Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi a hypotónia? És...

Most akkor mi a hypotónia? És szerintetek elég ez a kezelés?

Figyelt kérdés

Kisfiamra azt mondják, hogy nyhén hypotón. Én azt hittem, hogy az azt jelenti, hogy merev izomzatú. De mindenhol azt olvasom, hogy a hypotón azt jelenti, laza izomzat. Viszont neki tuti, hogy merev. Akkor miért mondják?


A másik, hogy Ti elvinnétek máshova?

5 hónapos kora óta járunk gyógytornára(nem Dévény, de egy neves helyre), ahol eleinte hetente, majd kéthetente kezelték. (én is tornáztatom otthon, bár kevés sikerrel..)

Nehezn tudott forogni még 5,5-6 hónaposan is, akkro húztunk bele. 6,5 hónapos korára szépen forgott.

7,5 hónaposan kezdett el kúszni, viszont csak egy oldalon húzza magát, egy oldalra dől ki játszani.(csak bal) Hiába tornáztatjuk(amit utál, ezért szenvedés mindenkinek), amikor hagyom szabadon mozogni, mindig csak bal oldalán kúszik. A gyógytornászunkkal nem jött szóba, hog ymás módszert is kipróbáljunk. S azt sem tudom eldönteni, hogy túlbonyolítom e a adolgokat. Még nem mászik, de kutyázik egy hónapja. Kb 3-4 hete nagyon szépen ül(még nem ül fel magától, csak ha oici időre, pl evéshez ültetem, nem dől el)

Idegrendszeri probléma nincs. Egy manuálterapeuta szerint majd kinövi.(de kezeli Ő is) Én pedig nyugtalan vagyok, mert továbbra is egyoldalas a mozgása.

Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm!


2013. nov. 21. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A hipotónia laza izomtónus!

De van olyan baba, aki kevert. Tehát van, ahol túl feszes (spasztikus) és van ahol laza (hipotón)!

Az én fiam pl. az elején feszesebb volt, utána átesett a másik oldalra és laza lett!

A kúszásnál még akkora gond, ha nem szabályos, de a mászásnál már igen!

Mondjuk mi Dévényre jártunk, és csodát tett a gyerekkel!

Ha aggódsz, mutasd meg másnak is!

2013. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne hidd el hogy kinövi. Ha úgy van az nagy szerencse, de inkább vidd el máshova, mutasd meg másnak. Ez a gyerekorvosok kedvence is, hogy majd kinövi, aztán ha nem növi ki, ingatják a fejüket hogy már késő...

A tornáról: elhiszem hogy nem szereti, a Dévényt még annyira sem szeretné, de sajnos ez nem kívánságműsor. Most kell megszenvedni azért hogy később ne legyen baj.

Olyan helyet, gyógytornászt keress, ahol neked is meg tudják tanítani, hogyan tudsz hatékonyan segíteni! Kicsi gyerekek fejlesztésénél mindig a szülő az alap, akire a szakembernek is építenie kell.

2013. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!