Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki oltas ellenes, folosle...

Van aki oltas ellenes, foloslegesnek tarja ezt a sok oltast amit kapnak a kicsik?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát a kötelezőnek biztosan van értelme,de az nem kötelezőeket nem adatom be,se bárányhimlőt,se semmit,legalább is eddig még így gondolom.Aztán majd kiderül amiket később lehet,azokat kapja-e majd.
2013. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Vannak oltások, amikre azt mondom, hogy igen kell, tényleg jó, ha megkapja. A nem kötelező oltások közül amúgy a menningococcus ellenit kapta meg. Ez volt az egyetlen, amit a gyerekorvosunk is ajánlott, hogy adassuk be.

Viszont bizonyos oltásokra meg azt mondom, hogy nem, nem adatom be, mert felesleges. Ilyen a bárányhimlő, a rota vírus, influenza vírus. Ezekre feleslegesnek tartom. A bárányhimlőt annak idején mi is elkaptuk, túlestünk rajta és kész. A hányásos-hasmenéses és megfázásos vírusos fertőzésekből is meg annyi fajta van, ha nem ezeket, akkor elkapja a többit, aminek ugyanilyen tünetei vannak. Odafigyelünk, mindig időbe orvoshoz kerül a gyerek, kezelve van és nincs belőle gond.

2013. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nos én ezzel igencsak dilemmában vagyok sokszor. Igazából a kötelezők, azok kötelezők, szóval nincs értelme rajta sokat gondolkodni, mert csak stresszelné magát vele az ember, nem lehet ellene semmit se tenni (legalábbis nem szándékozom külföldre költözni, vagy büntetéseket fizetni, ne adj isten bíróságra járni). Mondjuk a bcg-t feleslegesnek tartom, és károsabbnak tartom a hasznával szemben. Az, hogy a prevenar is kötelező lesz, azt nagyon elhibázott lépésnek tartom, bár a fiamnak beadattam 2 éves kora előtt egy kicsivel, de nem mindegy, hogy egy 1 évesnél idősebb, kialakult immunrendszerű gyerek kapja meg, vagy egy 2 hónapos a DPT mellé egyidőben. Ráadásul sok haszna sincs, mert könnyen előfordulhat, hogy más veszélyesebb baktériumok telepednek meg ahelyett a 13 törzs helyett, pont ez okból váltottak át a 7 komponensű helyett a 13-asra.


A rotavírust, és bárányhimlő elleninek semmi hasznát nem látom, mármint nagyobb veszélyt látok bennük, mint amennyi a haszna. Még a meningococcus C elleni oltás az amit "jónak" tartok, vagy inkább megfontolandónak.


DE, minden védőoltás veszélyt rejt magában, előfordulhatnak gyártásból adódó problémák, szennyeződések, egyéb kórokozó bejuttatása a szervezetbe, szövődmény ebből kifolyólag. Ráadásul a csak pár hónapos babáknak fejletlen az immunrendszere, az élet első hónapjában alakul csak ki rendesen, és véleményem szerint ilyen kicsi korban nem szabadna beleavatkozni. De ez Magyarország, és sajnos itt elég diktatórikus törvények vannak ezzel kapcsolatban, illetve a pénz is ott van a háttérben.

2013. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tőlem meg szokták kérdezni, van-e, amit másképp csinálnék a gyereknevelésben, és sokáig nem tudtam mit válaszolni. Sajnos most már tudok. alányomnak a bárányhimlő szövődményeként agyi vasculitise lett, azt sem tudtuk, túléli-e. Más nem kötelezőt nem, de ezt biztosan beadatnám neki :(


VAn egy anyuka, angol, névvel, arccal vállalja, hogy kicsoda, az ő lánya szamárköhögésben halt meg, a karjában fulladt meg a gyereke. Ilyenkor én inkább hálás vagyok, hogy minket ez a veszély nem fenyeget.

2013. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mi a velemenyetek a Pneumococcus oltasrol,erdemes beadatni?
2013. nov. 20. 10:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk most volt a 2 hónapos oltásunk , azon kivül beadatam a ingyenes oltást is ami a rota vírus. Mondta a védőnő hogy nemsokára az is kötelező oltás lesz . Kislányom anno rota vírusal került korházba hányt, hasmenése volt kiszáradt kórházba került 1 hétre. Most a kisfiammal nem szeretném a ha ugyan ez megtörténe.


6 éves, 2 hónapos kislány anyukája

2013. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző, ti biztos nem a rota ellenit kaptátok meg, mert az fizetős, hanem a prevenart, ami a pneumococcus elleni betegségektől véd. Ez lesz jövőre fizetős.

Én nem vagyok se oltásellenes, se mániákus oltásos, féltem a gyerekeimet mindig szuri előtt, és reménykedek, hogy nem lesz gond belőle. Tudom milyen veszélyeket hordozhatnak:(

A kötelezővel nincs mit tenni, muszáj, ezen kívül a két nagy megkapta a bárányhimlő ellenit, a menjugatet és a prevenart. A picurkám még kérdés, mit kap meg, szerintem prevenar, menjugate, bárányhimlő ellenit még nem tudom, addig van még időm, majd eldöntöm.

2013. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ez lesz jövőre KÖTELEZŐ".

Bocsi:-)

2013. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Julie S ***** válasza:
Én csak a kötelezőket adatom be és remélem, hogy ha anno nekem sem lett bajom tőlük (pedig engem aztán oltottak ezeken felül sok minden ellen, mivel pár évesen mentünk a trópusokra néhány évre), akkor a lányomnak sem lesz baja tőlük.
2013. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!