Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segithetnék rajta? Már...

Hogyan segithetnék rajta? Már 4 napja nem kakilt.

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapos a kisfiam, eddig minden nap volt kaki a pelusban, de most már 4. napja semmi. Sokat pisil, és pukizik is. Lázmérővel próbáltam segiteni, de nem sikerült úgy se. Ötletek? Gyógyszertárban van valami készitmény ilyen panaszra?
2013. nov. 26. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd fog kakilni,minek zargatni?Nekem is volt hogy 3-4napot nem kakilt,aztán meg a 4-5.napon vagy 6x.
2013. nov. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

anyatejes vagy tápszeres?

mert anyatejes babáknál ez természetes. az én fiam volt hogy 9 napig nem kakilt! de pukizott nagyon büdöseket, meg aztán bepótolta. már engem zavart nagyon hogy nem kakil szegény, de a védőnő is meg a gyerekorvos is azt mondta hogy még éppen belefér. adjak neki meleg vizet, és majd fog.

2013. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én védőnő ismerősömmel beszélgettem erről és ő azt mondta, hogy a 4. napon már azért célszerű segíteni neki, ha egyébként nem jellemző, hogy napokig nincs kaki. Glicerines kúpot ajánlott. Már csak azért is, mert ha több napig nincsen kaki, akkor bekeményedhet, és fájdalmas is lehet...

Ingert kelt, mellette pedig síkosít, tehát ha ha keményebb lenne, akkor sem fog fájni neki...

2013. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, ez normalis. 3 honapos baba siman szekelhet 4-naponta. Az en (tapszeres) fiam szinte percre pontosan tojt minden negyedik nap. Egyetlenegyszer adtam neki egy deci kamillateat (uresen, cukor, citrom stb nelkul), az kimeletesen beinditja (tehat nem megfosatja), szerintem kar gyogyszerezni a gyereket, ha nem muszaj.
2013. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. azért kérdeztem hogy anyatejes vagy tápszeres-e, mert az anyatejes képes annyira felhasználni az anyatejet, hogy csak pisi marad belőle. ezért nem kell aggódni, az anyatejesnél ez nem székrekedés. én csak azt írom amit nekem a védőnő és a gyerekorvos mondott.
2013. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma végre sikerült neki és nem kellett adnom semmit sem szerencsére! Igen, anyatejes, csak furcsa volt hogy eddig minden nap volt kaki is, most meg 4 napig nem. De megnyugodtam, ezek szerint ez normális.
2013. nov. 26. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!