Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fa tüzelés mennyire "káros"...

A fa tüzelés mennyire "káros" az újszülöttnek? Minimális füst.

Figyelt kérdés

Most fog a napokban születni a babánk, sajnos nem a mi hibánkból nem tudtuk még a fa tüzelésű kemencénket kiváltani pellet kazánra. A kemencével csak az a baj, hogy időnként (bármennyire is vigyázunk), befüstöl valamenyire. Ilyenkor mindig kiszellőztetünk, de picivel ez más lesz, tudom.

Nagyon fontos a válasz, köszönöm!!


2013. nov. 21. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyon károa, de nem a fűtőtesttel van a baj, hanem a kéményetekkel. alapszabály, h. tetőgerincen túl kell érnie a kéménynek. ha ez megvan, akkor kormoljátok ki a kéményt és a kemencét is. ha ez is jó, akkor oldalt szelel valahol vagy a kémény, vagy a kemence.

nekünk is fatüzelésünk van, visszafüstölt a sparhelt,pláne szélben, de tettünk a kéményre 5-6 sort és mostmár jó.

2013. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy káros.. Nekünk egyedi fűtés volt, a szobában egy kis kályhával. Januári a baba, így amikor befüstöltünk véletlenül, a szobaajtót nyitottuk csak ki, arra ment ki a füst.
2013. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Minden úgy van ahogy írtad, jól van megépítve. Nálunk inkább az a baj, hogy nagy az ajtaja, és mikor teszünk rá fát, pl. kicsit több a hamu bent, akkor mikor kinyitjuk az ajtót kiszáll némi füst. De nagyon vigyázunk, nincs mindig így.

És a kemence nincs is radiátorra kötve, a pellet kazán lenne, de a cég nem óhajtotta még kiszállítani a kazánt :((( már egy hónapja azzal kéne fűtenünk elvileg..

Ahol a pici alszik ott van ajtó, elvileg be tudjuk csukni, és ott addig olajradiátorral fűteni..

Arra is gondoltam hogy vennénk az ikeában légtisztítót (PATRULL), ami a dohányfüstöt és a port megszűri a levegőből. Erre is jó lene vajon? :(

2013. nov. 21. 17:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan felnőttünk kályha mellett.Semmi baja nem lesz. Ha befüstöl, kiszellőztetsz. Én biztos nem vennék semmiféle levegőtisztítót.
2013. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Ezzel nyugtatom én is magam :)) De jó hogy írtad!
2013. nov. 21. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Mellettünk régi olaj kályhával fűtöttek,tiszta gázolaj szag volt az egész ház.Akkor az volt.

Nálunk központi fűtés van,vegyes tüzelésű kazánnal,ami az előszobában van.Néha előfordul egy kis füst,ezt szerintem fatüzelésnél nem lehet kiküszöbölni 100 %-ig.

Mi kandallóztunk régen,volt 3 kandalló,ott nem volt füst szinte egyáltalán,azok másképpen vannak kiképezve.Viszont por volt,mikor takarítottuk a hamut.Az már rosszabb volt,de szerintem egy kis füstöt kiszellőztetsz és ennyi.

Nem lesz attól senkinek semmi baja,csak szénmonoxid ne legyen(minket ezzel sokkoltak amíg nem volt pénzünk kazánra,hogy megfullad a gyerek és a tanyára nem megy ki a mentő,hiába lakunk főút mellett és volt riasztónk is,sokan ezzel a hülyeséggel ostromoltak.)

2013. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze akinek csapból jön a gáz, az könnyen beszél :) Bár a fatüzelésnél könnyen észrevenni a szénmonoxidot, gáznál már nem ilyen egyszerű..


Igen, bármenyire figyelünk és rutinosa vagyunk, azért néha néha befüstöl. Csak míg magunk vagyunk, egyszerűe kiszellőztetek, mert nem zavar ha épp lefagyok :)


Első baba, biztos ezért aggódom csak. Talán a kazán is megérkezik egyszer...

2013. nov. 21. 21:15
 8/11 A kérdező kommentje:
..ja, mi sem tanyán lakunk ám ;)
2013. nov. 21. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is befüstöl néha a kandalló, gyorsan kiszellőztetek és kész. Nem tömény fekete füstöt okád, így nem gondolnám hogy baj lehet.
2013. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 83%-os vagyok.

Mi meg pont,hogy tanyán lakunk és ezért idegesítettek régebben a kedves rokonok a különböző éppen aktuális hülyeségeikkel.Sokáig nem volt pénzünk központi fűtésre és a kandallók miatt(olcsóbb,kis 5 kw-os volt 3db) kaptuk az ívet,mert szerintük nem lehet úgy élni,hogy a szobákból tüzelünk és mi lesz ha meglesz a baba.Mi lenne,semmi sem változott,egy évet még így küzdöttünk,aztán lett központink. Jelzem,nem egy lekukkant házról van szó,sőt,meg szuper helyen van,de mindig találtak valamit,amin lehet szörnyülködni,ez csak egy volt a sok közül.

Sok boldogságot a babához!

2013. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!