Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha higítom a tápszert nem fog...

Ha higítom a tápszert nem fog ugy hízni a babám?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom. 5420 grammal és 54 centivel született. Most 5900 gramm és 58 centi. Kevés a tejem ezért tápszert kell adnom neki. Eddig 120 milit evett de a napokban 150-et kér. A védőnő mondta hogy kicsit sok ez a hízás és ajánlotta hogy próbáljam meg higíttani a tápszert. A 150 milihez 5 kanál tápszer kell eredetileg ha higítom akkor 150 milihez 4 kanállal rakok.

Nektek mennyit hízott a babátok másfél hónap alatt? Ha higíttom nem fog úgy hízni a babám? Mi a véleményetek a higíttásról?


2013. nov. 27. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne hígítsd. Ha éhes, had egyen!

Az én fiam 4450-el született, 6 hetesen 6400gramm volt.

Senki nem mondta egy szóval sem, hogy kövér, ne adjak neki annyit.

Az első 3 hónapban havi 1 kilót híznak a babák kb, szóval ez teljesen átlagos! Volt hogy 1,5 kg hízott egy hónap alatt, senki nem tette szóvá!

Majd ha elkezd mozogni, forgolódni, lelassul a hízás, akkor meg majd azon aggódtok, hogy csak 250 grammot hízott egy hónap alatt!

A 150mili nem sok egy 1,5 hónapos babának!

2013. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha hígítod lehet hamarabb meg is fog éhezni, akkor meg többször eszik egy nap.
2013. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem se hígítsd! A dobozon kifejezetten rajta van, hogy nem szabad ezt csinálni! Arányosan lehet növelni vagy csökkenteni! Lehet, hogy most csak átmenetileg éhesebb!
2013. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3850grammal született. A második hónapban 1.5 kilót hízott tápszertől. Azt mondta az orvos h ne adjak neki annyit enni... Hát magyarázd meg egy 2 hónaposnak hogy nem ehet annyit. Én csökkentettem a tápszert, 150-hez 4 kanállal adtam kivéve a vacsoráját mert ott megkapta 5 kanállal. A kisfiam 2 óránként evett, közölték h azt is változtassam 4 órára. Meg sem próbáltam... :) Annyi hogy igyekeztem mindig picit húzni az időt így szépen lassan eljutottunk 2.5 óránkénti evésre. A súlya innentől kezdve normalizálódott és pont eleget hízott hónapról hónapra.
2013. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A lányom általában 3-4 óránként eszik. Éjjel van hogy 5-6.

Mert ha belegondolsz akkor ugyannyit eszik, ugyanugy telitödik a kis gyomra csak kevesebbet fog hizni-ezt mondta a védőnöm.

2013. nov. 27. 17:38
 6/16 anonim ***** válasza:
a fiam 3640 grammal 56 centivel született, most 4460 gramm és 59 centi, először csak anyatejet kapott, aztán kellett pótlásnak a tápszer, most már szinte csak tápszert kap. először nem higítottam, hát rengeteg fogyott, napi 7 evéshez. el kellett vinnem dokihoz, megmérte, és azt mondta hogy hogy hízott 2 hét alatt több mint fél kilót? mondom jó az étvágya, miért mennyit eszik? hát olyan 130-150 miliket de volt hogy bevágta a 170-et, de nem egyszerre. jött a duma, jajj anyuka annyit nem szabad, 100nál többet nem szabad egy ekkora babának. mondom doktornő, ha éhes hadd egyen, nem fogom éheztetni, ha nem kéri kiköpi a cumit. most higítom 2 napja, egy kanállal kevesebbet teszek bele. baja nem lesz, éhes nem marad mert a mennyiség megvan, ugyanúgy eltelíti a pocakját, csak nem hízik tőle olyan mértékben.
2013. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! mennyi idős a babád? Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok vele igy és más is higítja a tápszert.
2013. nov. 27. 18:05
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát ez egy agyrém! Le vagyok döbbenve, hogy a tápszert hígitani....pláne egy 6 hetes babánál. Jó hogy fogyókúrára nem fogatják veled! Ne haragudj, de nem kis babád született! 5,4kg-val született, és most mindenki csodálkozik, hogy sokat eszik?! Kell neki, szüksége van rá. Hagy egyen! Én bő egy évig ezt hallgattam, hogy sokat eszik, jaj így, jaj úgy! És egy egészséges legényke lett belőle. Ne hígitsd! Ha neki ez kell, hagy egye. Lesz idő, amikor nem kell majd neki ennyi, most viszont szükség van rá! Az én gyerekem volt, hogy összeszipákolt 100ml tejcsit, de azért még rányomott egy 120-150 tápit hasonló korban. Sosem fordult meg a fejemben, hogy boszorkánykonyhát nyissak. Ha nem kell neki annyi tápi, az úgyis kijön belőle, de most kell neki!
2013. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát itt igen megoszlanak a vélemények :)

Megpróbálom és ha nem válik be akkor nem higíttom. Baja nem lessz tölle...

Köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 27. 18:42
 10/16 anonim ***** válasza:
6 hét alatt 480 gr-ot hízott? Az nagyon kevés. Nem is értem a védőnődet.
2013. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!