Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vissza lehet szokni táprol...

Vissza lehet szokni táprol szopira? Sjnos kénytelen vagyok antibiotikumot szedni, pár napra tápszert fogok adni a babámnak. Vajon elfogadja a tápot és nem lesz gondt pár nap után amikor ujbol szoptatni akarom?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ehes, megeszi. nem kell ezt tulaggodni, ok meg egyszeruen mukodnek...
2013. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De ha tényleg szoptatni akarod utána, fejned kell, amíg szeded az antibiót!
2013. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudnának olyan antibiotikumot felírni, amivel szoptatni is lehet?? Az jobb megoldás lett volna, na mindegy.


Elfogadni el fogja a tápszert, ha éhes lesz, még akkor is, ha eleinte lesz ellenállás. Valószínűleg megviseli majd, hogy nem kaphat cicit. Ha van türelmed abban a pár napban, akkor kapja inkább kanálból vagy pohárból a tápszert, hogy ne szokjon rá a cumisüvegre, mert abból más technikával kell enni, és nehezítheti a visszaszokást. Fejni mindenképpen kell, különben elapad a tej. A visszaszokásnál is türelmesnek kell lenni, mert először lehet lustaságból, vagy "sértődöttségből", nem akar majd ciciről enni.

2013. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hetes korától két hétig cumizott-tápozott, mert kórházban voltam. Simán visszaszokott, de védőnő meg gyerekorvos is "csodájára járt". Hozzáteszem, utálta a tápszert és nagyon nehéz volt az első pár nap az etetés.
2013. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudom megállni az off-ot: Úgy tudom, az Augmentint lehet szedni szoptatáskor is. Kérdezz szoptatási tanácsadót. Ha megnézed a listájukat, (www.ibclc.hu) van olyan aki aneszeziológus végzettségű orvos, én mondig őt hívom, ha gyógyszert kell szednem. Tudnak tanácsot adni arra is, hogy hogyan lehet összeegyeztetni a kettőt. Egy barátnőm úgy csinálta, hogy mindig a gyógyszer bevétele előtt szoptatott, a gyógyszer bevétele után 1,5-2 órával lefejte a tejet és csak utána szoptatott újra. Macerás, de pár napoig ki lehet bírni.
2013. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, fejjél előre és fagyaszd le. Legalább napi egyszer kapjon tejet, ha több nincs is. Aztán addig is fejjél folyamatosan amíg nem szoptathatsz, hogy megmaradjon a termelés, csak azt ugye öntsd ki.
2013. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve ha pótlást adsz neki akkor nem cumisüvegből tedd. Pohár kanál és társaival, hogy ne zavarjon be a cumi később.
2013. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!