Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy az második baba...

Igaz az, hogy az második baba hamarabb jön, és könnyebben mint az első? Vagy, hogy a lányok előbb kibújnak, a fiúk lustábbak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim ezeket mondta:

Általában igaz, hogy a második/többedik gyerek nagyobb, hamarabb születik, és a szülés könnyebb, gyorsabb.

Ehhez képest én mind a két gyereket pontosan 1 héttel túlhordtam, mind a két gyerek 3,7-tel született.

Viszont a szülés tényleg könnyebb volt a másodiknál.

Az első gyerekem lány, a második fiú.

2011. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem most lesz kislányom,és nem bánnám,ha kicsit előbb jönne,vagy legalább nem kéne túlhordani,mint az első lusta fiacskám.Őt 41+1-re szültem.

Vagy legalább ne lenne ez az iszonyatos meleg!!!

35 hetes vagyok,mikor is jöhetne,hogy koraszülött már ne legyen?

2011. aug. 25. 08:54
 3/13 anonim ***** válasza:
a 36. betöltött hét elvileg
2011. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 fiam van.

Mindketto pont 39. betolott heten szuletett, pedig a masodik babaval 25. hettol nyilt a mehszaj.

A masodik fel kiloval kisebb volt, mint az elso (de nem bantam kulonosebben, mert az elso gyerek kozel 4 kilo lett, szoval nekem a majdnem 3,5 is eleg).

Nem mondanam egyik szulest sem konnyebbnek, az elsovel 3 orat vajudtam es kb fel ora volt a kitolas, a masikkal 2 ora volt a vajudas kitolassal egyutt, de akkor eleve 1333-as mehszajjal kezdodtek a fajasok, illetve vegig nyomtak belem az oxytocint, az sem volt jobb.

2011. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ez mindenkinél másképp van mint minden :D

De a legtöbbnél az első állítás igaz. A fiam az 14 óra alatt lett meg.. a lányommal meg pár órás vajúdás után, gyakorlatilag fél óra kemény rész volt. :) azok voltak 2 percesek odáig "CSAK" 5 percesek :d Nekem sokkal könnyebb volt mint a fiammal a 9 órás intenzív 2 percesek :D

és a fiamat egy nappal hordtam túl a lányomat 3al :D szóval a másodikat erősen cáfolom. Sőt engem anyum 11nappal vitt túl :)

Kitartás ne akarj hamarabb szűlni lustácskábbak a koraszülöttek, és nehezebben szopiznak az álmosság miatt! ;) Fel a fejjel! :) 5h km :) (3ik babával :) )

2011. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12:24es!! nah te aztán ügyi vagy! csak azlrt nem volt "egyik sem könnyebb mint a másik" mert extra szerencsés vagy! első babával három óra??? WOW!! Irigyellek :D :)
2011. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát remélem nem igaz mindenkire a lányom 33 hétre született és kb másfél órát vajúdtam majd nyomtam hármat és kint is volt. Most a másodikkal már az elején minden bajom előjön, barnázok, fáj a vesém, szóval ez is jól kezdődik, de remélem ez bent marad a 40.hétig.
2011. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

12:24-es vagyok.

Teny, hogy nem szorakoztunk sokaig, de az is igaz, hogy nekem 3 perces kokemeny fajasokkal indult be a vajudas. Erre ebredtem, elotte aludtam, nem tudom, hogy akkor volt-e valami.

Nagyon megijedtem, amikor felebredtem, azt hittem, hogy epp meghalok, az elso fajas, amit mertunk 40 mp hosszu volt. De ez a haromperces is csak fel oran at tartott, utana 2 percenkent jottek, az utolso egy oraban meg nem tudtam eldonteni, hogy mettol meddig tart.

Szoval az a harom ora egyaltalan nem volt konnyu, annyiban volt szerencsem, hogy a bemelegites elmaradt, a 10 es 5 perceseket megusztam.

2011. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kislányomat 2 nappal túlhordtam, 20 órét vajúdtam vele. végül burokrepesztés és oxitocin lett, mert nagyon nehezne tágultam.

most holnap töltöm a 39. hetet, fiú...szóval, még jöhet előbb is, és lehet könnyebb is, bár az lenne. :S

2011. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2 lányom van. A másodikat 1 héttel hordtam túl,az első csak 3 nappal jött később a kiírtnál. Az első kicsit könnyebb volt (1:57 perc),mint a második szülés (majd a duplája az elsőnek).
2011. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!