Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos körüli babák anyukái...

3 hónapos körüli babák anyukái, nektek mennyit alszik a csemete egy nap?

Figyelt kérdés

Leírnátok egy átlag napotokat, hogy működik, mármint alvás szempontjából.Hogy altatod, márha kell?

Nekünk nagyon mecerás sajna, pláne nappal nem akar aludni csak fél órákat.Este van hogy egész jól alszik, persze enni felkel 2*.


2009. nov. 19. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia


Az én babám 3,5 hónapos.

Nálunk általában majdnem minden kaja előtt alszik egy olyan 1/2-1 órát...

Van,hogy a hintájában alszik el,de ha nem megy neki,és nyafizik,akkor felveszem,és elaltatom.. :)

Ha meg nem a hintájában van,hanem mondjuk az ágyon játszik,akkor mikor már kéri a cumiját,és már az sem elég neki,akkor felveszem,és elringatom..

Éjjel nekem is 2-szer kel fel enni. :)

Amúgy 3 óránként szokott enni.

2009. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát a hosszú alvás nálunk ritka mint a fehér holló.ha alszik fél órát már örülök neki,de annak is a felét az ölembe,mert ugy kell altatni.

hát az altatás az ugy megy h ülök a fotelba,és vagy fekszik az ölembe(tapsikolom a popoját,meg rázogatom finoman,éppen ugy ahogy neki tetszik),vagy végig fektetem rajtam,és dencölöm a kis popoját(ütemesen tapsolok rajta,meg fel-le mozgatom a gyereket-rázom,de persze finoman).már néha azt szoktam csinálni,hogy nem rakom le a kezemből,hanem hagyom had aludjon,és ilyenkor van hogy alszik 1-1,5 órát.

az éjszaka nálunk is jó,mert eszik vacsit fél 8-kor,és elalszik magától,csak hasra kell tennem,és 4-5 körül szokott megébredni,de utána viszont óránkként ébred.

3 hós bácsi anyukája :-DDD

2009. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2,5hónapos, és elég jól alszik nappal. Általában 1,5-2 órát is etetések közt (4 óránként eszik).

Este viszont alszik 9-től másnap reggel 4-5-ig.

Hason szeret aludni, ringatni csak nagyon ritkán kel.

2009. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi 3hósak vagyunk.Nappal keveset alszik,annak is nagy részét ölben.Viszont levegőn alszik 3-4órát is.Este 8-9kor elalszik,éjjel ébred 3-4alkalommal.
2009. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11,5 hetes a kisfiam. Mostanában nagyon jól alszik. Reggel 7-9 között kel. Szopi után fél óra játék, vagy rögtön alvás. Alszik 12-14 óráig. Ekkor szopi. Utána játszunk vagy megy aludni ismét. Ritkán nem alszik el koradélután is. Szóval ilyenkor 4-5ig alszik. Szopizunk, majd ha elfáradt, megyün sétálni, ahol alszik kb. fél órát. Hazajövünk, 7-fé8 körül szopizik. Ekkorra hazaér apa, s játszanak fürdési (ha nem alszik el fáradtságában). Fél 10kor fürdünk. Utána szopi és kb. 11 körül alszik el.


Néha cicin alszik el. Ha nem, és fáradt, de nem túlzottan, akkor megy a kiságyba hason, cumi, takaró, félhomály és hátsimi, buksiján tartom a kezem. Ha már lecsukódott a szeme, csak tartom még egy kicsit a kezem a hátán.

Ha nem tud a fentiek szerint elaludni, mert túlzottan fáradt, akkor semmi sem jó, csak sír - cumit kap és kézben ringatva énekelve neki, elalszik.

2009. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. nov. 19. 19:34
 7/8 anonim válasza:
3,5 hónapos a babám. Reggel 7 körül kel, szopi, 9 körül elalszik a babakocsiban, általában kint, 1,5-2 órát alszik. 11-12 között szopi, 13 után ismét alvás kocsiban kinn, 1-1,5 óra. Estefelé max 30 perc alvás 5-6 között. Eddig 9 előtt fürdettünk, utána szopi, de 11 körül aludt csak el, addig nyöszörgés, ölben sétáltatás, babakocsiban ringatás, kiságyban simogatás...Ma változtatni akartunk, mert már belefáradtunk, hogy 11 -kor alszik el. De nincs eredménye: 7-kor fürdettünk, 7.20-kor evett, és 9-kor még nem aludt egy szemhunyásnyit sem. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljunk. 5-ször muszáj neki enni, mivel nem eszik túl sokat egyszerre. Tanácsokat várok, akár privátban is.
2009. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kiki01 ***** válasza:
Az én kislányom 3 hónapos, nappal ő sem mindig alszik, de az éjszakák már alvással telnek. Szerintem a tele has és a sok cicizés csodákat művel alvás terén. Eleinte azt hittem hogy nincs elég tejem, mert este órákon át lehetetlenség volt levenni a ciciről, de mostmár nem is próbálom. Fürdetés után beülünk a TV elé és amíg én filmet nézek (hiradót, sorozatot, tehetségkutatót, vetélkedőt), addig ő cicizik. Legkésőbb 10-ig elalszik, és legközelebb reggel 6-kor hallok felőle. Nappal meg a friss levegő bágyasztja el, főleg ha a babakocsi rázza a kis hátsóját:)
2012. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!