Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nappal is teljesen sötétbe...

Aki nappal is teljesen sötétben altatja el a babját, az miért tesz így?

Figyelt kérdés

Mostanában én is így szoktam, csak kíváncsi vagyok.

Az én fiam 11 hós, és ha még nem 100%-ig álmos, rögtön a fényt keresi, és ide-oda tekinget csak... :))


2009. nov. 19. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 éves, de ha itthon alszik (nem oviban) még mindig lehúzom neki a rolót. Valahogy úgy alakult, hogy dehát sut a nap nincs este - nem kell aludni. Ha pedig lehúzom a rolót tudja mi kovetkezik. Nem tudom, lehet hogy már csak egy szokás. Kulonben én sem tudok úgy aludni ha túl nagy fény van a szobában.
2009. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos a lányom,a sötétítő függönyt beszoktam húzni.Szerintem sokkal jobb kicsit félhomályba vagy sötétbe aludni mint világosba.Mélyebben ellehet aludni.Bár az én lányom igy is rossz alvó:(
2009. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából ez egy rutin is...Ha a függöny megy már tudja is hogy alvás.Mikor nem alszik pedig világos van.Jobb így megszoknia.Utolsó voltam.
2009. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

11,5 hónapos a babám, születésétől fogva elsötétítek neki alváshoz. Én is utálok világosban aludni.

Amúgy ki is próbáltam nála, ha nincs lehúzva a redőny, csak fél órát alszik, ha le van húzva, akkor másfelet. Nem mindegy.

Sose volt még összezavarodva, mindig tudta, mikor van nappal, mikor van éjszaka.

2009. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem sötétítettem be neki 1 éves koráig, nehogy összekeverje a napszakokat. Aztán elmúlt 1 éves, amikor ugye már csak napi 2x aludt, akkor kezdtem el neki nappal besötétíteni, bár egyszer kipróbáltam, sötét nélkül is simán elaludt. Azért kezdtem el besötétíteni, mert úgy gondoltam, hogy így akkor még egyértelműbb lesz, hogy aludni kell.
2009. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Te világosban vagy sötétben álmosodsz el jobban?

Na.. ha megvan a válasz akkor erre is rájössz. :)

2010. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!