Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem alszik a...

Mit csináljak ha nem alszik a gyerek és nem lehet vissza altatni éjjel?

Figyelt kérdés
Fiam 15 hónapos és minden nap eljátssza azt, hogy éjjel 3-4 órákat fenn van. Nem tudjuk őt vissza altatni, mert mire végre elalszik és tennénk le a kiságyba azon nyomban felpattan és kezdődik a hiszti. Ezt eljátssza egymás után 4-5-ször is. Férjem napi 3 órát alszik és így jár dolgozni. Gyerek műsort szoktunk nézni éjjel, de ettől se fárad ki. Mit csináljunk vele? Foga nem jön, nem szopik. Enni rendesen eszik, tehát éhes sem lehet elvileg. Van valakinek ezzel kapcsoltban tapasztalata hogy mit lehetne csinálni? A védőnő azt mondja ez ilyen korszak, de ezt ő biztos tapasztalatból mondja, hiszen most fejezte be nem rég a sulit....
2009. nov. 19. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Mindig ezt csinálta a gyerek?

HA van lehetőségetek tegyétek külön szobába. nekünk bevált. És /most ez lehet hogy durva lesz/ azzal csinálja ezt a gyerek aki hagyja. Ha tudod hogy nincs baja akkor hagyjad hagy hisztizzen. Lehet hogy egy hétig is eltart de megéri. Ha csírájában nem fojtod el az ilyen dolgait a fejedre nő.

2009. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Én viszont tapasztalatból mondom, hogy igen, ez ilyen korszak, ilyenek vannak a gyerekeknél. Kb. mi is ebben az időben estünk bele a lányommal. Külön szobában alszik? Mi arra jöttünk rá, hogy fél, illetve nem szeret bezárva lenni az ágyába. Jelenleg együtt alszunk úgy, hogy az ő ágyát bevittük a szobánkba a matracunk mellé és kiszedtük az egyik rácsot, tehát gyakorlatilag szabad, oda gurul, ahová akar. Azóta, amióta ezt megszokta, nincs felkelés, végigalussza az éjszakákat, elvétve fordul elő egyszer-egyszer, hogy felkel, de iszik és alszik tovább. Esetleg próbáljatok először valami éjszakai fényt tenni a szobájába, hogy ne legyen annyira sötét. De ha semmi nem válik be, akkor próbáljátok ki ezt. Én sem akartam betenni az ágyunkba, de most már nem bánom..... A lényeg, hogy alszunk. Majd leszokik róla. A házaséletet pedig máshogy és máshol rendezzük le, bár ebben szerencsénk van, hogy van nappalink is. 18 hónapos kislány anyukája.
2009. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. "Sajnos" nem tudom őt másik szobába tenni, mert ez az egy szobánk van, amiben alszunk. A sötétben nem fél, ez sosem volt gond. A hiszti pedig nagyon komoly, nem tudjuk nagyon kezelni. Volt rá példa, amikor 4 órás hiszti után köztünk aludt el. Igazából nagyon tanácstalan vagyok.
2009. nov. 20. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!