Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jó tanácsotok,...

Van valami jó tanácsotok, hogyan tanítsam meg elaludni egyedül 1 hónapos lányomat? Kitartóan küzdök ezért már a kezdetektől.

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy neki.

Minden alkalommal ugyanaz a rituálé nappal is, este is. (most hagyjuk az estét)

Evett eleget, nem pisis, nem kakis,

látom az álmosság jeleit, hisz akezemben is már már elkezd aludni.

leteszem aludni, hason, cumival

és nem tud eludni, látom, hogy, akar, de nem tud.


és én már nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom mit tegyek, sosem változtatok a rituálén, nem alszik el cicin (csak este), és semmi változás.



2013. nov. 19. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

De igen, lóghat egész nap rajtad. Picike még, alkalmazkodnia kell a külvilághoz. Gondolj bele, nemrég még hosszú hónapokat töltött a pocakodban, hallgatta a szívverésedet, a beleid mocorgását, minden olyan békés volt. Alig egy hónapja született, minden új neki, a fények, a zajok, az emésztése stb. Persze hogy igényli a közelséged. Ne vond meg tőle!

Az én kislányom 1 éves. 3 hónapos koráig csak úgy aludt el, hogy a mellkasomra fektettem és rázogattam a popóját. Aztán jött a ringatós korszak, kézben ringatva, sétálva aludt el kb. 6 hónapos koráig (volt, hogy 1-másfél órát cipeltem és ringattam minden altatásnál). Aztán sehogy sem volt jó neki, szenvedtünk egy darabig, mígnem a babahordozó bevált. Beletettem, hintáztattam, 10-15 perc alatt elaludt és ment a kiságyba. A babahordozós ringatás ment 11 hónapos koráig. Azóta pedig úgy alszik el, hogy ölbe veszem, leülök vele egy fotelba, a vállamra hajtja a fejét, én pedig halkan dúdolok neki és simogatom a hátát. 10-20 perc alatt sírás és kínlódás nélkül, nyugodtan elalszik. Nem erőltettem semmit, mindent magától alakított így.

Na, ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, nem kell kétségbe esned, ha kellesz neki az elalváshoz. A legtöbb baba ilyen. Biztosan akad olyan is, hogy leteszed a kiságyba, leoltod a villanyt, jó éjszakát kívánsz és már szunyál is, de azért ez a ritkábbik eset.

Egy szó mint száz, neki most (és még sokáig) rád van szüksége. Majd alakul minden magától, előbb-utóbb el fog egyedül is aludni, de nem azért, mert megtanítod neki, hanem mert megérik rá.

2013. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első év, főleg az első hónapok bizony arról szólnak, h rajtad lóg. Ennek evolúciós oka van, a vadállatoktól, kihűléstől és éhenhalástól való félelmi ösztön miatt a baba kizárólag addig érzi magát biztonságban, míg melletted van - kb míg meg nem tanul mászni/járni, azaz követni téged.

Az első napokban az aluszékony babák valóban leteszem-lealszanak, de ez hamar elmlik.

És valóban az van, h akar de nem tud aludni, az ösztöne nem engedi.


Ha cicin nem alszik el nap közben, ringasd, saétálgass vele, 1 hónaposan annyi minden képlékeny még, össze fogtok rázódni!


Ajánlom a Babafigyelő c könyvet, egy antropológus írta az ehhez hasonló üsztönök megértéséről.

2013. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

hordozókendő ;)



csodákra képes!!!

2013. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

Hagyd a kezedben elaludni - és várj! Legalább 5 perc kell a mély alváshoz, h ne ébredjen fel a mozdulatra, ahogy leteszed! Ha rájössz, mi a mélyalvásba kerülésének a jele, nyert ügyed van.


És dobd ki a Suttogót ;)

2013. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg próbálkozhatsz valamilyen zenélő kütyüvel, ami szép, halk, altató dallamot játszik. Összekapcsolja az alvást a zenével.
2013. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ebbol tudod, mar melyalvasban van:

- nincsenek szemmozgasok

- picit megemeled az egyik kezet a csuklojanal fogva, es ha semmilyen mozgassal nem reagal ra.

Miert ragaszkodsz a hasonalvashoz? Az en 3,5 hetesem utal hason lenni.

Bugyold be vastagabb takaroval, en termo takarot duplan hajtva teritek ra, picit begyurom a teste es az agy koze ketoldalrol, h "szorosabban fogja" (persze nem annyira szoros...). Igy altalaban biztonsagban erzik magukat. Nekem meg kitamasztani is segit, mert en szinte mindig oldalt fektetek, mert en meg a bukastol fosok...

2013. nov. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Es ha elaludt a kezedben/valladon, nagyon lassu mozdulattal rakd le es ne meg fuggoleges tartasban emeld el magadtol, hanem hajolj vele az agyig, addig ugyanugy tartsd/oleld, es ha leraktad, akkor vond ki magad szep lassan.
2013. nov. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Napkozbeni almatlansagra megoldas a seta is, amig a kocsiban van, friss levegon, addig tuti alszik. (Vagy az autokazas) Jartok setalni?
2013. nov. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A kislányom 8 hónapos múlt, de még mindig a kezemben alszik el.

Nagy haladás hiszen az elején nálunk is ugyanez volt a helyzet.

Próbáltam babahordozóban, ringatva, paskolgatva, hasra fektetve cumival altatni.

Majd ő alakítgatni fogja magának. Nagyon kicsi még és a közelségedre vágyik, én három hónapig le sem tudtam rakni napközben a babámat, mert ha nem voltam a közelében azonnal sírt (ezen felül még nagyon hasfájós is volt).

El kell fogadnunk hogy a mi babánk ilyen, nem tud egyedül elaludni (nem is kell tőle elvárni).

Egyébként nincs annál jobb érzés, mint amikor hozzád bújva alszik el. Kitartás!!!!!

2013. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!