Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök ebédre 1,5 év...

Miket főztök ebédre 1,5 év körüli babátoknak? Van még valaki aki külön főz neki?

Figyelt kérdés
Adjatok néhány ötletet, mit lehetne főzni, ami egészséges, sok vitamin van benne? Konkrét receptek érdekelnének. Lehet Nektek fura, de én még külön főzök neki még mindig, leginkább főzelékeket pl. brokkoli, karfiol, finomfőzelék, kelbimbó, spenót, sóska stb. tehát inkább zöldségekből, 2 okból egyrészt mert még 1 évesen 1 foga volt, most már 9, másrészt, hogy ezeket egészségesebbnek tartom, mint amit pl. mi eszünk pl. túrós tészta, rakott krumpli stb. Remélem értitek mire gondolok, azt tartom szem előtt, hogy elég vitamint vigyek be neki, amúgy jó evő, mindent megeszik amit főzök neki ugye főként főzelékeket, persze evett már nokedlit husival is. Túlzásba viszem, hogy még külön főzök neki szerintetek?
2013. nov. 28. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy tulzasba viszed, a te dolgid, te tudod. En nem foztem nekik kulon ennyi idosen, sot mar korabban sem ettek meg a kulon nekik fozott etelt, ha lattak, hogy a mi tanyerunkon mas kaja van. Azt kertek, amit masok is esznek.
2013. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges ekkora gyereknek külön főzni, de ha Te így szeretnéd, csináld. Az én fiam 11 hónaposan elkezdte azt enni, amit mi, biztos vagyok benne, hogy így 1,5 évesen nem is kellene neki más. Nálunk például pont húsleves és rakott krumpli lesz ma. Imádja. Mikor akarod egyébként megismertetni a felnőtt ételekkel? Mert ha előbb nem is, de az óvodában már biztos nem fognak neki külön főzni és nehogy ne egye meg a rendes ételeket.
2013. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem főzök neki külön. Egy pár hónapja még csináltam, hogy a mi főzelékünkből kivettem neki és másképp sűrítettem, de már nem. Mi is elég sok zöldséget eszünk, főzelékeket is, rendszeresen, nem nehéz-húsos ételeket főzök. De igényli is, hogy a miénkből kapjon, mutogat át a tányérunkra és közli, hogy hammahamma, ennek meg ki tud ellenállni? (A paprikás csirke+nokedli volt az egyik étel, amivel a nagyobbikat sikerült rávenni, hogy babapempő helyett rendes ételeket is kóstoljon meg.)
2013. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk 14hónapos lesz csak,de tut ifogok neki 18hónaposan is külön főzni,mert párom válogatós,nem sok félét szeret,de én sem.És mivel a kicsinek fontos a változatos étkezés,biztosan fog külön kapni spenótot pl,amit mi nem szeretünk,de ő igen.
2013. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy a főzéssel (hőkezelés miatt) pont elbomlik az összes vitamin a zöldségekből a főzelékekben?

Tehát inkább lisztet kap így, azaz jó sok szénhidrátot, "kiherélt" zöldséggel.


Ha tényleg a vitamintartalomra mész, akkor óvatosan párold a zöldséget és köretként add.

2013. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Hát, nem kaptál sok segítséget receptek tekintetében. Én maximálisan megértem, hogy nem tartod elég egészségesnek a saját ételeiteket a kicsinek! Ő még "csak" 1,5 éves, messze nem felnőtt! Más igényei vannak a szervezetének.

Viszont én is így látom, ahogy a többiek írták, hogy mire elkészül egy főzelék, vagy leveszöldség, már túl sok vitamintartalma nem marad :( Én ezért adok még neki 2 étkezésnél üveges bébiételt, a többinél meg eszik a mi kajánkból (mert az nagyon érdekli), illetve gyümölcsöt(szőlő, banán, alma, és amit épp tudok venni)-imádja harapni-rágni őket, pedig még csak 5 fogacskája van :)

Talán a köztes megoldás, hogy párolt zöldség köretet adsz neki, abban talán marad még valami (biztos vagyok benne, hogy több, mint egy leveszöldségben!).

Ami még segíthet a vitamindús étkezésben, az a tejital (reggel, este).

2013. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat! Hát igen, nem kaptam sok receptötletet, pont arra lennék kíváncsi mit lehetne mást, egészségesebbet főzni, mint a hagyományos felnőtt kaják, hogy túrós tészta, pörkölt stb. Szóval várom továbbra is az ötleteket!!!

Amúgy meg félreérthető voltam, mert a főzelék nálam azt jelenti, hogy krumplival sűrítem, azt főzöm csak vízben, a többi zöldséget, pedig felette párolom pl. brokkoli, karfiol stb. és mindezt összeturmixolom főzeléknek, aztán teszek bele egy kocka husit, tehát, mint a hagyományos bébikaják. Nekem ezeket szereti, meg is eszi.

De tényleg szeretnék már nem ilyet adni neki hamarosan, ezért várom a recepteket, hogy induljak neki. Köszi!

2013. nov. 29. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem főzök neki külön, mi ilyeneket eszünk:


Avokádós csirke: avokádót összenyomkodsz, vagy akár pürésítesz pici sóval és rozmaringgal, utána csirkemellkockákat sütsz hozzá (mi ezt currys-korianderes fűszerrel szoktuk, nagyon szereti a kislányunk, de ő másfél éves, egy évesen még lehet, hogy natúrabban kapta volna).


Halas tészta: póréhagymát vajon megpárolsz, utána valamilyen friss tengerihalfilét is pirítasz rajta, a végén fűszerezed: só, bors, kakukkfű szokott nálunk rákerülni. Korábban rizs- mostanában mandulatejszínnel szoktam felönteni a végén, de csak mert az én lányom érzékeny a tejre, sima tejszín is jó hozzá. Ezután színes-állatos tésztára kerül, ezt is nagyon szereti.


Ez a halpogácsa is nagyon bevált nálunk (szószostól, mindenestől nagyon szeretjük): [link]


Ezek a lányom kedvencei, de gyakran szoktam rakott brokkolit készíteni, májpástétomot muffin formában (ilyesmi tegnap is volt a Hal a tortán-ban), kelt tésztában sülve, házi pizza is sokszor van, szoktam kínai csirkemell falatokat (palacsintatésztaszerű löttyben megmártok csirkemellet, ezután kisül és szójaszószos ketchupba forgatom, magunknak csípősen, neki nem).


Mi ilyesmiket eszünk, több most nem jut eszembe, pedig nyilván sok van még, de ezeket nagyon szereti a kiscsaj. Mindegyik könnyen ehető nekik is villával, az én lányomat ugyanis már nem lehet etetni, csak akkor eszik, ha ő egyedül csinálhatja.


Pont másfél éves a lányom, egy éves kora óta eszi, amit mi.

2013. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Külön főzök, 16 hónapos , tejfehérje és tojásfehérje érzékeny. Eszem ágában sincs 3 félét főzni. A férjemnek rendelem a munkahelyére, magamnak itthonra és a fiamnak főzök. Párolóban párolom a zöldségeket, ebből lesz főzelék vagy köret rizzsel, nagyon szereti a sok zöldséges sűrű leveseket, amiket egyedül tud kanalazni, most azok a menő kaják :)
2013. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!