Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelés kérdés. Kinek milyen...

Nevelés kérdés. Kinek milyen módszer jött be?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam!elkezdett hisztizni ha valamire azt mondom "nem szabad" próbálom neki megmagyarázni röviden hogy miért nem szabad de még nem tudom mit ért meg.szeretném ha időben megtudnám fogni hogy "ne verje földhöz magát a boltban ha valamit majd nem veszek meg vagy fogadjon szót hogy vannak olyan dolgok amit nem szabad.lehet keményen hangzik de olvasgattam ezzel a kérdéssel kapcsolatban és sok tanulmány azt mutatja ki hogy a büntetés egy jó módszert a szófogadásra.de ezek csak írások."hús-vér" tapasztalatokat szeretnék.kinek-kinek hogy sikerült?

2013. febr. 13. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Következetesség, "elterelés" szerintem. HA kell, ezredjére is elvinni a "hiszti" tárgyától, és akkor megtanulja, hogy mit szabad és mit nem. Persze a büntetésnek is megvan a maga helye, de azt inkább majd 2- 3 éves korában tudja egyáltalán "beazonosítani". Neki, a 9 hónaposnak szerintem épp elég büntetés ha megszakítod a játékot ha durvulni kezd, vagy elveszed előle a kiszemelt de tilos tárgyat...
2013. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is olvasgattam ezt-azt a büntetésről (már úgy értem, hogy ilyen korban) és azt mondják mindenhol, hogy egyáltalán nem kifizetődő hosszú távon.


Hamarosan a dackorszakba lép, a hiszti természetes velejárója ennek az időszaknak. Nem mondom, hogy örülj minden egyes hisztinek, de el kell fogadni, hogy lesz olyan, hogy az utcán a földhöz vágja majd magát.

2013. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ah elég rossz könyveket olvasgattál, ha büntetést ajálanak.

A gyereknevelésben nem büntetni kell, hanem konzekvenciát kell vonni, és azt betartani.


Az egyik legfontosabb, hogy a fiad még nagyon picike. Még nem igazán hisztizik, egyenlöre próbálkozik.

Ami fontos, hogy olyan dolgok ne legyenek elötte ami veszélyes vagy nem kaphat meg. vagy is ne legyen elötte egy halom kisgolyó, mert azt úgy is tilos neki megfognia, így elkerülsz egy nemet.

nem kell mindent megtíltani sem. Pl lányomnál minden polc a konyhában gyerekzáras lett, csak egy alsó nem. Ebben szivacsok és törlökendök vannak, ezt rámolhatja bármikor, ez az övé.


ha még is büntetsz, akkor legyen a büntetésnek köze a bünhöz. még kicsi, de késöbb ez betartható. ha kiborítja a virágot, akkor a büntetés, a virág össze szedése legyen.

ha elrohan a boltban, akkor a kezde megfogása a büntetés vagy a bevásárló kocsiba bele kell ülnie.


földön fetrengös hisztizést ha a terme´szete olyan akkor ritkán lehet elkerülni. Nekem lányom 1-1,5 között cisnálta, de nem törödtem vele. kidolgoztunk egy jó bevásárlási folyamatot. A boltban ö tolhathja a kiskocsit, és minden megfoghat és megnézhet, de vissza kell tennie. egy valamit kaphat, vagy perecet vagy iszit, néha kindertojást választ. tudja hogy mi közül választhat így nem hisztizik semmiért sem. segíthet felpakolni a pénztárosnak.


rengeteg jó módszer van a nevelésre. én soha nem ütöm meg a gyereket még a kezét sem. megpróbálom elöre figyelmeztetni, hogy ha ezt megteszed ez lesz a következménye. és ha megteszi betartom.


hisztik mindig vannak, de telejsen kezelhetö, jó kislány lett. most 2,5 éves van egy 7 hós huga de szuperek együtt. pedig nem volt ez mindig így. és lányom is szemet szúr, ha nagymama jön látogatóba akkor erezd el a hajam van.

2013. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy kilenc honapost nem büntetnék,korai.Ha elveszed a játékot,keres mas elfoglaltsagot,ami lehet megint rosszabb mint a hiszti.Mivel büntetheted?Ételmegvonas?Na az nagyon durva lenne és felelötlenség.Egyenlöre maradj meg mindig a :Nem szabad kifejezésnél.Vagy a legjobb:Ha hisztizik egyszerüen ugy teszel mintha nem hallanád.
2013. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek egyet az előttem szólóval, ezt nem kell elfogadni, hogy földhöz veri magát. Nekem 3 gyerekem van egyik sem verte magát földhöz! Ha boltban voltunk és szeretett volna valamit, akkor megmutattam, hogy honnan választhat, mondjuk túró rudit. Ha játékot szeretett volna akkor megbeszéltem vele, hogy jó, akkor ezt majd meghozza a jézuska, vagy megkapod szülinapodra ha itt van az ideje...

Mielőtt jött volna nagyjelenet előtte én megfogtam kétoldalról a karját, határozottan, de nem úgy hogy fájjon megszorítottam , a szemébe néztem és azt mondtam, hogy ezt most fejezd be, mert ezt a viselkedést én nem tűröm. A gyerek sok mindent megért szavakból, gesztusokból... egyszer volt, hogy 3 gyerekkel mentem a boltba nagy bevásárolni, férjem arább válogatott és az egyik rázendített, hogy neki most kell valami, akkor jött apa és megfogta a gyereket és megbeszélte vele, hogy vagy abba hagyja ezt a viselkedést vagy mennek ki a kocsiba amíg mi többiek bevásárolunk és választunk nekik is egy kis édességet, hidd el hatott.

2013. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ugyanarra gondoltam mint a harmadik válaszoló, csak ő szebben, részleteseben fogalmazott, főleg ez a rész szól az én "szívemből" is:

"ha még is büntetsz, akkor legyen a büntetésnek köze a bünhöz. még kicsi, de késöbb ez betartható. ha kiborítja a virágot, akkor a büntetés, a virág össze szedése legyen.

ha elrohan a boltban, akkor a kezde megfogása a büntetés vagy a bevásárló kocsiba bele kell ülnie.

"

ja, és a bevásárlást is úgy intézzük, ahogyan ők, nekünk is beválni látszik:). Igaz az én lányom már több mint két éves, de egy két alkalmon kívül nem volt még gondunk a bevásárlásnál. A odn is akkor volt, amikor én nagyon fáradt, türelmetlen voltam és nem reagáltam időben.

2013. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Egy 9 hónapos kisbaba nem hisztizik. SÍR. Mert nem tud beszélni, persze, hgy sírni fog ha elevszel tőle valamit, vagy kiveszed a kádból de ő még maradna, vagy fel akarod öltöztetni de ő autózna, és sorolhatnám. Sír. Mégis mit csináljon??? Valami olyan történik amit ő nem szeretne. Beszélni nem tud, marad a sírás. Ezt hisztinek nevezni enyhén szólva is butaság.

9 hónapos, a földhöz verés kb 2 évesen fog jönni. Addig számold ki hány hónapod van még. Nem, nem fogod tudni megakadályozni ma azt, hogy 15 hónap múlva a földhöz verje magát. És tudod miért nem? Mert ma MÉG CSAK 9 hónapos.

És nem akarok itt péládlózni, hogy az én fiam így meg úgy, de egy példát leírok neked. Az én fiam 20 hónapos most. Jött velem a boltba sokszo amikor 9 hónapos volt és amikor 10 és így tovább, amikor már járt jött mellettem szépen, fogta a kezem, nézelődött, jól viselkedett mindig örökösen dícsértek, hogy milyen "jól fogom" a gyereket, rém büszke voltam magamra. MA a helyzet a következő: Bemegyünk a boltba, és nekiiramodik, mnt a szélvész....szétpakol, lepakol, iderak odarak, alig érem utol. Pont magasról tesz arra, hogy én ott loholok a nyomában, elkapom, elviszem, magyarázok, fenyegetek, kiborulok, beborulok, fogadkozom. Ez ő. Ez egy 20 hónapos normális gyerek akit "jól fogott" az anyja 9 hónaposan. Ki emlékszik már rá?? ÉN! A gyerekem tuti nem:-))

2013. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyesek annyira tudják hogy hogy kell az ember megbántani meg "szidni". szépen leírom a kérdésem és nemhogy normális választ kapnék hanem kb :nem normálisnak tartanak!(tisztelet a kivételeknek) nem 9 hónapos gyereket akarok megnevelni hanem a folyamatot kérdeztem hogy ki mit tart helyesnek!
2013. febr. 15. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!