Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiúk tényleg "lustábbak"?

A fiúk tényleg "lustábbak"?

Figyelt kérdés

17 hónapos a fiam,de nem szót mond(Apa,Anya,Pep(Petra),ciciccccc (cica),a kutya pedig vu

Egyébként mindent megért,ha szeretne valamit megérteti magát mutogatással,ha pl szomjas hozza a poharát stb.

A lányom ilyenkor már sokkal több mindent mondott.


2013. nov. 18. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lustábbak. Nővéremnek lánya van, nekem fiam, 4 nap korkülönbséggel. Máté már felül, mondogatja, hogy baba, mászik, mutogat, Lizi pedig csak forgolódik még. Ez viszont nem mérvadó, minden baba más, de tény, hogy az én fiam a gyors fejlődésű babák közül való.
2013. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
aa mozgásterén nekünk sem volt "lemaradás".5,5 hónaposan kúszott,6,5 hónaposan,felült,rá pár napra mászott.
2013. nov. 18. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát lányom már 13hós múlt és még mindig nem jár csak kapaszkodva,pedig 8 hónaposan felállt már.Játszón találkoztunk egy hete egy kisfiúval,aki 15hónapos és jár.Viszont anyja azt mondta ő nem beszél még.Lányom meg 8hósan már mondta:anya,apa (aja,ennye,áppá),pápá-r is mondott.Később meg kutya,cica,vau vau,cicc cicc,hörcsög,egy kettő,csiki csiki,enyém.Anya,apa szóról leszokott már,ma épp egész nap papa papa van és hát nem látta még sűrűn a nagyszüleit,szóval nem nekik mondja épp.
2013. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 11 hónaposan "beszélt" (vagyis már gyakorolta a szavakat), de még nem járt. A 3 héttel idősebb unokatesója (lány) hiába járt már hamarabb, 15 hónaposan még nem mond semmit (egyedül a "nem"-et használja).
2013. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ráérnek, minek siettetni? 3 évesen úgysem lesz különbség abban, hogy 12 vagy 17 hónaposan indult el, a lényeg, hogy ha pobléma van időben felismerjük. 16,5 hónapos a fiam, most indult el, babanyelven beszél.
2013. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányok rendszerint tényleg előbb kezdenek beszélni, mert az agyuknak a beszédért felelős része gyorsabban fejlődik, de ez hosszú távon nem jelent semmit. Az én lányom most 19 hónapos, 2-3 szavas mondatokat mond, a fiam ennyi idősen kb. annyit mondott, mint most a Tied. Most meg már ovis, és be nem áll a szája. :)
2013. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem nemfüggő, hanem gyerekfüggő.

Pl az én fiam 14 hónaposan, már 25 szót mondott, 13 hósan elindult, egyáltalán nem volt lusta semmilyen téren!

2013. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem nemfüggő.Fiam mind a mozgásban,mind a beszédben,szobatisztaságban nagyon gyors volt.16 hónaposan tő mondatokban beszélt, 21 hónaposan már folyékonyan,összetett mondatokban,2 éves kora óta szobatiszta,Ő mindennel rohan.Ellenben öcsém 3 évesen kezdett el beszélni és 4 évesen lett teljesen szobatiszta.
2013. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mintha rólunk szólna a kérdés:)

Fiam 17 hónapos, de egyáltalán nem beszél, lányom ennyi idősen már mondatokban beszélt, a fiam meg max 3 hetente mond 1 szót:)

Mozgásfejlődésben is le van/volt maradva a lányomhoz képest úgy 1-1,5 hónappal.

Mindent megért a fiam, okos, de mintha nem lenne motivált, egyébként játékok sem igen kötik le, sem a könyvek -csak APG, de az mostre jöhet:)- , hiába próbálok állat képeket állathangokat, semmi reakció, csavargatni, szerelgetni nagyon szeret.

2013. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!