Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gond,8 hetes, kis súlyú...

Nem gond,8 hetes, kis súlyú babám csak 5x, néha 6x szopik egy nap?

Figyelt kérdés
Védőnő szerint ez kevés neki, erőltessem többször.
2013. nov. 22. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 6 evés mindenképpen legyen meg,de a 7 evés se lenne sok.3 óránként ha eszik akkor 1 éjszakai evéssel megvan a 7 evés.Első két hónapban kb 8-szor evett a babám,aztán az éjjelek kimaradtak ,azóta 6-szor eszik minden nap.
2013. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoptasd igény szerint. Ha ennyiszer kéri, és jól fejlődik, akkor elég neki.

Nekem is pont az alacsony súlyú babám volt az, aki 6x szopizott egy nap.

2013. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem sok, de azt is jó lenne tudni, hogy mennyit eszik és mit jelent a kis súly. Ha jól hízik, akkor nem erőltetném, de gondolom nem is hízott sokat.
2013. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koraszülött volt, 2300 grammal született. Most 7,5 hetes, 4200 gramm. Ez szerintem nem mondható kevésnek, főleg, hogy 2 kiló alá esett vissza a súlya.

130-160 grammokat eszik alkalmanként. Kevesebb nem elég neki, mert kiköveteli ami kell neki.

2013. nov. 22. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne bolygasd a rendszert feleslegesen. :)

Szuperül fejlődik a babád! :))

2013. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
JA és a mérleget is tedd fel egy jó magas polcra és maximum hetente egyszer mássz fel érte!
2013. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mérlegelnünk kell minden szoptatáskor, mert a koraszülöttsége miatt a védőnő kérte.
2013. nov. 22. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:

De hát már 8 hetes és remek súlyban van!

Ha hetente egyszer leméred, akkor látszik hogy jó ütemben hízik-e.

Emellett ha van napi 4-6 pisis pelusa, akkor biztosan nem éhezik a pici.


Nem akarom ismeretlenbe bántani a védőnődet, mert nem ismerem, meg biztosan jó szándék vezérli, de nekem a három gyerekemmel (költözés meg egyebek miatt) volt már vagy 6-7 védőnővel dolgom, és hogy szegények mennyi baromságot össze tudtak hordani (főleg a gyermektelenek), háát.

Megértem, hogy kezdetben aggódtatok, de most már nincs mimiatt aggódni, a mérleg meg halálra stresszeli az embert.


Bízz magatokban, a baba ösztöneiben!

2013. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én egyik kislányom is kis súlyú volt, 2230, igaz, ők időre érkeztek. nekünk is mondták, hogy ha nem eszik hatszor minimum ,keltsem fel stb. nekünk egy-két nap volt egy héten, amikor csak 5 evés volt, bevallom, nem ébresztettem fel...most 7 hetes, megfelelően gyarapszik, sőt, az "elvárt" heti 150 gram helyett kétnaponta hízik ennyit :D szintén 120-140 grammokat eszik. szóval, szerintem ha nem általános és mindennapos az 5 evés, akkor semmi gond vele, főleg amúgy, ha már ilyen szép súlya van :) utoljára amúgy már azt mondta a védőnő, ez így teljesen OK.
2013. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor én mit szóljak? A nagyobbik lányom ennyi idősen nem volt hajlandó napi négynél többször enni. :O Bevágott 200 grammokat, aztán elvolt órákig, éjjel is aludt. Minket is szekált a védőnő, hogy keltsem fel hajnalban enni, mert ez kevés evés, a doki meg megnézte a görbéjét, és csak annyit mondott: ő tudja, mennyi kell neki. Hozzáteszem, próbáltam kelteni, de teljesen zombi volt, és nem is kért belőlem.
2013. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!