Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám nappal alszik...

3 hetes babám nappal alszik és éjszaka-hajnalban van ébren. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Igény szerint etetem, nem ébresztgetem. Kb 3 óránként eszik, van hogy 4 órát is kibír. Hajnali-2-től reggel 8-9ig ébren van fél órás alvásokkal, ha leteszem az ágyba sír, az ölemben is sír, aztán egy idő után megnyugszik, van hogy el is alszik kicsit, aztán megint felébred és kezdődik elölről, és már jön is a következő etetés. Délelőtt és délután meg alszik mint a bunda, van hogy 3 órát is egyhuzamban. Hogy lehetne ezt megfordítani? Ébresztgetni nem akarom, mert csak még nyűgösebb lesz. Lekötni még nem tudom,mert nem nagyon érdekli még semmi. Éjjel sötétben és csöndben van, nappal világosban és megy a tv, de ez nem különösen hatja meg.
2013. nov. 30. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus esete annak, amikor egy baba felcseréli az éjszakát a nappallal. Nem olyan ritka jelenség. És magától visszaáll a baba a normális életmódra.:)

A fiúnk is csinálta egy ideig ennyi idősen, de ő is visszaállt teljesen magától.

2013. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.A lányomnál is ez volt.Ő is felcserélte a napszakokat,aztán olyan 5-6 hetes korában leszokott róla magától.Helyre állt a 'rend'.Aztán olyan 7-8 hetesen már átaludta az éjszakákat is.:)Most 4 és fél hós nagylány.:)
2013. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ébreszd napközben, mert ebből szerintem gond lesz. Én fürdés előtt x idővel előtte nem engedem, hogy aludjon játszok vele éneklek mondókázok és társai. Fürdés után megvárja még a nagyomat rendbe teszem vacsorát adok neki utána őt megetettem és úgy teszem le aludni.
2013. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
enyém is ezt csinálta. én gonosz anya vagyok, de azt csináltam, hogy a fürdetés előtti etetés után már nem hagytam aludni. nem nem kell komoly dolgokra gondolni, de sétáltunk egyet a lakásban, majd fürdés után megmasszíroztam, aztán kicsit apa is járkált vele és etetés közben jól bealudt. ennyi idősen vezettem ezt be, és 1-2 hét múlva már 6-7 órát is aludt éjjel, 8 hetes korától meg 9-10 órát, 4 éves már, azóta se kelt éjjel csak mikor beteg volt.
2013. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az én lányom ugyanez volt, csak ő 2 és fél hónaposan kezdte, 2 hét múlva visszaállt magától, olyannyira, hogy onnantól kezdve átaludta az éjszakákat! :-) Csak kitartást tudok kívánni hozzá!! :-)
2013. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ezt csinálta ennyi idősen de nem rendszeresen csak heti 3-4szer. Kb 2 hónapos volt amikor ezt elhagyta de azóta is előfordul nagyon ritkán hogy felkel éjszaka és úgy gondolja h ő már kialudta magát, menjünk játszani. :) Sok mindent nem tudsz vele csinálni amig ilyen pici, ha nekiállsz nappal ébresztgetni akkor lehet h csak rosszabb lesz.

Kitartás. Szerintem 1-2hét és beáll az alvása.

2013. dec. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám egy hetes ès ugyanezt csinálja. Délelőtt 6-7 órát is alszik. Úgy ebresztem fel szopizni. Éjszaka a két etetés közötti időt végig sírja....Várom én is az ötleteket.
2013. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én fiam mikor ennyi idös volt ugyan ezt csinálta. én azt csináltam hogy reggel megfürdettem hogy azt idje hogy este van és nem aldt és estére elfáradt meg fürdettem megint és aludt is. azóta is igy van hamarosan 2 lesz
2014. jún. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!