Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek gond nélkül ment...

Mindenkinek gond nélkül ment 1 éves korban a tejre való átállás reggel, este?

Figyelt kérdés
9 hónapig anyatej-tápszeres volt a babám, aztán már csak tápszert iszik reggel, este. 1 éves múlt és gondoltam kipróbálunk egy junior tejitalt (volt mintám belőle otthon). És egy korty után nem kérte tovább! Utána már a tápszeres cumit sem fogadta el. Gond nélkül ment mindenkinek az átállás, vagy azért más baba sem itta meg elsőre? Próbáljak meg másfajta tejitalt, vagy az állaga is más és ezért más cumifejet vegyek? Szívesen fogadok minden tapasztalatot!
2013. szept. 30. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem ment elsőre egyik kisfiamnál sem.Én úgy csináltam, hogy a tápszer/tejitalhoz folyamatosan egyre több tejet töltöttem. Először csak mondjuk 180 ml-ből 30 volt a tej, a többi tápszer. Majd mivel így megitták, egy-két héten belül már csak tejet ittak.
2013. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötlet, köszönöm!
2013. szept. 30. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell neki cumisüveg már.Lányom a tejet jobban szereti,mint a tápszert.És mivel én 8-10hós koráig szenvedtem a cumisüveges tápszerezéssel,így 10hósan már tejpéppel kapta a tápszert kanállal és mindenféle folyadékot szívószállal iszik kb 6hós korától.Én nem adok neki tejitalt,gondolom milyen finom lehet az is,kb mint a tápszerek.Mondjuk lányom most lesz 1 éves a héten,de vizezet tejet kap már néha,meg rendeset is és szereti,semmi baja nincs tőle.Én a cumisüvegeit el is tettem már neki pár hete,nem fogom visszaszoktatni rá már.
2013. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár nem tejitalt, hanem tejet kezdtem adni a az anyatej/tápszer után (vegyesen volt). Először csak kis adagban, majd kb. 20-30 ml-rel mindig többet, mint előző nap. Egy hét alatt átállt teljesen. Ha nem mindenevő a babád, akkor lassabb ütemben is csinálhatod ugyanezt, hogy pár napig ugyanaz az arány.
2013. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm lányok. Tök logikus amit írtok, nem is értem, hogy nem esett le nekem is, hiszen idáig is mindent szép fokozatosan vezettünk be! Hálás vagyok a felvilágosításért :)
2013. szept. 30. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: én is innen vettem akkoriban az ötletet:)
2013. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos fiamnak 2 este próbáltam ezt a feles (félig tej félig tápszer) módszert. Megitta szépen, az ízével nem volt gondja, viszont azon a két éjszakán nem aludtunk. Csak hánykolódott, forgolódott. Szerintem fájt a pocija a tejtől, mert azóta nem adom neki, és rendesen alszik.

Nappal nem tudok adni neki, mert akkor nem issza meg a tápszert, sem cumisüvegből, sem az itatójából. Csak elalváshoz, és éjszaka hajlandó inni. Fogalmam sincs, hogy fogunk így átállni a tejre.

2013. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ne is fele-fele arányban kezd, az valóban hirtelen váltás lehet egy kis pocaknak, hanem lépésről-lépésre, 20-30 ml-enként emeld mindig a tej adagját, annyival csökkentve a tápszerét.
2013. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!