Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Mindenkinek ilyen...

Segítség! Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisfiam. Minden nap egy káosz. A legnagyobb probléma az elalvással van. 3-4 óránként eszik, nem ébresztem, amikor jelez, hogy enne, akkor etetem. Amikor befejezi az evést abban a pillanatban elkezd sírni. Megnyugtatom, de nyűglődik tovább.(Tényleg nyűglődés,hasfájás volt az elején, tápszert váltottunk, azóta jobb) A kiságyban nem marad meg, csak ha már nagyon mély alvás közben rakom be. Ha csak éppen elaludt és úgy teszem ágyba akkor kipattan a szeme és jön a nyűglődés. Ha fölveszem akkor is sír egy ideig, aztán megnyugszik, már majdnem alszik amikor megint fölébred és kezdődik minden elölről. Ez így megy kb 2-2,5 órán keresztül. Jó esetben marad 1 óra következő evésig, ez idő alatt kellene aludnom, meg napközben tenni a dolgom. A baj az, hogy ezt hajnalban és reggel csinálja leginkább. Napközben a nappaliban van velem, a szopi párnán fekszik, ott néha el is alszik. Néha megpróbálom betenni ilyenkor a kiságyba, van hogy sikerrel járok, de legtöbbször felébred, és kezdhetem a nyugtatást elölről. Tudom, hogy van ébrenléti szakasz is, úgy tűnik nálunk hajnalban, de ilyenkor még nem tudom lefoglalni semmivel ezért megy szerintem a nyűglődés. A baj az, hogy reggelre átlendülök a holtponton, fáradt vagyok, de nem tudok elaludni, mikor ő is végre elaludt egy kicsit. Többen mondják, hogy hagyjam sírni, de egyszerűen nem megy. Megszakad a szívem és azon jár az agyam, hogy mi van, ha mégis fáj valamije én meg magára hagyom. Úgy érzem, hogy a napjaim etetésből és nyűglődésből állnak egy kicsike kis alvással. Rengeteg kétség van bennem, hogy be tudom-e majd szoktatni az ágyába, hogy el tud-e majd aludni valamikor egyedül az ágyában, vagy mindig ringatnom kell, lesz-e egyszer egy napirend, éjszaka alvással nappal ébrenléttel ...

Tudom, hogy még picike, és hogy minden baba más, de aki volt hasonló helyzetben mit csinált ilyenkor, és mikor kezdett javulni a helyzet?


2013. nov. 30. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia.Nálunk ez az első hónapban volt így.Hasfájós volt a kisfiam.Kipróbáltunk 2 fajta cseppet meg egy fajta teát hasfájásra,de azok csak fokozták a hasfájását.Éjszakának idején 2 óra hosszáig altattam.Napközben is rengetegszer felkelt és altatnom kellett.Majd miután betöltötte az egy hónapot,jobb lett.Nekem akkor még anyatejes volt.Szerintem próbálj ki te is valamilyen cseppet,és nyugodt szívvel merem ajánlani a BioGaia Baby cseppet,mi azt használjuk már vagy 3 hónapja és nem hasfájós azóta a kisfiam.2 és fél hós korától tápszeres lett,és a tápszertől újra hasfájós lett,akkor ajánlotta a gyerekorvos ezt a cseppet,meg speciális tápszert kap a mai napig.Minden jó lett.Sajnos az eleje az ilyen,nagyon nehéz(nekünk is elég gáz volt),pláne,hogy még egy ilyen kicsi babánál nincs beállva az,hogy mikor van éjjel és mikor van nappal.De hidd el,nemsokára javulni fog a helyzet!!Én is állandóan dőltem ki a fáradtságtól,napközben ha elaludt a kisfiam mindig kihasználtam és én is kidőltem.Kb 4 hónapos volt már a kisfiam,amikor végig bírtam talpalni a nappalokat alvás nélkül :/ Kitartást neked és sok boldogságot a picihez.


7 hós fiú anyukája

2013. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tudom nagyon nehez en mar egy 3eves naggyal vegig csinaltam mar es most a fiammal. Probalj meg valami rendszert belevinni a napokba. En igeny szerint szoptatok,de delelott vegzem most mar a munkat delben en is lefekszem a gxerekekkel pihenni, rs delutsn jatek ido.A legelejen hagytam a csudaba a hazimunkat akkor csinaltam amikor a parom hazaert es ket etetes kozott valamennyit de ha nemferz bele hat nem nem doltem a kardomba. En napkozben van egy idoszak amikor mar nem engedtem aludni ez szepen tolodik elore. Amikor ilyen pici volt akkor furdes elott egy fel oraval nerm engedtem aludni. Akkor tornaztattam enekeltem neki es a novere is szeretgethette. Aztan furdes szopi es o letettem aludni. Az altatasba nem tudok tanacsot adni,mert a gyerekeim maguktol alszanak reggelok 8tol. Ha valami miatt nem aludnanak el es tudom,hogy amugy minden ok akkor oda ulok hozzajuk es eneklek nekik es simogatom a hatat. Ha nagyon nem nyugszik meg akkor kiveszem megnyugtatom megpuszilom es ugy teszem vissza. Fiam aki 3honapos soha nem aludt olyan melyen,hogy ne vette volna eszre,hogy letettem. Nem tudom,hogy hogyan zajlanak az estek meg a napok de tegyel kulombseget koztuk. Napkozben legyen egy alapzaj nem azt mondom,ha alszik akkor uvoltson a tv de akkor tudjal mosogatni pakolni ugy,hogy ne kelljen majd kesobb fel. Ha ejjel felebred csak kis villanyt olsd fel vagy ha lehet akkor egyaltalsn ne kapcsoj lampast. Ha nem muszaly ne tedd tisztaba ot. Csak akkor, has bekakil vagy atazott volnas. Elnezest,hogy ekezetek nelkul irok csak telefonrol irok igy nerm tudok ugy irni.
2013. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Masodik valaszolo vagyok egy 3 honaposd fiu es egy3honapos nagylasny anyukaja
2013. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elalszik,ne tedd le rögtön a kiságyba,várd meg,míg mélyebb ciklusba ér,várj 10-15 percet.Egyelőre most ez jutott az eszembe.
2013. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha tudnád mennyire ismeros!!!

Nekem már 4,5 hos a fiam, de az első 6 hetet nem csinalnam újra.

Én éjjel 3* aludtam 1,5 órát. Már ha rögtön el tudtam aludni. Ugyanez volt mint nálatok. Nálunk 3 hosan múlt el a hasfajas.

Én bevallom, ki is készültem az elején! Igaz sírni nem sírtam, de a határán sokszor voltam. :-(

DE!!! Egyre jobb lesz! Tudom, most ezt nehéz elhinni... :-)

Annyi, h valószínűleg ha most ringatva altatod ezt így fogja megszokni.

Én nappal már le tudom úgy tenni, h nem kell mély álomba ringatnom, de este/éjjel még mindig úgy teszek. (20-30 perc) igaz, ez azért is van így, mert nappal cumival alszik az oldalán, v a hátán. Éjjel ahhoz szokott hozzá h hason alszik, ez a póz viszont alkalmatlan a cumihoz, így akkor csak az altatashoz használom. Mikor latom h elaludt kicsempeszem a szájából és altatom tovább.

A cumit egyébként te probaltad már? Nagyon hasznos találmány! :-) én sem kezdettől használom, pedig nagyon meg tudja nyugtatani a babákat.

Szóval kitartás, kb még ennyi idő, és fokozatosan javulni fog a helyzet!

2013. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
nalunk ugyanez volt,most 3 honapos.vegen nem tettem le mert egybol felebredt es nem aludtunk semmit.rajtam aludt ,megtanultam mozdulatlanul aludni,ez is jobb mint a semmi.
2013. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ki szoktam várni a 15-20 percet mielőtt beteszem az ágyba, de van hogy felébred mielőtt betenném, így kezdődhet a nyugtatás, altatás és a 15-20 perc elölről.

A cumit próbálom adni neki, meg is nyugtatja, csak nagyon hamar kiköpi, folyton mellette kell lennem visszaadni.

Azzal nem is lenne bajom, hogy ringatva alszik el, ha elaludna és utána le tudnám tenni, de sajnos nem így van.

Egyelőre el sem tudom képzelni, hogy hogyan és mikor fog az ágyba szokni ( most is itt alszik a nappaliban mellettem a szopi párnán) és hogy mikor és hogyan fog kialakulni hogy nappal legyen inkább ébren, ne este és ha ébren van ne nyűgösködjön, hanem foglalja el magát ( gondolom ez akkor lesz, ha elkezdi látni a tárgyakat, jàtékokat és azokkal el lesz egy ideig)

2013. nov. 30. 16:06
 8/18 anonim ***** válasza:

A cumit a fiam a mai napig kikopi. Sőt, csak a hagyományos cseresznye cumit tudja megtartani.

Nappal, mikor.cumival alszik, oldalt, én ki szoktam támasztani pelussal. :-) próbáld ki, hátha nalatok is beválik. :-)

A nappali alvasi szokásai két hó körül.kezdtek változni. Addig szinte semmit nem aludt nappal. Most átlag egy órákat alszik négyszer egy nap.

Tényleg változni fog a viselkedése, ne aggódj!


5-ös voltam

2013. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a fiam 7 hetes de még most is ugyanez van nálunk is. én napközben próbálom lefárasztani, 2 evést (1-et délelőtt, 1-et kora délután) kiszúrok és akkor próbálom lefoglalni, sétálunk, táncolunk, tornázunk és már kezd hozzászokni ehhez. 2 hete szoktatom így és általában estére elfárad így átalussza az éjszakát, először 5-6 órát alszik utána pedig 3-4-et aztán már reggel is van. 6-7 között fürdetem, evés alvás, kicsit nehezen alszik, akkor berakom a kiságyba és ott próbálom elaltatni, nagyon közel hajolok az arcához beszélek hozzá halkan simogatom a homlokát és a szemét és hogy ne hadonásszon a másik kezemmel útját állom a kezeinek az arca felé hogy ne verje ki a cumit a szájából. és ha nyüglődik mikor megébred, nem kelek fel egyből hozzá és hozzászokott hogy olyankor vissza kell aludni.
2013. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
amikor evett, utána nincs kaki? Mármint nálunk a hasfájás mellett ez volt még a másik, hogy rendszerint ugye ilyenkor indult be az emésztése és amíg nem volt meg a "nagy rotty" addig semmi sem volt jó...nekünk a pihenőszék volt a megváltás, mert abban nagyon jól tudott kakilni, el is neveztük kakiszéknek :) evés után betettem oda, ott elnézelődött, megvolt a rotty, utána peluscsere, és talán egy kis játék, nézelődés a játszószőnyegen, ha még bírta...de általában nem, és ilyenkor jött a járkálás, kézben altatás, stb....de elmúlt :) 7,5 hós kislány anyukája
2013. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!