Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, sima háztartási napraforg...

SOS, sima háztartási napraforgó olajjal is lehet kezelni a koszmót, vagy mindenképp gyógyszertári kell?

Figyelt kérdés
nagyon csúnya a kisbabám feje, sajnos a babé sampon nem használ, pedig másfél hete ezzel mossuk a haját:(
2013. nov. 19. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, az olaj az olaj.

Mondjuk mi a koszmót sosem kezeltük ilyen szerekkel.

Egyszerűen hagytuk kiázni a fürdővízben a fejbőrt és utána alaposan megdörzsöltük (persze nem durván), és le is jött pár nap alatt.

Később is ezt alkalmaztuk, nyári fülledt időben még az 5 évesemnél is elő jött.

2013. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a gyógyszertári is ilyen olaj.szóval jó az ami otthon van :) mi is azzal kezeltük és jó volt rá :)
2013. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! Már mi is próbáltunk mindent és le is jön egy része fürdés után, de még mindig nagyon csúnya szegénykémnek. A Babé sampontól vártam a megváltást, de sajnos nem tüntette el teljesen a koszmót.
2013. nov. 19. 10:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Babé,napraforgóolaj nekünk sem segített, gyógyszertár rózsaméz 2nap alatt!!! Van vmi latin neve de a gyerekorvos rózsaméznek hívta.
2013. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, tök ugyan az a kettő. :) Bocs a kérdésért, de mivel mossátok a babát? A hajmosásnál a fürdővízbe öblítitek le a haját? Attól is koszmósodhat. Mi a gyógyszertári fürdetőt használtuk a vizébe, azzal öblítettük a haját és iszonyatos volt a fejbőre, aztán sima, tiszta vízzel is leöblítettük. Onnantól kezdve egyszer sem koszmósodott. :)
2013. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1,5 hét után még ne is várjatok csodát. Nekünk a Babé sampon kb. 6 hónap mindennapos használat után hozta meg az eredményt. Fokozatosan kopott le a koszmó, később már csak két naponta mostam a haját, majd csak kétszer egy héten, most ott járunk, hogy hetente 1x mosom a 15 hónapos fiam haját. Próbáltam olajjal is 1x-2x, de azt alig tudtam kimosni a hajából (nagy haja volt a fiamnak), úgy nézett ki, mint akinek zsíros, vagy zselézett a haja.
2013. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 hónap folyamatos használat???

Hát akkor ott nem a sampon használt hanem egyszercsak magától elmúlt4Azért nehogy már 6 hónapig várjam a csodát és nézzem,hogy szenved a babám a koszmótól(viszket ám az nekik)


Kedves Kérdező!

Teljesen jó a sima napraforgó olaj!Én úgy csináltam,hogy fürdés előtt fél órával jó vastagon bekentem,szinte csicsogott a feje az olajtól majd a fürdővízbe jól lemostam,ami felázott óvatosan le is kapartam(egy kis fésüvel rásegíthetsz)majd tiszta vízzel leöblítettem!

1-2 alkalom után elmúlt és nem fél év után!

2013. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Úgy látom felületesen olvasol. FOKOZATOSAN kopott le... így írtam. A koszmó magától nem kopik le, ha nem kezelik, akkor pont hogy csak rakódik rá, és vastagodik. Szóval nem magától múlt el, hanem a sampontól. Nálunk ennyi idő volt, másnak biztos hamarabb hat.

Kérdező! Remélem nem haragszol, és bízok benne, hogy sikerül eltűntetni azt a fránya koszmót a kisbabád fejéről (telejesen mindegy, hogy mivel, a lényeg, hogy eltűnjön).

2013. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, tegnap este fürdés előtt beolajoztam kicsit a buksiját, aztán megmostam Babéval, és sokkal szebb lett. Úgy látszik ez a kombináció segíteni fog majd. Egyébként nem olyan feltűnő a koszmó a fején, mert elég sok haja van és nem látszik tőle, de közelről nézve olyan szegénykém, mint egy kis pikkelyes halacska :(
2013. nov. 20. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!