Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a száraz folt...

Mi a különbség a száraz folt és az ekcéma között?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A száraz folt gondolom olyan helyi bőrelváltozás,amit mondjuk kidörzsölés, irritáció okozott. Az ekcémát miszont valamilyen allergén okozza, például tehéntejfehérje

De ebben nem vagyok biztos

2012. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez tiszta számomra is. A küllem-beli különbségre gondoltam.
2012. jan. 7. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi. Az ekcémának sok megjelenési formája van, lehet hólyagos, váladékozhat is, lehet száraz, pörkös, piros foltos, de lehet egybefüggő is, lehet sárgás is ha már kiszárad és pörkösödik, szóval azért ez nem teljesen egyértelmű dolog, legalábbis én nem biztos hogy el tudnám dönteni. A száraz folt az csak egy bizonyos helyen van ott, ahol irritáció éri, lehet kicsit piros is, de lehet hogy bőrszínű, csak olyan dorozmás, ahogy végigsimítod.

Ha több helyen is előfordul, akkor az inkább ekcéma lehet, vagy esetleg allergia.

Ha nem vagy biztos benne inkább mutasd meg bőrgyógyásznak, vagy esetleg a gyerekorvosnak, mert akár gombás dolog is lehet, ki tudja

2012. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!