Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyolc hos kifiam nappal is...

Nyolc hos kifiam nappal is csak teljes sötétben tudom letenni aludni. Erröl hogyan tunám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Nappal lekell huzni a redöny mikor altatom mert nem tud elaludni világosban.Már probáltam hogy miután elaludt felhuzom a redönyt de akkor is csak pár percig alszik utánna felkell és sir hogy aludna még.Akkor redöny lengedni és alszik tovább.Mit csináljak hogy ne kelljen sötétben lennipl.netezni mikor ő alszik?
2010. márc. 21. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem értem, ha a babának így jó, hogy sötétben alszik, miért akarnád megváltoztatni?

Nem csak baba, gyerek, de még a felnöttek nagy többsége is így alszik!!!

Vidd másik helyiségbe a számítógéped és ne a baba alkalmazkodjon ehhez az igényedhez, hanem Te az babáéhoz!!

2010. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*az/ a
2010. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9,5 hónapos. Régebben nem volt gond ezzel, mindig világosban aludt el. 8 hós korában egyszer csak nem volt hajlandó világosban elaludni, már nagyon fáradt volt, de csak nézegetett, hiába ringattam vagy raktam be a kiságyba. Azóta mindig besötétítek és pár perc múlva már alszik is, én egyelőre nem akarom erről leszoktatni, így mindkettőnknek egyszerűbb.
2010. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsö válaszolo azért szertném erröl leszoktatni mert ugy hallottam hogy könnyebben cserélik fel a nappalt az éjszakával ha nappal is sötétben alszanak, de ha szerintetek igy aludhat nappal is akkor nekem jó.
2010. márc. 21. 13:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy nyolchós gyerek nem fogja felcserélni az éjszakát a nappallal, főleg ha kialakult napirendje van, a biológiai órája tudja, hogy nappal van, ezért alszik csak pár órát délután, mégha tök sötét is van, nem pedig tizet. A fiam is elhúzott sötétitő mellett alszik. Nem éri plusz fènyinger az agyát, sokkal jobbat alszik igy. Nem is értem, miért kell erről leszoktatni.?.
2010. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első)

Szia!

Nem cseréli fel a baba a nappalt és az éjszakát, (ez hülyeség, valami nagytudású kitalálta), nincs olyan baba, aki egy délelötti alvásnál 8 órát alszik, mert azt hiszi, hogy éjszaka van, jól működik a biológiai órájuk a babáknak...

Ha megoldható, akkor inkább Te menj máshova netezni, hogy a babád jót pihenjen! Üdv.

2010. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 22. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!