Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak? Lesz még...

Most mit csináljak? Lesz még visszaút?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a 9 hónapos kisbabámnak néha bekapcsoltam a mesecsatornát (duck tv), amikor nem tudtam mellette lenni, mert épp más dolgom volt (teregetés, mosogatás, stb.). Most ott tartunk, hogy egyre jobban figyeli, és ha kikapcsolom, az nagyon nem tetszik neki. Kicsit úgy érzem, ördögi körbe kerültem... amikor megy a tv, közben azért játszik, viszont van, hogy rendesen nézi, "kommentálja", vigyorog. Le tudom még szoktatni róla simán, vagy keserves menet lesz? :) Mielőtt nekem esnének valakik: tisztában vagyok a tv káros hatásaival, nem kell kioktatni. Inkább olyanok írjanak, akik hasonló cipőben jártak. Nagyon szépen köszönöm előre is!
2013. dec. 1. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy megoldás van, én is azt tettem. Mostantól egyszerűen nincs tv bekapcsolás. Ennyi. Ha keresi, tereld el a figyelmét.
2013. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, ahogy az első. Ne kapcsold be, és kész. Ha mész teregetni, vidd magaddal, üljön ott, játsszon, beszélj hozzá! A tv nem megoldás semmire, sőt, további problémákat kreálsz vele magatoknak. Felesleges.
2013. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En pszichologus vagyok, a ferjem neurologus, tehat kompetensnek erzem magam a temaban, a duck tvt pedig semmilyen szinten nem ereztuk karosnak, az en lanyom is nezte. A felnott feladata keretbe helyezni ezeket a tevekenysegeket, helyes merteket keresve nekik. Nalunk pici koraban naponta 3x10-15 percet ment, vegig kommentaltam neki a kepeket, most 19 honaposan mar kepes a figyelmet fel orara egy mesere iranyitani, amit a sajat kis szavaival"narral" is. El akartuk kerulni, hogy a tv egy buvos valami legyen, ami azert misztikus, mert o nem nezheti. Nezi, az m2t is nezi, es bar amikor ujdonsag volt, par hetig nagyon sokszor lekototte, most sok napon at elvan tv nelkul, kerni soha nem keri, max en kapcsolom be neki, ha pl. Egesz nap nem megyunk sehova, ez pedig ritka. Ertelmi- es beszedfejlodesben pedig boven az atlag felett jar, 8 honaposan mar hasznalt szavakat.
2013. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,amúgy mi értelme egy 1,5 évesnél fiatalabb gyereket tv elé ültetni.Mindent megcsináltam a fiam mellett,betettem a babakarámba,betettem zenét,és néha ránéztem.Nem esek neki senkinek,de nem tartom egészségesnek,hogy 9 hónapos baba tv-t nézzen,az idegrendszernek nem tesz jót a korai tvzés,ezen felül a fantáziavilág kialakulására is káros hatással van.

Nem vagyok tv ellenes,bár én magam nem szeretem mert a benne lévő filmek és műsorok 90%a szemét.De filmet sokat nézünk,főzőműsort stb.Fiunk is 1,5 éves korától néz mesét de inkább a youtubon,vagy dvd-n.A helyedben nem kapcsolnám be neki,lefoglalnám máshogy.

2013. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Én mint nem szakember nem azt állítom, hogy a tv egy titkos, rejtélyes valami a gyereknek...viszont felesleges a piciknek. Ha otthon vagyunk, vagy egyedül játszik, vagy velem. Közben szól a gyerekdalok-cd pl.
2013. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!