Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érzékeny bőrű (viszketős,...

Érzékeny bőrű (viszketős, ekcémára hajlamos, száraz bőrű stb. ) babák anyukái milyen fürdetőt, testápolót, sampont használtok?

Figyelt kérdés
Most vittem el bőrgyógyászhoz 17 hónapos kislányomat, mert állandóan vakarja magát, ha lekerül a body róla, fürdés közben, azt mondta a dokinő, hogy ekcémára hajlamos a bőre, így illatanyagmentes fürdetőt, testápolót használjak, de nem mondott konkrét márkát. Kinek mi vált be, milyen fürdetőt, testápolót vegyek neki?
2013. nov. 18. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Mannaszappanokat használunk. Nem kell testápoló se.

Viszont: az enyémek "csak" simán ekcémára hajlamos, száraz bőrűek, de nem viszketnek.

Ha kell a testápoló: ajánlom, hogy csináld meg Te! nagyon gyorsan, könnyen meg lehet csinálni, és nem drágábbak, mint a flancos krémek. Ha érdekel, segítek ez ügyben.

2013. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekünk a nivea termékek jöttek be de lehet hogy mosószer váltás is segítene.
2013. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a mosódióra váltás és a sima gyógyszertári fürdető jött be, ill. a Sudocreme a száraz foltokra.
2013. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban kérj fürdető krémet. Fürdés előtt bekened vele, kicsit a kezeddel áttörlöd fürdésnél. Ez védi a bőrét és nem gond, ha marad rajta a fürdés után. Eléggé csúszós. Testápolót is lehet kérni. Ha az ár is lényeg akkor a Cremor Aquosus (kremor akvózusz) ami egy gyógyszertári alapkrém nem drága és nagyon jó testápolónak. Én magam is használtam, nagyon erősen ekcémás babámnál az enyhébb időszakokban. Sajnos az én lurkómnak jutott az ekcémából rendesen. Használhattunk mi mindenféle szappant, kencét, miegymást. Így sajnos van tapasztalatom.
2013. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SzCJudit ***** válasza:
Szintén mannaszappan, az olivás és shea vaj testápolónak.
2013. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Balea Med Ultra Sensitive tusfürdő, DM-ben lehet kapni. Kb. 500 Ft egy flakon, és ez legalább habzik, nem úgy, mint a patikai kenőcs. Én is azzal fürdök egyébként, mert minden más kiüt. Sampon pedig Johnson's.
2013. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári fürdető, sőt a férjem is ezzel fürdik, mert az ő bőre is érzékeny. Ráadásul nagyon olcsó is.
2013. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi most váltottunk mannaszappanra, olívásra, egyenlőre nagyon szuper! Testápolónak shea vajat használunk (nekem évek óta nagyon durván száraz a kezem, 1 hét használat után puha lett:) ).

Eddig nagyon sok johnsons-t használtuk, lehet, h attól lett ekcémás a babám...

2013. nov. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Karácsony Andrásné válasza:
Én az elején nagyon kísérletező kedvű voltam, senkinek nem hittem, szerettem volna magam kitapasztalni mi a legjobb a picinek. A patikusunk mondta a ceumed babyt, azóta nem próbálkozom mással. :) Gyorsan felszívódik és tökéletes érzékeny, száraz bőrre!
2014. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!