem estem teherbe. Most elvileg 6 hetes vagyok majd jövőhéten tudom meg pontosan. Tulajdonképpen ahogy te érzed!

A rosszat már leírtam az első mondat második felében. A jó, hogy már "nagy fiam" van és együtt várjuk mindhárman a kistesót! (remélem úgy is lesz)

2013. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 hónap van a gyerekek között, és most a harmadikat is kb ilyen különbséggel szerettük volna. Hát eddig nem jött össze, szóval ott minimum 2,5 év lesz a két kicsi között.

Nekünk nagyon bevált ez a kis korkülönbség. Mi volt nehéz? A fiam két éves kora után kezdett csak beszélni, biztos könnyebb lett volna megérteni egymást, ha előbb kezdi. Még ami nehéz volt, hogy a második terhességem elején iszonyúan fájtak a cicijeim, úgyhogy volt pár hét amikor a szoptatás rossz volt, de ez aztán elmúlt és még szülés után majdnem fél évig tandemben szoptattam őket, az nagyon vicces volt. :) Meg az a kómás fáradtság, ami néha erőt vett rajtam a terhesség elején, na az rossz volt, de ebből a szempontból majdnem mindegy, mennyi idős a nagytesó. Még kicsit probléma eleinte, hogy két gyerek pelusos, de ezt is meg lehet szokni, és nálunk a fiú hamar szobatiszta lett, úgyhogy ez az időszak szerencsére csak pár hónapig tartott.

A második szülésem sokkal könnyebb volt, igaz egy nappal tovább vajúdtam mint az elsővel, de összehasonlíthatatlanul jobban ráhangolódtam, rákészültem lelkileg, úgyhogy gyakorlatilag "kipottyant" a lányom.


Szóval én abszolút a kis különbség pártján állok. Most 1,5 és 3,5 évesek, tök jó elnézni őket ahogy együtt játszanak, abszolút partnerek egymásnak. :)

2013. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 5.-hez hasonló a tapasztalatom a szoptatás terén.

Nálunk 18 hónap van a kettő között. Az első hetek nem voltak vészesek, még akkor sem, amikor a kicsi 3x, a nagy 1x aludt napközben, mert a délit összehangoltam és én is ledőltem velük aludni.

Aztán amikor a kicsi 2x, a nagy 1x aludt és nem tudtam összehozni, na meg a kicsi helyet kezdett változtatni, akkor elszabadult a pokol. Sok anyuka mondta, hogy a tesóféltékenység náluk is akkor jelentkezett, amikor a kicsi mászni kezdett. Volt egy időszak, amikor totál ki voltam borulva. A lakás romokban, anyukám hozta a kaját, a gyerekek gyilkolták egymást, én meg kétségbeesetten próbáltam helyt állni.

Aztán ahogy a kicsi partner lett a játékban, egyre többször játszottak együtt és csökkentek a bunyók. Nagyon jó testvérek lettek, én néha irigykedem is, hogy olyan jó játszópajtásai egymásnak.

Most már csak szinte az előnyét élvezem a kis korkülönbségnek. Jó programot csinálni, mert egy korosztály, ugyanazon a szinten vannak, nincs az, hogy a kicsi alvásidejéhez alkalmazkodnia kellene a nagynak és emiatt ő nem szórakozhat, ugyanazok a szabályok vannak (lefekvés ideje pl., így ezen sincs vita). Jó velük társasozni, mert nincs az, hogy a kicsi elrontja a játékot.

Utólag azt mondom, hogy jól alakult. Az első 1-2 év borzasztó volt, illetve a kicsi fél éves korától úgy kb. 2 éves koráig. De cserébe az utána lévő időszak nagyon jó, a két gyerek pedig élvezi, hogy kéznél van a játszótársuk. Sok ismerős családban az egyke, vagy az, akinek a tesója már évekkel idősebb, az az anyján lóg, unatkozik. Egy egyke kislány anyukája megkérdezte, hogy az enyémek is szoktak-e nyafogni, hogy unatkoznak. Nos, nekem nem.

2013. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 nap híján 3 év a korkülönbség,a jó hogy a nagyra már nem kell annyira figyelni,egyedül pisil és elég önálló,kiszolgálja magát ha éhes...kivéve persze az ebédet...nem mellesleg itt az ovi és a nagy elmegy,így több idő van a kisebbre!Hátrányát eddig nem nagyon érzem,féltékenység minden gyereknél van,sztem az nem mindegy hogy ez hogy jön elő!Nálunk ez abban nyilvánul meg hogy visszabeszél és hangoskodik,próbálja magára felhívni a figyelmet,de a kicsit nem bántja,sőt ha sír szól,hogy vegyen fel,ad neki puszit,betakargatja,ad neki cumit,simizi!Számomra ez így nagyon ideális!Tervezünk még egy tesót,de szintén ilyen korkülönbséggel plusz minusz fél év!Szülés mindkettő spontán volt,első 40+5 napra a második 39+5 napra,mindkettő könnyen ment,de talán a 2. még könnyebb volt,elsőnél gátat vágtak,másodiknál már azt sem,a kitolás pedig 3 nyomás volt,1,5 órával szülés után egyedül mentem zuhanyozni,másnap pedig ugy járkáltam mintha nem is szültem volna!
2013. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18 hónap van, a nagy most 20 hós, a kicsi 2. A jó az hogy hamar letudjuk a nehezét mindkét gyerkőccel, a rossz az hogy egyikre sincs elég időm. Nehéznek nem lenne nehéz ha a kicsi nem sírna annyit, de mivel nagyon sírós ezért elég rossz, bár sokat van hordozókendőben, így elviselhető a helyzet, tudunk játszóterezni is, de a háztartás ellátása felejtős...mosogatógéppel mosogatok és hétköznap menüt hozatok. Hétvégén a nagyszülőktől kapunk mindig valamit. Takarítás heti 1X fér bele :-( A szülés??? Na az szuper volt! Az első sem volt nehéz, első fájástól számítva 8 óra alatt meglett, a második viszont 2 óra alatt és ebből csak 3/4 óra volt a szülőszoba mert elég "későn" értünk be már teljesen nyitva voltam :-) Ja és a második nem is fájt gyakorlatilag, ráadásul vasárnap délután született, olyan szuper élmény volt hogy a mai napig minden nap többször gondolok rá!
2013. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

27 és 20hó van a 3fiunk között.

Nem egyszerű, de megoldható.

A szülés az első sem volt nehéz, a második villámszülés volt- a harmadik meg egy igazán csodálatos mindenestül 2órás álomszülés.

MInegye mikor vágtok bele a kistesóprojektbe, minden kororsztálynak-korkülönbségnek vannak előnyei és hátrányai.

2013. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2013. nov. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!