Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet ébren tartani egy...

Mivel lehet ébren tartani egy egyhetes csecsemőt? Mit csináltok vele, hogy ne aludjon folyton és visszaálljon a nappal-éjszaka rendszere? A doki szerint ébresztgessem. De hogyan?

Figyelt kérdés

Kislányunk megfordította a napszakokat, egész nap szundizik, max. fenn van egy órát, éjjel viszont akkora szeme van, mint a kabátgomb, plusz fáj a hasa, így aztán csak ordít és ordít és ordít...A párom hosszú évek óta elkésett reggel a melóból, etetéstől etetésig ringattuk a babulit. Espumisan sem segített, mondjatok valamit, ami használ!


Köszönöm.


2013. szept. 17. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Infacol pl.Egyébként sajnos ezt inkább ki kell nőniük.Nem tudsz mit tenni,mivel éjjel fáj a hasa,nem tud aludni és ezért alszik nappal.Étkezésedre figyelj,ne egyél sok tejterméket,puffasztót,ha tápszeres,váltsatok tápszert.
2013. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hasfájàsra nekünk az infacol meg a hasmasszás jött be!Aludni meg hagyd.Nálunk a 4.hétre beállt magátòl....addìg énis nappal vele aludtam éjjel főztem:)
2013. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1 hetes a kicsi, és a párod évek óta elkésik? Nem értem az összefüggést.. na mindegy.

Ilyen kicsi még szinte egész nap alszik. Nem tudom mitől ébred fel éjjel, de nagyon fontos az esti rituálé, fürdés, pelus, kaja, fekvés. Ebből tudja, hogy alvás lesz.

Fektetés után én éjjel soha nem "beszélgettem" vele, csak egy sólámpa égett, ha ha volt valami gond (peluscsere, etetés, bukás, büfiztetés, stb.), néma csendben tettem a dolgomat, még csak nem is suttogtam hozzá, így hamar észlelte, hogy olyankor aludni "kell". Ilyenkor lehetőleg ne ringasd órákig. Próbáld így, remélhetőleg magától visszaáll.

2013. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2 napja kap tápszert, mert véresre szívta a mellem, viszont adok neki lefejt anyatejet is. Kell idő, amíg megszokja a tápszert, nem? Humana 1-et kap, pont azért, mert állítólag ebben van a legkevesebb fölösleges cucc.
2013. szept. 17. 11:38
 5/14 A kérdező kommentje:
A párom soha nem szokott elkésni melóból, amióta csak elkezdett dolgozni, ma reggel meg igen. Így értettem. Teljesen szétcsúsztunk az éjszaka.
2013. szept. 17. 11:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok baba HA tápszert kap.Fájhat a tápitól a hasa,de a tejcsitől is.
2013. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Babeli Zurzavar ***** válasza:
szerintem ebren tartani nem lehet es nem is kell! ha ebren tartod es a hasfajastol meg ejszaka sem tud aludni... hat az nagy kitolas Vele! nem hiszem hogy le lehetne vonni olyan messzemeno kovetkezteteseket 1 het utan h osszekeveri a napszakokat! most kezdett neletanulni a vilagba, nem gond ha kicsit meg van kavarodva! a teste pl a pocakja is most tanulja az ujdonsagokat, foleg ha 2 fele taplalekhoz kell szoknia! az infacol es a colief csepp segithet,Apa meg... szokjon hozza a nyitott fullel alvashoz, mert nem lesz konnyebb jo ideig. mondjuk nalunk egyik manonal sem volt felvalltva ringatas, mivel Apa hozza haza a penzt, ami korai ebredessel jar, az ejszakakat magamra vallaltam. most is, hogy csak 16 hos a nagy es 1 hetes a pici. a hormonok is segitenek nem kipurcanni, de az is kell, hogy belassam, Apanak pihennie KELL, mert Neki nincs napkozben ideje potolni az alvast... Neked azert valjuk be van!nem kell "belepusztulni" a gyereknevelesbe, foleg egy het utan, hanem kiserletezni kell kinek hogy jo, Neked, Apanak es a Babanak is! es javaslom probald meg a szoptatast visszaallitani( annak ellenere, hogy nem vagyok egy os-anya tipus) mar csak a kenyelmes, ejszaka oaszebujos, szopi kozben alvos ejszakak miatt is!ne legy martir, ne nyafogj, mert rengeteg energiat vesz el Toled! Hallgass az osztoneidre, es hagyd a vedonore, a dokira a sablonszoveget,probald kozeliteni az eletritmusorokat egymashoz ugy, hogy figyeled a Baba reakcioit, de hozd meg a Magad aldozatait is, pl.szoptass, ha kell szoptatasi tanacsado segitsegevel,hagyd pihenni a parod, es meg ha nem is oszinte 100%osan de mosolyogva vedd az akadalyokat (ezzel a kornezeted is sokkal aegitokeszebbe valik es Te is nagyobb erovel fogaz a kihivasok ele allni!) ja es lehet megoldas lenne a hordozokendo! hasfajos babaknal bevalik es talan kevesebbet ia aludna ha nap kozben egyutt tennetek a dolgotokat! Sok erot es kitartast az osszeszokas idoszakahoz!
2013. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg figyelni a rituálékra. Nappal tegyél vegyél a lakásban, ha alszik akkor is... ő ettől még aludni fog, de érzi, hogy nincs olyan nagy nyugalom, mint este... Este fürcsi, etetés, stb és utána sötét és csönd... Ha 1-2 hét alatt sem alakul a helyzet akkor ráérsz ezen aggódni, addig szerintem felesleges... de ez persze csak vélemény. :)
2013. szept. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk hál isten nem fordultak meg a napszakok, lehet hogy szerencsénk volt de az is lehet hogy jól csináltam amit csináltam. Nappal fényben aludt mindig, ment a tv, porszívóztam, mosogattam (ha aludt akkor is), nyüzsögtem körülötte. Éjszaka sötét, csend és nyugalom. Éjszaka nem beszélek, nem játszunk, nem kapcsolok nagy fényt, nincs tisztába rakás, nincs ringatás. (na jó, egy-két hetesen még volt ringatás)

Hasfájásra nálunk a Mecsek Baby tea jött be és az Infacol. Kb 2-3 hét mire hatottak és 2 hónapos kora után el is múlt a hasfájás. Tápszeres volt 2 hetes kora óta, nálunk az anyatejtől volt nyugtalan a pici így nagyon örültem hogy elapadt a tejem és adhattam tápszert. Utána minden másabb lett.

5 hós kisfiú anyukája

2013. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hasfájásra nálunk is az infacol vált be,meg a melegítő párna és pocak masszírozás.Szerencsére ő sem fordította meg az éjszakát a nappallal (bár 1 hetesen még nappal is sokat aludt) de mi is "zajongtunk" takarítottunk,ment a tv,rádió,beszélgettünk,este a fürdetés után pedig csak halkan duruzsoltunk,sötét volt,éjjel meg nem is szóltam hozzá,csak megetettem,tisztába tettem.Lehet,hogy a tápszertől is fáj a pocakja,szerencsére nekünk nem kellett,de az én mellbimbóm is kisebesedett,vérzett,ha valaki azt mondta volna,hogy nincs tej,boldogan hagytam volna abba a szoptatást.De szerencsére kb 2-3 hét alatt hozzáedződött,próbáld ki a garmastan krémet,meg kend anyatejjel.A baba is ügyesedni fog,nem fogja kiszívni,véresre "harapni" a mellbimbódat.Kitartást!
2013. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!