Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptató anya megkaphatja a...

Szoptató anya megkaphatja a H1N1 elleni oltást?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, én megkaptam és minden rendben.
2009. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hétfőn kapom meg én is majd...
2009. nov. 20. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés...

Bocs,hogy off-olok...


Én is szoptatom a 3,5 hónapos kislányom,és eleinte én is vaciláltam,hogy mi legyen,mert egy orvos,védőnő sincs ebben a témában egy hullámhosszon..


Viszont azt szeretném kérdezni,hogy nem féltek,hogy hosszútávon ez majd vajon milyen hatással lesz rátok,vagy majd a leendő babátokra?

Mivel,hogy nincs ez még úgy tesztelve,mint a többi ilyen oltás,én nem merem magam beoltatni... :(


Előre is köszi,ha válaszoltok!! :)

2009. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! Az én fiam 11 hós, és még szopik vagy 5x egy nap alatt, éjjel is. Nekem a dokinő, védőnő azt mondta, hogy nem veszélyes, mert baba csak az ellenanyagot kapja meg az anyatejen keresztül, mást nem, ui. ez egy megölt vírus, úgyhogy baj nem lehet belőle....
2009. nov. 20. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!

Nekem a védőnőm nem ajánlotta,a háziorvosom meg azt mondta,hogy nem lett letesztelve szoptatós kismamákon,hogy milyen lesz majd a későbbi hatása...,így még nem mrem beadatni...

Az apósom házidokija meg teljesen ellene van az oltásnak..

Szóval ezért sem tudom,hogy mitévő legyek....valaki teljesen ellene,valaki meg kimondottan mellette van...

Tök jó ez az ország.....

Amúgy azt hallottad,hogy Görögországban a rendőrség teljesen elutasította az emberek beoltását?

Biztosan ez sem véletlen....

2009. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekorvosom és felnött orvosom azt mondták hogy nem ajánlják terhes és szoptatós kismamáknk mert a placentán ill.az anyatejen keresztül megy a babába is a legyengített vírus nem megölt vírus,mert ha az lenne akor nem használna semmit sem. A védőnőm viszont határozottan mondja hogy oltassam be magam. Már bekattanok én is teljesen,nem tudok dönteni.Ráadásul el kéne mennem bevásárolni,de 7 végén,minden tömve van :( Babám 3 hós
2009. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek nem tehetnek róla ha valamiről nincs információjuk, pl itt az új típusú influenzáról van szó. Mivel én a gyógyszeriparban dolgozom, ezért tudom, hogy az oltás:

- nem a vírustörzset, hanem annak a fehérjeállományát tartalmazza, így az oltást követő esetleges megbetegedést nem vírusos fertőzés váltja ki

- nem tartalmaz higanyt, mint ahogyan azt többen állítják, hanem egy szerves higanyvegyületet, amely a gyártás során esetlegesen előforduló organizmusok kivédését szolgálja, és ez a vegyület maradéktelenul kiürül a szervezetből. Nem mellesleg ugyanez a vegyület használatos az eddig is alkalmazott védőoltásokban is.

- nem tesztelték várandós nőkön. Így van, mint ahogyan a világon bárhol, és bármilyen készítményről legyen is szó. SOHA nem tesztelnek várandós nőkkel!

-Ezen csak az x.y. cég húz hasznot aki gyártja. Hát az a helyzet, hogy más oltóanyagot vagy gyógyszert se ingyen állítanak elő, de talán már feltűnt.

2009. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kedves utolsó válaszolótól kérdezném,hogy ajánlatos akkor oltatni ha szoptatunk,vagy pocakosak vagyunk?
2009. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!