Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti is csak alvásra...

Anyukák, ti is csak alvásra teszitek be a babát a kiságyba?!

Figyelt kérdés

A múltkor valamelyik kérdés alatt láttam egy kisebb szóváltást, melyben az egyik anyuka (vagy talán kettő, már nem emlékszem pontosan) azt hajtogatta, hogy a babáknak a kiságy alvásra való, játszani nem ott kell velük.

Én ezt nem értem, a lányom ideje nagy részét ott tölti, beszél a forgókájához, pakolássza a plüssjátékait, ott fekszik ha mesélek neki, szóval egyáltalán nem csak alvásra van a kiságya, az az ő kis birodalma. Nálatok hogy van ez?


2013. nov. 21. 13:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk amit Te írsz, arra volt a járóka a nappaliban, központi helyen, ahol mindent látott/hallott a baba.


A kiságy kezdetben a hálóban, később a gyerekszobában, és tényleg csak alvásra használták a gyerekeim.

Onnan tudták, amikor nagyobbacskák lettek, hogy alvás idő van, hogy betettem őket az ágyukba.

2013. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is be szoktam rakni játszani is.Bár többet van a földön a játszószőnyegen,de a kiságyban is szokott....Most 4és fél hós a lányom össze-vissza fororg úgyhogy mindenképp biztonságosabb a kiságy most neki alváshoz és játszáshoz is.
2013. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az esti alvásra rakom be. Nappal nem, akkor arra használom, hogy odahúzom a franciaágy mellé, és akkor nem tud leesni. Soha nem rakom a kiságyba játszani, azonnal ordít ha berakom, de annyira, hogy néha még be is kakál mérgében. Ijjesztő. Inkább nem is kínzom szegényt. Néha azért muszáj pár percre, mondjuk míg felmosok (múltkor is kiborította a felmosó vizet és belemászott), de katasztrófa az a 10 perc is.
2013. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kiságyba épp ezért játékokat sem tettem soha.
2013. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szokott játszani a kiságyban, de nem sokat. Van játszószőnyege, pihenőszéke, járókája abban van inkább amikor fenn van. Néha elfekszek vele a kanapén van a francia ágyunkon és ott olvasok neki, bábozok vele.
2013. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Soha egyetlen percet sem volt ébren az ágyában kb. 3-4 hetes korától. Addig is csak nagyon ritkán. Másfél éves egyébként. (én járókát sem használtam).
2013. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
nekünk is van játszószőnyeg meg pihenőszék, de az előbbin 10-15 percet van el, az utóbbiban pedig mostanság egy percet sem.. alig alszik napközben, nekem meg muszáj valamennyire a háztartást is vezetnem, külön járóka el sem férne a lakásban. Az alvással sincs egyelőre gondunk, lassan 5 hónapos a lányom, altatni szinte sosem kell.
2013. nov. 21. 13:32
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak alvásra használjuk.
2013. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a kisagy mindig csak alvashelykent szolgalt. Volt jarokank is, de azt se sokat hasznaltuk, mert a fiaim nem igazan birjak az ilyen jellegu korlatokat. Szonyegen, nagy agyon jatszottunk, olvastunk mindig.
2013. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Én voltam az egyik anyuka és nem hajtogattam a magamét, hanem mivel a Kérdező megkérdezte, hogy mi a módszer arra, hogy a gyerek jól aludjon (már nem emlékszem pontosan mi volt a kérdés, de valami ilyesmi), így elmondtam. Továbbra is azt a véleményem, hogy az ágy alvásra való, nem játékra, evésre, szórakozásra. Mi felnőttek sem az ágyban éljük az életünket, hanem alvásra használjuk. A magad életét könnyítenéd meg a későbbiekben, ha a gyerekben tudatosulna, hogy az ágy alvásra való és semmi másra.
2013. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!