Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény tornára járó babák...

Dévény tornára járó babák anyukái, nektek hány hónaposan kezdett el mászni a babátok kúszás után és hány kezelés után?

Figyelt kérdés
Mi a lassan 10 hónapos kisfiammal már 10x voltunk, és kb. 2 hónapja kúszik, de nem felváltott karral, hanem mindkét karját előre nyújtja, majd a kis testét ráhúzza és így halad, mára már egész gyorsan. Viszont míg kb. 1 hónapja sokat négykézlábra állt és himbálózott, ez megritkult. Úgy érzem, mintha nem is lenne ösztönözve arra, hogy egyáltalán elkezdjen mászni. :( Kezdem feladni... Érdemes tornára járatnom?
2012. júl. 17. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen érdemes, ne add fel. Az én kisfiam sem akart mászni, egyáltalán nem érdekelte, de a tanárnénink addig "nyüstölte" amíg egyszer csak gyönyörűen elkezdett négykézlábazni. Hogy mikor azt nem tudnám pontosan megmondani, de talán 9. hónap körül. Egyébként hypotóniával született és 2 hónapos korától jártunk heti 1 alkalommal tornázni. 9 és fél hónaposan állt fel először, utána lépegetett a bútorok mellett és kerek 1 éves korában elindult egyedül. Azóta már nem járunk tornára, nekünk nagyon sokat segített.
2012. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is a torna hatására kezdett el mászni.2 hónapig jártunk.13 hónaposan indult el,mászni majdnem 1 évesen kezdett.
2012. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg a te babádnak feszes az izomzata.Nekik több idő kell és nagyon fontos,hogy te is naponta többször tornáztasd. És ne aggódj, én már aggódtam helyetted is elegett. :)
2012. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is nagyon aggódom, és sokat sírok is emiatt, hiszen a születésével nem volt semmi gond...

Írnátok néhány gyakorlatot, hogy tornáztassam itthon? Nekünk annyit mondott a gyógytornász, hogy úgy próbáljam tartani a kis testét, mintha bukfencezni akarna.

Ha esetleg van még más is, ami hasznos lehet, akkor kérlek írjátok meg. Köszönöm!

2012. júl. 17. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
második vagyok.nekünk nem kellett itthon tornáztatni max labdára hasaltatni.Azt úgysem tudtuk volna amit ő csinált.Az én fiam is hypoton volt.
2012. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nittababy ***** válasza:
ne aggódj mi Januárban kezdtük el a tornát 11 hónaposan a védőnő meg a doki hülyesége miatt!!és most júniusban kezdet el mászni kúszni és felállni a kiságyban ezt mind egy hónap alatt ja és azt hozzá teszem hogy mi heti kétszer jártunk!!tehát a mászás 40 kezelés után!!!még járunk de már csak heti 1-szer és nem sokáig!!gondold el én hogy aggódtam amikor héti két kezelés után nem fejlődőt úgy ahogy kéne és tessék egyik pillanatról a másikra behozta!!!
2012. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka!

Én is sokat töprengtem a Dévény tornán, de mivel nem Magyarországon élünk elég nehéz lett volna megoldani 120km utazással és szabadnapokkal, tehát eldöntöttem, tornáztatom én, itthon. Naponta 5- 10 percet masszíroztam a kezeit, látbait és mozgattam őket, úgy, ahogy én gondoltam, sokat forgattam én, mert még 7 hónaposan nem akart csak egy oldalra fordulni. Kitartóan csináltam ezt míg 9 és fél hónapos lett múlt héten, amikor is elkezdtett kúszni, mászni és tegnap reggel felállt egyedül. Teljesen lenyűgözött és erőt adott, azóta minden alkalommal feláll, ha a kiságyában van és egy kézzel kapaszkodik, a másikkal peddig lendületesen magyarázz, csodás :)

Teljes mértékben támogatom azokat akik tornára viszik gyereküket a fejlődése érdekében, én nem tehettem meg, de úgy érzem a gyerekemért amit tudtam megtettem.

Fel a fejjel, a torna biztos használ!

2012. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz mi nem jártunk tornára,de az én lányom 10 hónapos múlt mikor elkezdett mászni.Ne aggódj ő is fog és a torna is sokat segít,nem vagytok elkésve még semmivel
2012. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sok erőt adtatok! :)
2012. júl. 18. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!