Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz a kisbabámmal?

Mi lesz a kisbabámmal?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 honapos és sajnos meg kell müteni nem tudom tovább halogatni.két nap a korház mi lesz vele apa sokáig dolgozik nem sokat látja mamája is ot se nagyon ismeri.annyira félek hogy itt kell hagynom.a másik a szoptatás hagyjam abba válasszam le és adjak neki tápszert vagy fejjek a korűházban adig ugye marad a cumisüveg és utánna tudnám még szoptatni vagy ez lehetetlen.teljesen tanácstalan vagyok.
2013. nov. 29. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem mégy a kórházba, legyen vele a mama, hogy egymáshoz szokjanak. A szoptatást ne hagy abba, a maradékot fagyaszd le. Két napot kibír nélküled is a babád. 2 hónaposan már nem olyan picike.
2013. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz értelmezni a kérdésedet, mert az egész szöveg egyben van! Nem leszel bent a kórházban a két hónapos gyerekeddel? Ha ott leszel, nyugodtan tudod szoptatni, nem kell elválasztani. Mivel fogják műteni?
2013. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
bocsánat ha kicsit érthetetlen voltam a kisbaba nem lesz velem és mütét is altatásban megy szoval egy darabig nem szoptathatom azt nem tudom mrddig majd az orvossal megbeszélem tej van lefagyasztva de azt sem tudom hogy elfogadja e egy pár kortyot már probáltam neki adni nem nagyon tetszet neki.sokan azt mondják szoptassam tápsszere mert utánna ugysem fogom tudni szoptatni.
2013. nov. 29. 09:56
 4/11 A kérdező kommentje:
ja és engem fognak müteni csak azt nem tudom a babám hogy fogja birni nélkülem és cici nélkül már tiszta ideg vagyok.
2013. nov. 29. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Tagold már az írásodat, ponttal, vesszővel, nagy betűvel ...stb... Téged fognak műteni? Az eredeti kérdésből az derült ki, hogy a gyereket. Mi a kérdésed?
2013. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kit műtenek?

Kivel lesz a gyerek? Jól értem a nagymamával?

Mivel műtik azt akit műtenek?

Mit mond az orvos, mennyi ideig nem lehet szoptatni?

2013. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mégegyszer bocsi.engem mütenek.a baba itthon lesz nem tudom kivel és hogy fogja birni nélkülem. szerintetek elmarad majd,válasszam le a ciciröl?adjak neki tápszert mert utánna már ugysem fogja elfogadni a cicit ?szerintetek lehet még utánna kizárolag anyatejes?
2013. nov. 29. 10:18
 8/11 A kérdező kommentje:
pajzsmirigy cisztával mütenek és utánna azt mondják nehéz az evés ivás.altatoszer nem tudom hogy mennyi idö mig kiürül a szervezből még az altato orvossal nem beszéltünk.azt mondták ö majd a mütét ellött kérdez ki mégegyszer tényleg ne haragudjatok már rám tényleg elég hülye vagyok.
2013. nov. 29. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem akarlak megbántani, de ha már kérdést teszel fel, akkor használj már egyéb írásjelet is, mert így egy többsoros, értelmezhetetlen katyvasz lesz belőle.


A válaszom: nem lesz semmi baja a kisbabádnak a műtéted ideje alatt, mert egyrészt még nagyon pici, így sokat nem fog fel a világból, a napjai nagy részét evéssel és alvással fogja tölteni. Ilyenformán szinte mindegy, hogy ki van vele, a lényeg, hogy aki vele van, az bánjon vele szeretettel, cserélje a pelusát, ringassa, simogassa, enni adjon neki. Apukája pedig ha este hazamegy, szintén tud vele talán foglalkozni, illetve ő biztosan minden információt a napi tevékenységéről átad neked.


Amíg nem mégy kórházba, addig szoptasd a kicsit, fejj, fagyaszd le, a kórházi időd alatt ezt oda tudják neki adni cumisüvegből, de hidd el, nem történik tragédia, ha tápszert kap.


Hazatérve még mindig tudsz szoptatni, ha nem leszel gyógyszerezés alatt, nem kell rögtön azt hinni, hogy ha pár napig cumisüveget kap a baba, akkor onnantól kezdve vége a szoptatásnak. Lehet, hogy nehezebb lesz, lehet, hogy semmi probléma nem lesz ez a pár nap átmeneti idő.


Az én babám volt kórházban, addig cumisüvegezett, mikor hazavittem, gond nélkül visszafogadta a szoptatást. Minden a gyermektől függ.

2013. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előszőr az orvossal kellene beszélned, hogy kb mikor lehetne esélyed arra, hogy szoptasd a babádat. Utána te eldöntheted, hogy mennyi energiát fektetsz bele, hogy legyen tejed. Mert ha azt mondják, hogy van esélyed a 3dik 4dik napon vissza állni a szoptatásra akkor én valószínűleg megtenném, de ha azt mondanák hogy a műtét után kellene gyógyszert szednem még amivel nem lehet és azt sokáig kellene szednem akkor hagynám. Mert szerintem 1-2 hét után ha cumisüvegből adjátok majd a kaját akkor nem fogja a melledet elfogadni. Vagy ami megoldás, hogy pohárból próbálod etetni, hogy ne zavarjon be a cumi vagy a cumisüveg.
2013. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!