Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó ötlet két...

Szerintetek jó ötlet két "babát" egy szobába tenni aludni?

Figyelt kérdés
Furcsán fogalmaztam a kérdést, de a lényeg annyi, hogy 20 hónapos lesz a kisfiam mire a tesó megszületik, és a neeklési tanácsadó azt javasolta, inkább gondolkodjak el a közös szobán. Én nagyon ódzkodom ettől, még pici lesz a kisfiam is, szerintem veszélyes, még ő sem alussza át az éjszakákat, és ha a kicsi felébred, tuti ébredne ő is. Nekem az a tervem, hogy az első 3 hónapban mellettünk lenne a baba bölcsőben. A nagyot még jóval szülés előtt beköltöztetnénk abba a szobába, ami nekünk a hálószoba most, az nagyobb mint a mostani szobája, hogy ne azt érezze, hogy a tesó miatt kellett másik szobába mennie, vagyis ne kapcsolja össze a kettőt. És 3 hónap után a pici menne a nagy mostani szobájába, a nagy pedig már egy ideje a nagyobb szobában lakna. Szerintetek ilyen pici korkülönbségnél melyik a jobb megoldás?
2013. nov. 21. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy szobába, mielőbb, két hónaposan akár. Furcsa, de egymás hülyeségeire nem ébrednek fel, vagy felébred, és tudomásul veszi, 'á csak a tesóm', és visszaalszik. Bár kicsit nagyobb körkülönbséggel, de 3 volt egy szobában, tapasztalat:))
2013. nov. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek között 18 hónap van és kezdetektől fogva egy szobában vannak.

Illetve előbb együtt mindahányan, aztán a két gyerek együtt lett kipattintva a hálószobából a gyerekszobába.


Simán átaludta a nagy, hogy az egyik éjjel fél éjszakát bömbölt a kicsi, azt is, amikor nyüzsögtünk mert félóránként hányt vagy ment a hasa.


Én azt mondanám, hogy legyetek rugalmasak, megpróbálhatjátok amit terveztek, de ha nem megy, akkor szervezzétek át. Minden családban és minden gyereknél más a jó megoldás.

Azért a nagy sem "nagy" annyira a pici születésekor, és lehet, hogy nem tetszik neki, hogy ő ki lett pattintva, a pici meg anyuci mellett van.

Ráadásul a gyerekek sokszor félnek egyedül, ha ketten vannak, akkor úgy tapasztaltam, hogy jobban elvannak. Pl sok ismerős egygyerekes anyuka panaszkodott, hogy még az óvodás gyereke esti altatása is macerás, míg nálunk este mesét olvastam, puszi, lámpaoltás és kijöttem. Picit hallottam hogy még dumálgatnak, aztán elaludtak. Amikor valamelyik nem volt ott mert a nagyinál aludt, akkor volt nálunk is nyűglődés, hogy félek, pisilni kell, szomjas vagyok, viszket a pocakom, stb.

2013. nov. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk pont, ahogy ti. 2 év a korkülönbség, az első hónapokban bölcsőben volt mellettünk a kicsi, utána költöztettük őket össze. Az elején bizony ébresztették egymást, néha nagyon nem volt egyszerű. Ma már tudnak egymástól aludni, pedig egyébként egyik sem túl jó alvó. főleg a kicsi.
2013. nov. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!