Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire sötétben és mennyire...

Mennyire sötétben és mennyire csendben alszik nappal a babátok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rádió megy halkan, és a roló annyira van leengedve, hogy a besütő nap ne bántson, de világos van. Nappal fontos hogy ne csendben aludjon, mert az esetek nagy többségében úgysincs csend a külső nappali zajok miatt, ezért fontos hogy tudjon "zajban" aludni. Később a bölcsiben, oviban se lesz csend.
2010. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az enyém már nem baba, mert másfél.....nappal sosem aludt sötétben, nem is volt sötétítője, persze sosem tűzött rá a nap alvás közben, mikor picur volt gyakran porszívóztam mellette, míg ő aludt, nem zavarta.....most a rádiót szoktam bekapcsolni halkra, h ne kelljen minden zajtól félni, h felébreszti, nem árt ha szokja, h nappal vannak zajok és úgy is lehet aludni, nem járhatok lábujjhegyen
2010. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kjórházban az első napon reggel kilenctől délután háromig ütvefúróval dolgoztak... :-( A babám édesen átaludta. Már egy hónapos, de még most sem bántják a nappali zajok, sem a zenehallgatás, kutyaugatás, csengő. Nappal nappali fényben altatom, de sosem süt a szemébe sem a nap, sem lámpa.
2010. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha zörgök, porszivózok, kevesebbet alszik. Sötétitő van behúzva, kellemes félhomály van. Amugy én sem tudok zörgésben aludni, tőle sem várom el.
2010. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Én a születésétől fogva sötétítettem az alvásához, magamból indultam ki -- én sem tudok világosban aludni.

Utcai zaj szűrődik be, az nem zavarja, de én pl nem hangoskodok, amíg alszik, hanem csendben netezek vagy olvasok. Házimunkákat együtt csináljuk. 16 hónapos.

Amúgy kipróbáltam nála a világosban alvást is, úgy fél órát alszik, ha sötét van, viszont 2 órát. Nem mindegy.

2010. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos. Mostanság kicsit leengedem a sötétítőt, de nincs sötét, csak félhomály. Az ablak bukóra van nyitva, elég zajos az utca, valamint a mosógép is megy, de nem zavarja. Hozzászokott,h nappal nincs csönd, jót tud aludni. Persze azért nem kezdek most porszívózni, vagy üvöltözni, de nem járok lábujjhegyen.

Szerintem ha teljes csöndben lenne, akkor később nem tudna jól aludni mert minden kis neszre felébredne (tapasztalat a barátnőméknél sajna így van).

Üdv. (L)

2010. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam be sötétíteni, meg a tévé is szokott menni közbe, halkabban!
2010. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kisfiam 15 hónapos,éppen az előbb aludt el.Világos van a szobában,a kezdetektől így alszik napközben.A szoba ajtaja behajtva,kis résnyire nyitva.Jövök-megyek,pakolászok,nincs csend,de a tévé,rádió ilyenkor mindig ki van kapcsolva.Jaaaj,jut eszembe!Az apukája meg odakint fűnyírótraktorozik..... :)
2010. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!