Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz ötlet a picit rögtön a...

Rossz ötlet a picit rögtön a kezdetektől külön szobába tenni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 12:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem rossz ötlet.Az én babám egyszer felkel hajnalban enni,ezért én vele alszok a szobájában.A hálószobánk messze van a gyerekszobától,ezért is kényelmesebb így.Viszont annak nem vagyok a híve hogy egy ágyban,vagy egy szobában aludjon mindenki.A későbbiekben könnyebb lesz neki is hogy a saját szobájában kell aludnia.egyedül viszont egy darabig még nem fogom magára hagyni.
2012. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Császárral szültem, az első 3 hétben mellettem volt a kicsi mert alig bírtam mozdulni.

Aztán viszont átkerült a saját szobájába, saját ágyába, ami nagyon jó döntésnek bizonyult.

Inkább átjártam hozzá, van a szobájában egy fotelágy, ha gáz volt ott is tudtam aludni, de ha nyugalom volt, mindenki sokkal jobban pihent külön.

Ma sem döntenék másként. Soha nem hagytam sírni, éjjel meg pláne nem, most nyugodtan végigalussza az éjszakát.

2012. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
45%
Egyáltalán nem rossz ötlet!
2012. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ, hogy te mit akarsz.


Az én lányom egyből a saját szobájába került, ahogy hazajöttünk a kórházból. Amíg kipakoltam és beindítottam a mosást, addig a kiságyában nézelődött és hallgatta, ahogy anyukám beszél hozzá.

A párom pedig pakolta ki a lányunk holmiját és beszélt ő is hozzá, hogy még jobban megismerjék egymást.

Mai napig nincs gond azzal, hogy a szobájában az ágyában kell aludnia, nagyon is szereti a kis birodalmát.



Jó barátnőm kezdetektől maguk mellett (ágyuk mellett) altatta a fiát. Majdnem 1 éves volt, amikor próbálta szoktatni a saját szobájába. Most lesz 2 éves, de annyit ért el vele, hogy a nappaliban elalszik egyedül a fia a földön.


Másik ismerősöm lánya pedig 3,5 éves és sírógörcsöt kap, ha nem aludhat el a szülei között. Amint bealudt viszik át a szobájába és onnantól nincs gond.. csak hát ez sem megoldás.


Egyébként mindennek van előnye és hátránya.. Számomra jobb volt, hogy "külön" voltunk kezdetektől. Hamar átaludta az éjszakát és nyugodtan. Magától szépen elaludt mindig is, nem kellett "szórakozni" vele.

2012. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Denisa W. ***** válasza:
30%
Fiam a kezdetektől a saját szobájában alszik, egyedül, soha nem aludt máshol. Nekünk nagyon bevált így, nem volt gond az éjjeli két etetés sem. Bekapcsoltam a légzésfigyelőt, amíg pici volt, és nyugodtan mentem aludni a hálószobánkba.
2012. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Mi is azon gondolkodunk,h külön legyen,rögtön a háló mellett van a szoba,csak attól félek,h igy majd nem leszek annyira nyugodt,de tenni fogunk oda is 1ágyat,ha úgy adódik,ott tudjak aludni. Az szóba se jöhet,h közöttünk aludjon,1ik ismerősön fia 7éves és most próbálgatják kisebb-nagyobb sikerrel áttenni másik szobába,ilyet azért nem csinálnék.
2012. aug. 31. 13:16
 7/29 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk bevált, nem is aludtam mellette soha. Egy-két nyaraláson "aludtunk" egy szobában, illetve nem aludtunk, mert minden neszre, fordulásra felébredtünk a férjemmel.

Szerintem jól döntöttünk.

Kiegyensúlyozott, boldog, vidám babánk van:)

2012. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tudom elképzelni, hogy a SAJÁT gyerekemet, mint egy vendéget külön szobába pakoljak. Nálunk kivitelezhetetlen lett volna a szoptatás, meg a sok éjszakai pelus csere. Egyszer, miután majdnem elájultam a fáradságtól félúton az ágya meg a mienk között(3 lépés), akkor vettem magunkhoz és nálunk ez vált be. De babája válogatja, mert, ha nyugis, könnyebb dolgod lesz. :)

Nálunk így van és kényelmes! :) Hallgass a szívedre! :)

2012. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Az első 3 hónapban egy szobában aludtunk (akkor még nem is volt több) és nem bántam meg. Nagyon fárasztó volt így is 2-3 óránként kelni etetni. 3 hónapos korában gond nélkül elaludt a saját szobájában. De olyan fél éves korig szerintem gond nélkül lehet saját szobába átszoktatni.
2012. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó írja jól, 3-4 hónapos koráig együtt, utána külön lehet tenni. Szépen megszokja. Nekünk, anyáknak rosszabb inkább a tudat, h nincs velünk, de később majd beigazolódik h ez így jó. (főleg ha lesz másik gyerkőc!)
2012. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!